Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iqos cigaretta terhesség alatt?

Iqos cigaretta terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Egyre többen ismerik ezt az új cigit. Fél éve tértem rá erre és pozitív hatásait tapasztaltam, többek között azt is, hogy mikor rágyújtottak egy sima cigire, szinte fuldokoltam tőle.

Nyilván csak a nikotin van benne, az is elenyésző, az is ártalmas, de nem elsősorban az okoz problémát a magzatnak.

8éve dohányzom és 1hete kiderült hogy babit várok, aminek nagyon örülök, és a vágy a cigi után nem csökken. Valaki használta terhesség alatt az IQOS cigarettát?

(Nem szívom azóta, hogy kiderült a terhesség, de a hiánya egyre erősebb)

Köszönöm előre is a válaszokat



2019. jan. 20. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
13%

Hát erre szokták mondani, hogy néha az elvonási tünetek jobban ártanak, mint maga a dohányzás.

Én magam nem dohányzom, így érdemben nem tudok hozzászólni, de van több dohányos kismama ismerősöm. Ők orvossal egyeztettek, hogy mennyi a napi maximális adag amit szívhatnak.

Nyilván a te eseted nem pont ugyanez, mert nálad a füst mint tényező kiesik, de a nikotin miatt mindenképpen érdemes lenne ezt inkább dokival megbeszélned.

2019. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, mindenképp konzultálni fogok a dokival.
2019. jan. 20. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem van olyanom. Oké, hevíti a dohányt, nem èg a papír, de attól a nikotin ugyan úgy a szervezetedbe ès az övébe jut. Szerintem dönts, mi a fontosabb. Én a rendelőben dobtam ki a dohányt, most egy éve dohányzom újra, lányom már 8 éves.

Én azt gondolom, hogy 1-2 hónap még rossz lesz, de minden agyban dől el. Viszont a nikotin akkor is káros, pláne a babára nézve, ha nem rendes cigit szívsz.

2019. jan. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Én mindig kivagyok hogy ez van akinél komolyan kérdés. Hát kell annál nagyobb motiváció mint hogy ott egy kis lélek a szíved alatt? Én biztos hogy nem kockáztatnék. Mondjuk nekünk tervezett baba volt és már a fogamzásgátlóval együtt letettem a cigit.
2019. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Természetesen hatalmas a motiváció. 1 évet vártunk a babára, előtte dohányoztam. Persze hogy szeretnék érdeklődni, mert 50-50%ban még mondig eltérőek a vélemények.


Van aki azt vallja, hogy amit a szervezet kíván, azt meg kell adni neki.

Van aki azt mondja, hogy semmi esetre se gyújtsd rá. Nem feltétlen lesz ez a jó. Ha bestresszelsz a dohányzás megvonása moatt, az több kárt okoz, mint a nikotin.


Nem dohányzom azóta, hogy kiderült, de számomra igen, ez komoly kérdés, hiszen aki dohányzik, ugyanúgy tudja szeretni a kis picikét a pocakjában, kíváncsi voltam a véleményekre. De elnézést kérek, hogy fel mertem tenni ezt a kérdést...

2019. jan. 20. 16:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit a szervezet kíván, azt meg kell adni... persze. és majd emgszületik a baba és azzal kezdi az életét, hogy elvonási tünetei lesznek, mert nem kapja meg a szokásos nikotin-adagját.

Addig szokj le, amíg csak téged kínoz az elvonás, a babát nem!

2019. jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1 év alatt simán letehetted volna teljesen és akkor nem most kéne azon variálnod hogy neked elvonási tüneteid vannak. Mi is egy évig próbálkoztunk és már az első pillanattól kezdve semmilyen formában nem cigizek. 1 hónap után már nem is kívántam. Na de nekem az volt a legfontosabbak hogy egészségesek babám legyen és elviseltem ezért az elvonási tüneteket is.
2019. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*egészséges
2019. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Konzultáltál azóta a dokival?

2019. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!