Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valaki hasonló helyzetben?

Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

második baba!24.héten jó lett a cukorterhelésem

most 32 hetes vagyok és védőnő vizelet vizsgálatnál(tesztcsík)cukrot észlelt... és teljesen beparáztatott :/ elsőnél semmi problémám nem volt

most ez mitől lehet? Nőgyógyászom pont szabadságon van, de azért a háziorvostól holnap kérek egy vizelet beutalót a biztonság kedvéért,hogy tényleg van-e benne glükóz

teljesen kivagyok :(


2019. febr. 4. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Le tudod esetleg írni, mennyi lett a terheléses cukor eredménye? Én is azt hittem marha jó, mert határérték alatt van, dokim felhomályosított, hogy nem csak azt kell nézni. Három pontos volt a terhelés?
2019. febr. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

éhgyomori: 4,6

120 perces: 6,6

doki és védőnő mondta még akkor,hogy ez jó eredmény

2019. febr. 5. 04:47
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem teljesen, bár a három pontos (van a 60. percben is vérvétel) sokkal jobb lett volna.

A lényeg, hogy nem csak a tartományt kell nézni, hogy a határérték alatt legyen, hanem a három eredménynek egy fordított V alakú görbét kellene kiadni, pl. 0 perces 4.6, 60 perces 6.2, 120 perces 4.7, ÉS az a lényeg, hogy a kezdő (0 perces) eredményt közelítse meg erősen a befejező (120 perces) érték. Neked ez a kettő nem közelít, nem esett vissza a cukrod két óra alatt, ezért kellett volna két héttel később egy vércukor félprofil, aminél két-két óránként nézik az eredményt. Az én orvosom úgy magyarázta, hogy ha nagyon magasan van a kezdőértékez képest a 120 perces, az azért nem jó, mert nem tudhatjuk meddig ugrik meg, "száll el" a cukrunk és hogy mikor esik vissza a kezdeti fázisba. Sokan ezt figyelmen kívül hagyják, ahogy nálad is. :(

2019. febr. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És pont ez is a baj ezzel a kétpontossal, hogy nem lehet tudni,hogy nálad folyamatosan emelkedett-e, vagy pl. lehet nálad a 0 perces 4.6, a 60 perces 8.2 és onnan esett vissza a végére erre a 6.6-ra, ez eléggé lényeges lenne. :/
2019. febr. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

6.6 azert nm jo eredneny, van ahol 7-tol mar dietat irnak elo.

Terheles alatt ittal vizet? Mozogtal?

2019. febr. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is jó volt a cukorterhelésem, múlt héten 36 hetesen az én pisimbe is talált cukrot a védőnő, de azóta sem...ne aggódj, ha egyszeri alkalom volt csak.
2019. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

fiamnál is így jött ki azérték, és vele nem volt semmi bajom

vizeletem többi eredményem is jó volt

2019. febr. 5. 09:49
 8/8 A kérdező kommentje:
ma elmenta párom a január 18-as eredményemért,ami negatív lett glükózra és mindenmásra! de háziorvosomtól kértem egy beutalót ma labor vizsgálatra..úgyhogy a héten talán eljutok és tényleg kiderül,hogy tévedett e az a tesztcsík a védőnőnél
2019. febr. 6. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!