Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon felidegesítettem...

Nagyon felidegesítettem magam, és elszívtam egy szál cigit. Ez árthat a babámnak?

Figyelt kérdés
7hetes vagyok. Általában nem szoktam idegeskedni amióta megtudtam hogy terhes vagyok, nem is dohânyoztam azóta csak most ma egyet. Legszivesebben Minden nap tesztelnék, hogy ellenörizzem hogy még mindig pozitív e, és hogy még megvan e ez a baba. Eddig csak két tesztet csinálta, mind a kettö Erös pozitív volt. Akkor ezek szerint tényleg ott van a baba? Orvos csak késöbb fog megnézni. De nagyon félek, olyan paranoiás vagyok. Nyugtassatok meg kérlek
2019. febr. 19. 18:55
1 2
 11/19 anonim válasza:
49%
Sose értem (illet értem, kifogás) amikor azt mondják, hogy ideges voltam, ezért gyújtottam rá. Egyrészt azzal, hogy elszívtad, gondolom nem szűnt meg, ami miatt ideges lettél, másrészt, most már azon idegeskedsz, hogy rágyújtottál, pedig nem kellett volna.
2019. febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igazad van. Próbálok tűrtöztetni magam, de nem könnyű. Egyébként 3hete ez volt a második.
2019. febr. 19. 22:15
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Nikotin gátolja az idegrendszert, a receptorok kommunikációját csökkenti.



Igazatok van. Rá kéne még gyújtani, mert semmi baja nem lesz a babának.


Aha.

Jó érv

2019. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Egy szaltol nem lesz semmi baja, de jot se teszel vele.


Errol mindig eles vita van itt gyakorin, mert van, aki azt hangoztatja, hogy o maga vagy egy ismerose egesz terhesseg alatt dohanyzott es/vagy tobbszor is megivott egy-egy pohar bort, megis makk egeszseges baba szuletett. Na meg persze vannak azok, akik szerint egy szala cigit se szabad elszivni es egy deci bort se szabad meginni. Sztem az igazsag valahol a ketto kozott van.

Bar en nem dohanyzom, viszont alkalomadtam egy kis vort szivesen innek igy terhesen is, elotte azert megkerdeztem az orvosomat mit gondol rola. Nekem ugy magyarazta, hogy ha cigizel vagy iszol a terhesseg alatt, az mindenkepp okoz kart a babanak, de nagyon ritka, hogy ez egybol a szuleteskor meglatszik (pl.magas veralkoholszinttel szuleteik v ilyesmi) es legzesi nehezsegek is rotkan alakulnak ki emiatt szuletesukkor. Ezert mondjak, hogy “haha cigiztem es tok egeszseges gyerekem szuletett”. Valojaban ennek a hatasa a legtobb esetben joval kesobb mutatkozik meg, csak akkor mar nem kapcsoljak ossze ezzel, mert sok ido eltelt. Aki ivott v dohanyzott terhesseg alatt, jo magy esellyel szamolhat azzal, hogy a gyermeke tanulasi nehezsegekkel fog kuzdeni es/vagy viselkedesi zavarai lesznek es/vagy asztmas lesz es/vagy allergias lesz bizonyos dolgokra es/vagy lassabban sajatit el olyan alapveto dolgokat mint a jaras, beszeled, olvasa,iras.... es ehhez hasonlo. Ezek kialakulhatnak mar gyerekkorban, de pl az allergia felnott korban is. Azert irtam mindegyik ele, hogy es/vagy mert nyilvan nem torvenyszeru, hogy valamennyi bekovetkezik, lehet hogy csak 1 vagy 2. Es ha be is kovetkezik, mar nem a terhesseg alatti dohanyzassal parositjak a szulok, hisz olyan reg volt mar.


Osszefoglalva, azt sose lehet tudni biztosan, hogy nem okoztal kart a dohanyzassal, alkohol fogyasztassal a babanak. Es ha mar egy icipici riziko fennall, marpedig fennall, akkor sztem legy eros, es vezesd le mas modon a stresszt.

2019. febr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Inni egyáltalán nem iszok. Csak pár szál cigi volt pozitív teszt óta. De a tegnap I szál után már nem gyújtottam rá.
2019. febr. 20. 14:17
 16/19 anonim ***** válasza:

"amióta megtudtam hogy terhes vagyok, nem is dohânyoztam azóta csak most ma egyet."

Akkor most mi van? O.o

2019. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Terhesség előtt dohányoztam. 1 hónappal a pozitív teszt előtt raktam le mert terveztük a babát. Nem gondoltam, hogy az első hónapban sikerül. Az az 1 hónap nehéz volt cigi nélkül, sokat idegeskedtem mert hiányzott a nikotin VISZONT egyszer sem gyújtottam rá mert a babára gondoltam és, hogy megéri, pedig akkor még nem voltam terhes. A pozi teszt óta egyáltalán nem hiányzik és eszembe sem jutna rágyújtani pedig képzeld azóta én is voltam ideges nem is egyszer. Ma UH-n voltam a kórházba és kifele jövet láttam egy kismamát nagy pocakkal dohányozni, hát ne kelljen mondanom milyen látványt nyújtott.... Nehezemre esett megállni, hogy ne szóljak rá...

Gondolj a babára és ne legyen az idegesség kifogás!

2019. márc. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
#17 Kár a károgás,mert azóta nem gyújtottam rá, és nem is hiányzik. Valahogy lefoglalnak az egésznapos hányások már két hónapja, úgyhogy ne aggódj a dohányzás miatt.
2019. márc. 19. 22:19
 19/19 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj de ha te károgásnak vetted a jó tanácsokat akkor sajnálom. Én leírtam, hogy nálam, hogy volt és mit tapasztaltam és láttam.Te tettél fel kérdést és én válaszoltam úgy gondolom teljesen normálisan tehát ha nem szeretnél olyan válaszokat kapni ami esetleg neked nem tetszik ne tegyél fel kérdést, ennyire egyszerű :)

Jó egészséget neked és a babának!

2019. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!