Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csinálja ezt? Megteheti?

Miért csinálja ezt? Megteheti?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éve együtt voltam párommal amikor terhes lettem de ő a 9.hétben elhagyott,mivel neki mégsem kell a gyerek oldjam meg egyedül.Nyilván nem vetettem el pedig szinte kényszeríteni akart.30-on felüli vagyok,nem vagyok elveszve sem. Azóta nem hallottam róla,most vagyok 16 hetes. Tegnap azonban felhívott,hogy, mi a tervem.Elmagyaráztam neki,hogy mivel ő kibújt a felelősség alól,azt sem tudta eddig élünk e vagy halunk,a nevemen lesz a baba,ha akar segít ha nem akkor nem.

De most jött azzal,hogy ő mégis igényt tart rá,a nevére veszi,hétvégente majd elviszi később.

Mit tehetnék?Ha nem kerülne a nevére,elkezdene bíróságra járni,ha mégis,akkor gyerektartást nyilván fizet majd,de hogy elviszi azt ő dönti el? Nyilván nem szeretném,hogy a gyerekemnek ne legyen apja,de mi van ha később el akarná venni tőlem? Megtehetné? Azt is mondta mivel ő az apa a szülésnél is ő lesz bent velem ha tetszik ha nem.Egyértelműen nem szeretném. Ja és teszem hozzá,10 éve papíron házas de valamiért sosem sikerült elválniuk.Ott is van egy kislány de közös megegyezéssel láthatja és viheti amikor csak akarja.

Mivel engem szépen kidobott,természetesen a gyerek érdekeit nézem csak most megijedtem,hogy árthat majd.


2019. jan. 17. 16:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz h a nevén legyen, apasági nyilatkozat kell! Mivel te adod le a papírjaidat, egyszerűen nem adsz be ilyen dokumentumot, így automatikuson a gyerek a te neveden lesz. A szülőszobára nem mehet be, ha nem akarod. Egyébként is nem kell őt értesíteni mikor megindul a szülés....

Pereskedni úgy sem mer majd! Csak megakar félemlíteni

2019. jan. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Hányok ettől a kis patkanytol... neharagudj lehet hogy a gyereked apja DE CSAK BIOLÓGIAILAG! Szörnyű ember lehet !

Nagyon sajnálom amit az kell élj most !

Nekem van ismeretségi körben egy hasonló hölgy ! 7 évig voltak házasok 4 évig próbálkoztak babával , aztán csoda folytán teherbe esett a hölgy , majd 13-14 hetesen közölte a férj (Az a kis patkány) hogy bocsi kapuzarasi pánik (42-43evesen) ő meg ezt meg azt meg akar élni és ebbe nem fer bele egy gyerek illetve család ! És elhagyta a feleséget aki a gyerekével volt várandós !

Legszívesebben lekoptem volna de az ilyenek meg arra sem méltóak!

A baba egészségesen megszületett és az anyukája csodálatos anyuka!

Apuka se szülésnél sehol nem volt jelen!

Amikor a baba 2-3 hónapos volt egyszer váratlanul beállított hogy ő jött megnézni a gyereket ! Majd mivel anyuka már tudta a közös ismerosoktol hogy apuka is tisztában van azzal hogy megszületett a gyerek és szándéka van felkeresni őket , már beavatott egy ügyvédet , majd az ajtóban átadta neki a nevjegy kártyáját ! És közölte vele , hogy nem köteles ot beengedni az otthonába... és az apai nyilatkozattal kapcsolatos egyeztetéseket valamint a jelenlétében (anyuka)történő lathatast is az ügyvéddel egyeztetheti! Mivel meg csecsemő nem viheti el !

A pasi köpni nyelni nek tudott ! A hölgy természetesen meg egyezett a látogatásban vele idővel! És végül a nevére is kerult a gyerek ! Sot vissza akarta nyalni magát (“mostmár kielte magát) de anyuka okos volt és azonnal eszebe jutott hogy terhesség alatt mit tett vele és bármennyire fajt neki közölte vele hogy “teljesen jó így minden, eszem magában nincs a gyereknevelesen és gyerekkel kapcsolatos teendők on kívül mast megosztani veled az életemben”

Szóval elég durva , és hidd el sok ilyen férfi van amúgy akik ezt megteszik úgy hogy akar évekig dolgoznak a gyereken!


Szóval én neked azt tanácsolom hogy tényleg vedd fel a beszélgetéseket ! És tényleg egy ügyvéddel egyeztess !


A szülő szobát meg felejtse el .... nem is kell tudnia mikor és hol szulsz!


Ne engedd hogy ő dirigaljon! Elhagy terhesen majd amikor már jon a gyerek akkor meg kitalálja hogy minden úgy lesz ahogy ő gondolja ? Hat röhög a majam komolyan!


Bocsi hogy ki buktam de a szememben ezek nem férfiak !

2019. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megmosolyogtam,hogy kiborúlt pár kommentelő :)

De ami igaz az igaz,nagyon patkány módon viselkedett és én teljesen nyugodt hangnemben röhögtem ki mikor elkezdett apáskodni.

Az az igazság,hogy a gyerek érdekei miatt estem kétségbe,bár nem tudom milyen apa nélkül felnőni,de tapasztaltam,amikor a kislánya velünk volt hétvégén 3 éves korától és sírt az anyja után. A gyerektartás sem érdekel már,ma beszéltem pont a védőnővel ő is azt mondta amit ti,hogy a szülésről tudnia sem kell majd ha ezek után is így beszél majd.Nyilván ha normálisan áll majd ezek után hozzánk és látom,hogy valóban èrdeklődik és apja akar lenni,csak a baba miatt nem fogok harcolni és megengedem azt,ami a joga. De ha ezek után is letojja ahogy eddig,a nevemre kerül és onnantól kezdve tényleg már csak pereskedéssel jöhet,amit tényleg nyilván nem tenne..a dns teszt sem olcsó és egy vesztett per sem.

Mikor mondtam neki,hogy ne felejtsd el házas vagy..akkor kicsit behúzta a farkát.Nevetve butáztam le és mondtam,hogy majd akkor dumáljon ha tisztában van a dolgokkal.

Most várok..van még jó pár hetem/hónapom szülésig .nyitva előtte a kapu.Ha nem lép át,kezdődjön a harc

2019. jan. 18. 13:59
 14/16 A kérdező kommentje:

Egyébkén utolsó, egyetlen egyszer sem gondoltam volna a sok év alatt,hogy szörnyű ember.Mikor kiderült,hogy terhes vagyok sírva ugrott a nyakamba,mikor hánytam,fogta a hajam,neveken gondolkoztunk,már lélekben megcsináltuk a gyerekszobát.2 nap alatt zajlott le aztán az,hogy bekattant és elköltöztem.És tudod mi a szép?

Egyetlen perc alatt szerettem ki belőle mert én már a kisbabámért élek.Még sírni sem sírtam miatta.Most meg ezen kell agyalnom.Sajnálom hogy jelentkezett,jobb lett volna ha végleg eltűnik,mert nem kéne hallgatnom a hangját amitől szinte rosszúl vagyok

2019. jan. 18. 14:07
 15/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok !


Az ismerősöm pont ugyanígy érzett ... már nem magát tartotta szem előtt hanem a gyereket ! És belegondolt abba hogy a terhesség kellős közepén magára hagyta... akkor ez ugyanúgy bármikor megtörténhet és nem nem nem, a gyermek lelke nem játék ! A gyerek életében nem fog ki be járkálni ! Szempillantás alatt kiszeretett belőle ő is , akkora csalódás volt benne! És az ő férje is várta a kicsit a terhesség elején, 4 évig próbálkoztak mire összejött ...! Nem fiatal hebrencsek voltak a hölgy 36 a pasi 43! Tehát elméletileg felelősségteljes emberekről beszélünk ! Legalábbis anyuka az volt !


A szörnyű embert meg ne vedd sértésnek elhiszem hogy őrült a babának sot azt is hogy melletted volt amikor szarul voltal de azt gondolom hogy normális épeszű felelősség teljes férfi , akire te mint nő , , anya fel tudsz nézni és apaként tudsz rá tekinteni ilyet nem csinal !


Gondolj bele mekkora csalódás lesz egyszer a gyereknek hogy az apja elhagyott téged amikor ő meg csak a hasadban volt !(jó persze nem kell neki ezt agyon részletezni max felnőtt korában már .... de érted?)

Na én erre írtam hogy szörnyű ember !


Neki most habosra kene nyalnia a p0podat, hogy ha tényleg őszintén érdekli a gyermek akit hamarosan a világra hozol, és ha nem éltek együtt támogatnia kene téged emberileg, lelkileg , akar anyagilag ha szükséges.... nem pedig itt osztani az észt meg mit tudom én !


Na adnék én a szajanak ! 😅👌🏼🤣

2019. jan. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt se fogja tudni, h mikor vagy szuloszoban, ha te nm ertesited rola! ;)


3ev alatti gyereket, meg nm vihet sehova.

2019. jan. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!