Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi vészes hányás?...

Terhességi vészes hányás? Milyen gyakori? Rettegek! Bôvebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 7 hetes terhes vagyok. Már a pozitív teszt óta folyamatosan émelygek, gyakran van erôs hànyingerem. Ki mèg nem jött eddig, küzdök nagyon. Vannak a napnak olyan részei amikor kicsivel jobb, s van amikor rosszabb. A gyomorsavam is az egekben sokszor, kuruttyol a hasam egész nap. Sokat olvastam a terhessègi vèszes hànyàsròl, ès nagyon fèlek hogy nehogy nekem is az legyen! :( Ha eddig (2 hete) csak hànyingerem volt akkor van esèlyem hogy nem fog elôjönni vészes hànyàs? Nem attól fèlek ha nèha nèha kell.... hanem ettôl amiket errôl írnak, amivel sokan kórhàzba mennek! :(((
2019. febr. 12. 16:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Van aki végighányja az első hónapokat vagy még tovább is.Van aki mint te csak émelyeg.(én is ebbe tartoztam,hányni egyszer se hánytam) Ha eddig nem hánytál akkor max majd egy két alkalommal hánysz, de ha vészes hányás veszélyeztetne már rég csak a wc felett térdelnél.Szóval ne aggódj.Pár hét és ez is el fog múlni.Savra vegyél be Rennie savlekötőt.Émelygésre meg próbáld ki a nyers gyömbért nekem az bevált.
2019. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Kicsit rácáfolnék az első válaszolóra aki ugyan bár nem szenvedett ebben, állítja, hogy ha ez fenyegetne akkor már rég a WC fölött térdelnél...

Nekem volt vészes hányásom. A 8. héten kezdődött, gyakorlatilag szinte egyik napról a másikra. A terhesség eleje óta émelyegnem és talán ha 1x hánytam addig, de a 8. hétre úgy keltem föl, hogy reggeltől estig szünet nélkül fél-1 óránként jártam hányni. Sajnos ezt megelőzni vagy tenni ellene nem lehet semmit. Gyakorlatilag semmi nem segít rajta, én a saját lenyelt nyálamat is folyamatosan visszaöklendeztem.

Nálunk a családban egyébként soha senkinek nem volt ilyen, így előre megmondani, hogy kinek milyen tünetekkel jár a terhesség, nem lehet. Viszont ezen ráérsz majd akkor aggódni, ha tényleg előjön nálad is a panasz. Azért annyira durván nem gyakori, mint ahogy olvasni lehet róla, de nyilván akinek panaszmentes a terhessége, nem fog egyből billentyűzetet ragadni, hogy leírja a tapasztalatait, arról, hogy nem történik vele semmi.

2019. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es! Lelkileg es mentalisan hogyan tudtad ezt az idoszakot atveszelni? Meddig tartott?
2019. febr. 12. 18:45
 4/18 anonim ***** válasza:

6-16. hétig hánytam, éjjel-nappal, megszámolni se tudom hányszor. A saját nyálam is visszajött, minden. Teljesen legyengültem, tápszert kaptam. Olyan voltam,mint egy élő halott. Borzasztó nehéz volt,senkinek se kívánom.

Éppen ezért van csak egy gyerekünk.Mostanában gondolkozok rajta jó lenne egy tesó, de egyszerűen képtelen vagyok ujra végigcsinálni ezt. :(((

2019. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Abszolut megertelek, es engem is visszatartana! :(
2019. febr. 12. 20:02
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Csatlakozom, én a 8. héttől hánytam a 36.-ig, ekkor vették ki a lányomat a hányás miatt, a 6.-7. héten csak erős hányingerem, szagundorom volt. Azt szerintem nem lehet megtippelni, hogy neked hogyan lesz, de a vészes terhességi hányás nem gyakori, nem kell előre félni.
2019. febr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ilyenkor egesz nap csak fekszik az ember? Hogy telik el egy nap? Beszelni tudtatok egyaltalan? Wc-re menni? Komolyan erdekel!
2019. febr. 12. 20:16
 8/18 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Egész nap feküdtem,igen.Konkrétan 10 hétig. Pisilni kimentem, lavorba hánytam magam mellett.

Fürdetni a férjem,anyukám közösen tettek a kádba,mosdattak meg,annyira gyenge voltam.Fogytam 10 kilót,semmi erő,energia nem volt bennem. Kb., mint egy élő halott.

Amugy a terhességek 2-3% csak vészes hányás, én sajnos köztük vagyok. De nincs még gy ismerősöm se , aki ezzel küzdött volna,tényleg ritka dolog.

2019. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszod, borzalmas lehetett :((( Sajnalom hogy erintett voltal benne. Nem alakult ki benned azota egy fobia, felelem? Nem jut ez eszedbe? Ha pl.: gyermeked megbetegszik es hany?
2019. febr. 12. 21:00
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem , szerencsére nem. Viszont sose voltam nagy hányós. Mármint gyerekként se.Mondta is anyukám mikor terhesen hánytam,hogy behoztam az elmult 25 év lemaradását. :D

5 éve szültem,azóta egyszer se hánytam.

De vágyom egy ujabb babára...

2019. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!