Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, akiknek egész terhess...

Anyukák, akiknek egész terhességük alatt tartani kellett a 160/180 g CH-os diétát: mikor kezdtetek hízni és összesen mennyit?

Figyelt kérdés
Mivel előző terhességemben is GDM-es voltam, most azonnal diétázni kezdtem a pozitív teszttől és mérni a cukrokat. Jól is tettem, mert már az elejétől voltak rossz értékek. Túlsúllyal kezdtem a terhességet (175 cm és 79 kg), az első hetekben ebből leszaladt 3-4 kg, karácsonykor a diéta ellenére (inkább a sok pihenés miatt) ebből 1 kg visszajött, aztán hányós-hasmenős vírus miatt megint leszaladt egy. Most 17 hetes vagyok és 76,5 kg, tehát végülis még nem híztam igazán. Mire számíthatok a végéig a ti tapasztalataitok alapján?
2019. febr. 7. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
13 kilót híztam. A 20. hétig semmit, a 30. hétig 3 kilót, utána még 10-et.
2019. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Igaz én még nem járok a végén, csak 25 hetes vagyok, de eddig csak 3 kilót híztam. (Elejétől tartom a diétát inzulinrezisztencia miatt, 15.héttől korai terhelés miatt még komolyabban)

Eddig nem sok, de a végéig biztos fogok még. A dietetikus utasítására most nagyon próbálom tolni a fehérjét...

2019. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
*Ja, és én 48 kilóról kezdtem, úgyhogy fogynom nem szabadna.
2019. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nagy túlsúlyom van, összesen 7kg-t hiztam (41 héten született meg), mire hazajottunk a terhesség előtti sulyom -6kg voltam. 160g dietan voltam.
2019. febr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
4-es vagyok: 20 het körül kezdtem "hizni"
2019. febr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Aki itt lepontozgatja a válaszokat az ennyire unatkozik, vagy mi baja van?
2019. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szánalmasak az emberek..tényleg mit kell ezen lepontozni?? Lelki szegények
2019. febr. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! A lepontozást én sem tudom hová tenni, nyilvánvalóan valaki nem tudja értelmezni a "hasznos" ill. a "nem hasznos" kifejezések jelentését. Egy ilyen jellegű kérdésre minden válasz hasznos, hacsak valaki nem arról kezd el írni, hogy hogyan sikerült az érettségije vagy mit kapott karácsonyra...


Ne foglalkozzatok vele. És még egyszer köszönöm.


Azt már meg sem kérdezem, hogy tűrtétek a lemondásokat ilyen hosszú időn keresztül.... a kislányommal csak a 28. héten derült ki a GDM, a hátralévő időben még majdnem szórakoztatott is a diéta, hiszen 28 héten egy finom falatot sem tagadtam meg magamtól. Most az első trimeszterben volt, hogy sírva ettem az ételt, mert eleve alig kívántam valamit, de hogy sosem olyasmit, ami engedélyezve volt, az biztos. Most a 18. héten már jobb valamivel.


A túlsúlyom miatt jó lenne nem elszaladni a kilókkal, de sajnos ami hiányzik CH-ból, az nekem sokszor zsírban jön be az étrendbe, például egy kis töpörtyű, szalonna formájában:(

2019. febr. 8. 06:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Tudom, mit érzel (én vagyok aki egész terhesség alatt diétázik, 48 kilóról indult). Eleve sosem volt jó viszonyom az evéssel, de a terhesség alatt kínszenvedés minden... én is csak a "rosszat" kívánom, a boltban be tudnék vásárolni mindenből, amit nem szabad enni... Azt viszont nem kívánom, amit ennem kell, néha frusztráltságomban már sírtam... Ráadásul nekem mondták hogy a fehérjéből, zöldségekből egyek sokkal többet, na onnantól kezdődött az igazi kínlódás, miközben egész terhesség alatt nulla húst kívánok, de mégis tömnöm kell magamba... Hát nem kellemes... De nagyon igyekszem, próbálom kreatívan csinálni a kajáimat, hogy nagyjából legyen élvezet a megevésükben, dehát legszívesebben akkor sem így ennék... De mindegy, a baba kedvéért kibírom, de nem egyszerű :) Egy kismamás facebook csoportból is azért léptem ki, mert mindenki azt posztolta, hogy milyen fagylaltos-gumicukros palacsintákat eszik, és arról ment a beszélgetés, hogy ki mennyi édességet meg junk foodot eszik... Inkább kiléptem és nem kínoztam magam ezzel, borzasztó igazságtalannak éreztem, hogy másnak ezzel telik a terhesség, és felhőtlen, és boldog, és meg szenvedek az evéssel..

De ez van, a babáink majd kárpótolnak mindenért :) Kitartás

2019. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Én boldog lennék ha csak 9 hónapig kellene diétáznom.
2019. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!