Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetesen és 4 naposan 1800...

35 hetesen és 4 naposan 1800 gramm mert nem táplálja a lepény. Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretném a véleményeteket kikérni. Kicsit hosszú lesz de le kell írnom hogy értsétek miért aggódom. 32 hetesen 1700grammra mérték a picimet ezért felírt a szülésznőm 2x1 diaphyllint 2 hétig aztán lemérte és 1900 gramm volt ezét beküldött a korházba felvettem a 10 diaphyllines infúziót de 12 nap után 1800grammot mértek. Megcsászározni nem akarnak amíg nem romlik a kicsi szivverése :( volt már valaki hasonló helyzetben? Tapasztalatok?
2019. febr. 19. 12:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szomorú hogy nem kaptál, ugyanis jobb helyeken 37. Hét előtt adnak ha van rá idő. A tüdő léghólyagocskái fejlődnek ki legutoljára, épp azért mert méhen belül semmi szüksége rá. Így ha ma megszületne, 35 hetesen egyáltalán nem biztos, hogy önállóan tudna levegőt venni.
2019. febr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Utolsó: Butaságot ne írj le, kérlek.

A tüdő léghólyagocskái tökéletesen kifejlődnek. Ami koraszülötteknél elégtelen, az a surfactant nevű anyag, ami a léghólyagocskákba választódik ki és megakadályozza, hogy kilégzés végén összeessenek. Ez már simán termelődik korábban is, csak nem választódik ki megfelelő mennyiségben a tüdőben a 34. hét előtt, erre kell a tüdőérlelő. És 35. hét után valóban nem kell már, mivel addigra a magzatban egyébként is kiválasztódik a surfactant már.


Kérdező: Ahogy már írták, az orvosoknak meg kell találni a megfelelő időpontot, hiszen egyrészt még gyarapodnia kellene bent, ameddig lehet, másrészt viszont nem szabad megvárni, hogy baj legyen. Ez (ritka, befolyásolhatatlan okok kivételével) nem úgy szokott történni, hogy egyik nap még minden okés, jó a CTG és az összes áramlás, aztán meg 10 perccel később elhal a magzat. Ez egy folyamat. Amíg tud kompenzálni a keringés, addig nincs semmi. Ha fokozódik a probléma, akkor először a köldökzsinórban lévő áramlások változnak meg, majd az agyi áramlások. Ha ezeket folyamatosan ellenőrzik, akkor tudni fogják, mi az a pont, amikor jobb kint, mint bent. Nyugi.


Egyébként a leggyakoribb okok: magasvérnyomás, cukorbetegség, dohányzás. Ezek közül fennáll-e valami?

2019. febr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Szerencsére egyiksem.
2019. febr. 20. 15:25
 14/16 anonim ***** válasza:
#12 köszi a helyreigazítást! Akkor rosszul tudtam, elnézést. De az tény, hogy nagyon sok helyen a 37. Hét előtt beadják.
2019. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mindenek előtt próbálj megnyugodni. Tudom hogy ez ott a terhespathológián nehéz meg hall és lát az ember annyi mindent. De az mind más ember történetei. Igazából ennél többet jelenleg nem tudnak értetek tenni. A babának az a legjibb ha minél tovább bent van. Nagyobb a jelentősége az érettségnek a súlynál. Az érett baba az aki 37 hetet bent töltött. Ezen van a lényeg nem a súlyon. Minden baba összeszedi magát idekint. Egy 37 hetes baba aki mondjuk 2000 gr jobban adaptálódik.mint egy 34 hetes 2500 gr os baba. Ezért várnak és figyelnek. Gondolom vérképet és vizeletet is néznek. Napi nst is sokat elárul az orvosoknak de még a szülésznőknek is. Hidd el hogy nagyon figyelnek Rád akkor is ha esetleg úgy gondolod hogy nem. Tudom amikor baj van és már végefelé van az ember úgy van vele hogy legyen már idekint itt majd megerősödik csak nehogy baja legyen odabent. Ezt én is így gondoltam mégis türelemre intettek. Azt hittem hogy belehasadok abba hogy miért nem vesszük már ki míg nincs baja. Most viszont már azt mondom hogy megértem. Nem kellett PICre menni elkezdett szopizni nem vitték el tőlem stb. Ez mind nem lett volna egy éretlen babával. A mozgását fugyeld hogy rendszeres időközönként adjon jelt magáról. De ha úgy érzed hogy valami, bármi nem ok hívd oda az ügyeletes szülésznőt és nézzenek szívhangot. Kitartás minden rendben lesz. Ki kell bírni!!!!
2019. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm igyekszem csak olyan nehéz :)
2019. febr. 22. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!