Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi vészes hányás?...

Terhességi vészes hányás? Milyen gyakori? Rettegek! Bôvebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 7 hetes terhes vagyok. Már a pozitív teszt óta folyamatosan émelygek, gyakran van erôs hànyingerem. Ki mèg nem jött eddig, küzdök nagyon. Vannak a napnak olyan részei amikor kicsivel jobb, s van amikor rosszabb. A gyomorsavam is az egekben sokszor, kuruttyol a hasam egész nap. Sokat olvastam a terhessègi vèszes hànyàsròl, ès nagyon fèlek hogy nehogy nekem is az legyen! :( Ha eddig (2 hete) csak hànyingerem volt akkor van esèlyem hogy nem fog elôjönni vészes hànyàs? Nem attól fèlek ha nèha nèha kell.... hanem ettôl amiket errôl írnak, amivel sokan kórhàzba mennek! :(((
2019. febr. 12. 16:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hàt nem tudom, egy hős vagy ha ezt még egyszer végig tudod csinálni! A vágy, nehéz kérdés. Én sajnos nagyon gyenge vagyok ilyen szempontból, tuti nem bírnám ki ezt mèg lehet hogy egyszer sem :( Már a gondolattól is görcsbe rándul a gyomrom.... És most biztos hogy ezen fogok gondolkozni hetekig, ahelyett hogy élvezném az àllapotom. :( Mèg egyszer köszi hogy írtàl :)
2019. febr. 12. 21:15
 12/18 anonim ***** válasza:
Én a 7-23 hét között hánytam végig, minden nap, volt, hogy már a víz is visszaajött, sav, epe, étel, szinte minden. Az első hetekben 8kg-t fogytam, majd minden hányás után ettem, olyan is volt, hogy 6x kezdtem el reggelizni, hogy valami mégis bent maradjon. Nem kívánom senkinek. Most vagyok a 30. héten. Sokszor sírva mondtam a férjemnek, hogy ebbe bele fogok pusztulni, és hogy tuti nem lesz még egy gyerekünk. És túléltem, de beelgondolni is rossz, ha a következő babánál ugyanez lesz. Sajnos sokmindent nem tehetsz, túl kell élni :)
2019. febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én onnantól kezdve émelyegtem, hogy megtudtam terhes vagyok, de a 8-9. hét körül kezdtem csak el hányni. Naponta akár 3x-4x is. 6 és fél kilót fogytam a 14. hétig. Akkor múlott el teljesen a rosszullét és a hányás.
2019. febr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt vészes hányásom, de 7-16.hétig hánytam, eleinte sűrűbben, mondjuk naponta egyszer, később egyre ritkábban. Pont a kánikulában voltam ebben az állapotban, csak feküdtem izzadtam, kínlódtam. A fokhagymát száműzni kellett a házból a garázsba, mert hánytam a szagától. Párom takaríthatott utánnam, mert nem mindig jutottam el a wc-ig.

Én a töredékét tapasztaltam, amit néhány válaszoló leírt, de ez is elég volt bőven.😃

2019. febr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

6-16.hétig én is ebben szenvedtem.Az elején csak 15-20szor hánytam,aztán egyre sűrűbben Napi 30 feletti után korházba kerültem nem egyszer infúziós terápiára.Ott pár nap alatt helyretettek aztán par napra rá újra kezdődött. Kicsit sem élveztem a terhességem,meg akartam halni konkrétan annyi erőm nem volt,hogy létezzek.Aztan az utolsó kórházi látogatásomnál tovább bent tartottak...ennek már 4 hete,most vagyok 20 hetes és azóta nem hánytam,visszatértem az életbe,elkezdtem hízni és élvezem minden percét :)

Sajnos tényleg van,akinél végig tart. Én sem nyugodtam meg még teljesen de tudom,hogy ha elkezdődne nem várnék sokat,mennék a korházba.

2019. febr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek első gyerekét emiatt abortálták. Annyit hányt, hogy majdnem belehalt. Mondta neki a doki hogy az lesz a legjobb, ha megszakítják a terhességet. Azóta van egy 19 éves fia a második terhességéből, aminél semmi baja nem volt. Még csak egy émelygés se. :)
2019. febr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Utolsónak.

És ez ki lett vizsgálva? Mármint hogy majdnem belehalt és a baba is?Én is napi 40×50szer hánytam,felkelni nem tudtam,úgy éreztem meghalok de az infúzió rettentő sokat segített.És a kisbaba ebből mit sem érzett,szépen fejlődött.Amit ettem és ha bennem maradt kb 10 percre elég volt,hogy annyira felszívódjon,hogy elég legyen neki.Nyilván mivel már megtörtént,amit írtál, ahhoz hogy okoskodjak,de le vagyok döbbenve! :( Vagy nem kapott jó orvosi ellátást,vagy nemtudom.De ez így nem volt jól :(

2019. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17-nek, én végig hánytam, és igen, nagyon-nagyon súlyos esetben valóban abortuszra kerülhet sor, de ha az én példámat vesszük, ez nagyon ritka lehet, mivel 30 hétig hánytam napi 10-szer, de nem volt szó abortuszról, gyógyszert eleve csak a 12. héttől kaphatsz, szóval ha tényleg nem lehet leállítani a hányást, akkor talán szóba kerülhet, hogy elveszik, mondjuk az is igaz, hogy a folyadékpótlás infúzióval megoldható.
2019. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!