Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt biztonságos a...

Terhesség alatt biztonságos a Rovamycine? És mit jelent az, hogy reatív lett a toxoplasma eredmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 hetes kismama vagyok és megállapították,hogy toxoplasma fertőzött vagyok.A dokim felírta a Rovamycint,de nagyon félek hogy valami bajt okoz a babának.Aztmondta egészen szülésig szednem kell.Nagyon bízok benne hogy nem lesz semmi baj.Igazából azt sem tudom miért reaktív az eredmény és miért nem pozitív vagy negatív.Ha tudtok segítsetek légyszi mert nagyon félek hogy beteg lesz a baba.Szerintetek ha szülésig szedem a gyógyszert lehet valami baja a babócánknak? Nagyon félek !


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2019. jan. 26. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az orvos jobban ért hozzá, mint az itt válaszolók. Inkább vele beszéld meg a kétségeid, ha nem bízol benne akkor pedig keress másikat.
2019. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen írta fel. A toxoplasmosis veszélyes a magzatra, nem a rovamycin.
2019. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló! Ha szedem a gyógyszert akkor is lehet baja a babának??
2019. jan. 26. 18:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezeket a kérdéseket az orvosnak kell feltenni. Nálunk csak gyanú volt rá, hogy a kislányunk méhen belül toxoplazmaval fertőződött, így rengeteget olvastam a témában. Napokig az irányelveket, kutatásokat stb. De nem vagyok szakember, így nem írok választ, mert az nem lenne szakszerű. Menj vissza az orvosodhoz es beszélj át vele midnent. Ez komoly dolog, ne őröld magad hetekig a kérdéseiddel.
2019. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló! Én is mióta megtudtam,hogy toxoplasma fertőzöttek vagyunk nagyon aggódom ,hogy baj lesz.Ezen a héten tudtuk meg mi is és azóta mind ezekről olvasok.Nagyon elszomorító dolgokat ír erről a fertőzésről az internet ezért is ijedtem meg nagyon. Az orvos azt mondta ha szedem a gyógyszert nagy valószínűséggel nem lesz baja a babának mert kiöli a bacit remélem igaza is lesz.
2019. jan. 26. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!