Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 kg hízás sok a terhesség...

15 kg hízás sok a terhesség végén? Akinek ennyi volt hogy alakult szülés után? Le tudom majd adni?

Figyelt kérdés

A védőnő szerint pont a határérték. Viszont látszik azért ez a 15kg plusz a combomon,fenekemen meg ugye a hasam.

Alapból kicsi vagyok 157cm és 53kg-val kezdtem.


Szerintetek nehéz lesz visszkapnom az eredeti súlyom?


Sajnos azért is lett ennyi mert 25dik hét óta minimálisan járkálhattam,sport tiltva volt és sokat kellett feküdnöm. (Méhlepény probléma)


2019. jan. 28. 23:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Azt nem lehet előre tudni, mennyi és milyen gyorsan megy le. Én összesen 14 kg-t híztam, a szüléskor lement 8 kg, a korházban töltött napok alatt még 2 kg. Tehát összesen 4 kg maradt rajtam, ami alig látszott. Pár hónappal a szülés után már ugyanúgy néztem ki. Igaz, én gyerekkorom óta sportolok, ez is számít. A sógórnőm 15 kg-t hízott, de még a gyerek 2 éves korában is volt rajta 10-12 kg felesleg.
2019. jan. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

158 cm, 48 kg-val kezdtem a terhességet, +13 kg lett a vége úgy, hogy egész terhesség alatt egyáltalán nem mozoghattam, 6 hónapot feküdtem végig úgy, hogy csak wc-re meg egy zuhanyra kelhettem fel.

A kórházban lement azonnal 6 kg, az utána következő 2 hétben még 2-3 kg gyorsan, mert megindult kifelé a sok víz belőlem.

A maradék hétről hétre csökkent fokozatosan, részben a szoptatás miatt, részben a nagyobb aktivitás miatt.

Mire a kislányom 4 hónapos lett, addigra már lement rólam minden, az alakom teljesen a régi lett. Most meg inkább azért küzdök, hogy ne fogyjak már tovább...

2019. jan. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én az elsővel 10-zel voltam több, hazajőve mínusz 12 volt. Aztán a szoptatással viszont én híztam, szóval bár a terhesség alatt mondhatni fogytam, utána mégis felugrott pár kg.


Most a másodikkal 5 kg van csak rajtam a 39. héten, kíváncsi vagyok, hogy alakul szülés után. 😊

2019. jan. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

48kg voltam májusban, most 39 hetes, 71 kg. És alig látszik..csak formásodtam,plusz pocak :D

Én mondjuk örülök neki, mert nagyon sovány voltam évekig.. én attól félek, hogy le is fog menni, pedig 168 magas vagyok

Jolenne megtartani 60 kg környékét.


Szerintem teljesen változó, kinek mi a "sok"...védőnők meg annyira okosak mindig, hogy engem már kiboritottak igy a végére. :D

2019. jan. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
En igaz nagyon keveset hiztam a terhessegem alatt 7-8 kg-ot es szulesnel lement teljesen rolam. De a sogornom viszont 30-at hizott neki a fele a szulesnel rokton lement aztan fokozatosan leadta amit a testere szedett fel. Unokanoverem 17 kg-ot hizott ami le is jott a szulesnel, igaz maradt rajta 5kg plusz de hipphopp lement. Egyen fuggo igazabol. A java lemegy mert benne van a baba sulya a magzatviz, mehlepeny stb de ezt a vedonod is fogja mondani. Teljesen jo szerintem es terhesen nem kell emiatt aggodnod. A lenyeg hogy a baba egeszseges es nem tett benne kart, neaggodj lefog menni rolad is, maximum raedzel szules utan egy kicsit
2019. jan. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
160cm vagyok,53 kilóval kezdtem. 68,5kg voltam a végén. Kb 6 hónappal szülés után a régi volt a súlyom,de csípőben még szűkek voltak a régi farmerjeim. 1 éves volt a fiam,amikor végre kényelmes volt minden régi nacim. Most 51 kg vagyok.
2019. jan. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk én magas vagyok, de rajtam első terhességem végére 18 plusz kg volt (de iszonyú vizes voltam, 15 lement belőle mire hazaértünk)

A másodiknál "csak" 15 kg jött fel (nem vizesedtem, a baba is nagyobb volt) mégis vhogy hazamenetelkor csak olyan 7-8 kg val voltam kevesebb.

Mivel nagyon nehezen indult be a tejem, és mindig nagyon küzdeni kellett hogy épp elég legyen egy babámnak és ne kelljen pótlás- így én nem mertem akkor még diétázni, sportolni se nagyon.

Így szoptatás alatt feljött még 3 kg...

6 hónapos koruk körül elkezdtük a hozzáplálást, és bár 1 éves korukig maradt a szopi, de már csak éjjel, meg nappal 1-2 szer. Akkor mertem elkezdeni jobban odafigyelni az étkezésemre és sportolni is nekifogtam.

Sok hullámvölgy volt és nem tagadom, nagy meló van benne ( és azóta is) de lement a felesleg, most már csak izmosodni, formálódni szeretnék .

Szóval azt akarom ezzel mondani, hogy ha magától nem is fog mind a 15 kg lemenni (mert azért ha látod a combodon, popón, akkor az nem csak a baba miatti súly többlet) akkor is egy kis erőfeszítéssel baba mellett is le tudod majd dolgozni !

Nagyon tudom javasolni a gyerunkanyukám programot, mert ott elejétől szépen fokozatosan fel tudod építeni majd a terhelést torna ügyileg. (aztán persze lehet majd tovább lépkedni a szinteken) Mivel én azt a hibát követtem el , hogy türelmetlen voltam, túl gyorsan akartam haladni ,túl gyorsan akartam fogyni, és pl. keményebb tornát -futóedzést végeztem, amit még nem bírtam, persze lesérültem, kezdhettem megint előről kisebb lépésekkel emelve a szintet.

Fogyással ugyanez ( van jó kis étrend is a programokhoz) hogy jaj mások már 10-15 kg kat ledobtak...nekem meg az utolsó 3-4 úgy ragaszkodott, hogy majd egy évbe telt mire lement.

2019. jan. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7 es vagyok, azt lehagytam,hogy én éreztem/ gondoltam úgy hogy nem merem kockáztatni a szoptatást,mert amúgy meg ha okosan csinálja az ember a sportolást is, meg a diétát , akkor nem szabad hogy a tejre hatással legyen. Nem egy barátnőm van, aki már a baba 2-3 hónapos bőven szopis időszakában tornázni, sportolni kezdett és nem lett kevesebb a tejük.

Csak én voltam ilyen "becari" hogy nem mertem kockáztatni.

2019. jan. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

16kg híztam! szülés után 4 kg maradt rajtam...és szoptatásnak hála,3hónap után visszanyertem az alakom...sőt kevesebb lettem! 168 cm/54kg voltam terhességelőtt ->70kg mentem szülni -> 58 kg lettem hazajövetelkor ->50 kg voltam szoptatás végéig

aztam miután abbahagytam visszajött az a 4 kg seperc alatt 😂

most hugit várjuk..sajnos nyárom nem figyeltem,úgyhogy most +4kgval kezdtem a második terhességem...de ugyan úgy alakul a súlyom,mint az elsővel...szóval most is +16kg számítok 😯de remélem,most is olyan hamar lemegy,mint a fiammal

2019. jan. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

20 kg-ot híztam, szülés után egyből lement 13.(rengeteg víz is volt rajtam) utána 3 hónap alatt még 10. Tehát most kevesebb vagyok, mint amennyivel kezdtem a terhességet :) Semmit nem tettem, szoptatok, én fogyok tőle...

Biztos hogy neked is hamar visszafog állni a súlyod, főleg ha szoptatni fogsz

2019. jan. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!