Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy ne hízzak...

Mit tegyek, hogy ne hízzak terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Első babával 25 kilót szedtem fel, amiből 17 kiló maradt rajtam szülés után, majd 7-8 kilót sikerültleadnom. Azóta rajtam van még a +10 kiló... Most 2. babát várom, a 16.hétben már 2 kiló feljött, pedig próbálok figyelni... :( Drasztikus fogyókúrába nyilván nem fogok kezdeni most, mert féltem a babát, de mit tehetnék, hogy szülés után se ragadjon rajtam még több? Akinek sikerült, hogy csinálta?

2019. febr. 9. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

16.hetig 2 kilo sztem nem rossz egyaltalan, nekem most a 18.heten van 3 plussz kg, bar en ikreket varok.

Arra figyelj, hogy mit eszel. Rengeteg zoldseg es gyumolcs, feherje, a szenhidrat pedig h nem vagy gluten erzekeny akkor teljes kirolesu gabona legyen. Es ne egyel , csak ha ehes vagy vagy kajaido van. Szoval reggeli ebed vacsora, koztes idoben esetleg gyumolcs vagy vmi diofele maximum

2019. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

En 26 hetes vagyok es eddig 3 kg-ot hiztam. Eszem rendesen es sok edesseget eszem, szoktam setalni bar nem sokat, ejszaka is falatozok ha ramjon. Emellett valtozatosan eszem, zoldseget gyumolcsot, csirkemellet es amit meg megkivanok.

Hulyeseg az a mondas hogy kettotok helyett kell enni, inkabb kettotokert kell enni de annyit amennyi jol esik, vagy tobbszor de keveset. De az is lehet hogy alapbol olyan alkat vagy aki a viztol is hizik, jarj tobbet setalni es edzhetsz is ha nem vagy veszelyeztetett. Nekem azt mondta a vedonom es a nogyogyaszom hogy 12-15 kg szamit normal hizasnak mert a babaval is problemak lehetnek ha sok kilot szed fel a kismama, erre vigyazz vagy kerd ki a dokid tanacsat mit ajanl

2019. febr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne egyél szemetet, mint pl. feldolgozott élelmiszer, gyorskaja, chips meg ilyesmi. Nem csak terhesen, hanem alapból se. Ha egészségesen eszel, akkor könnyű lesz utána lefogyni. Ha terhesség alatt hízol, akkor hízol, ez legyen a legnagyobb bajod. Ne a terhesség alatt fogyókúrázz, olyankor a baba az első. Mivel eleve nagy hasad lesz, úgyis kevésbé látszik a súlyfölösleg. Majd rendbe hozod az alakodat, miután megszültél. Mint írtam, ha nem kúraszerűen, hanem életvitelszerűen egészségesen táplálkozol terhesség alatt is, akkor könnyebben lemegy majd szülés után.
2019. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valószinűleg nem tudok mit csinálni, ha beindul a hízás. Abban reménykedem,hogy lassan tavasz/nyár lesz, így szezonális zöldségeket meg gyümölcsöt tolok magamba ezerrel. Addig törekszem arra,hogy a szénhidrátot minimálisra csökkentsem. Én sajnos szoptatás alatt sem lettem vékonyabb, de nyilván az az alkat vagyok, aki minden kilóval megszenved :-/
2019. febr. 9. 20:38
 5/11 anonim ***** válasza:
En is ugyanígy vagyok csak nekem először 19 kg jött fel. Most 20. Hétben vagyok plusz egy kgnal tartok. Nem iszok üdítőt, nem nagyon eszek nasit, és este hat után általában nem eszek semmit. Ezt betartom ez nem drasztikus
2019. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a gyümölcsöt "tolod magadba" akkor épp hogy szénhidrátot eszel.

Konzultálj at irvosoddal, majd egy dietetikussal.

Kérdezz rá, hogy mi lenne, ha a diabéteszes 160 vagy 180g ch-s diétát csinálnád.


Első két gyerekemmel 23 kg-,ot híztam (mkndjuk nekem le is ment utána, de ez más kérdés)

A harmadik gyerekemmel 12 kg hízásnák tarottsm, mire jött a cukorterhelés. Diabétesz lett. Azonnal 180g-os diétáry fogtak. 41. héten szültem csak, és 13 kg volt a többlet, vagyis 1 kg plusz lett csak a diéta mellett. (Gyerek 4 kg feletti).

A 4. terhességemet végig ezzel a diétával csináltam, 13 kg kett az össz hízás.


Ez a diéta kiegyensúlyozott, baba és mama is jól van tőle.


De kérdezd meg az orvosod, hogy támogatja-e, mert mégiscsak egy diéta...

2019. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
bocs a sok hibáért 6os
2019. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, a 160-180 grammos diéta jól hangzik. A gyümölcs tényleg szénhidrátokkal van tele,de legalább nem finomítottak. A leveseket is megpróbálom napi rendszerességgel fogyasztani, és köretnek csak salátát. Remélem kibírom "bűnözés" nélkül,mert a férjemnek meg a kislányomnak rendes tápláló és nem diétás kosztot szoktam főzni :)
2019. febr. 9. 21:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Amit a 160g diéts mellett ehetsz, sz rendes és tápláló. :)

Én sosem főztem külön. Annyi, hogy a család kajáját pl utólag cukroztam.


Azért lenne jó pontosan a diétát tartani, mert nem jó össze-vissza bevinni a szénhidrátot.

Ez a diéta pontcannyi cht visz be, amennyi kell, és akkor, amikor kell, és az sem mindegy, hogy lassú vagy gyors felszívódású-e.

Ha betartod a szabályokat, nem fogod éhesnek érezni magad, míg ha saját szakálladra csinálod, könnyen mellé mehet...

2019. febr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak vizet ittam terhesség alatt,édességet próbáltam kerülni, zsírosabb ételeket, gyorskajákat nem ettem a baba egészsége miatt, kismamatornáztam, vacsorám mindig alma volt. Pár kiló plusz maradt rajtam, de a szoptatás, kialvatlanság, idegeskedés miatt bőven lement rólam.
2019. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!