Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 10. hétben vagyok, és máris...

A 10. hétben vagyok, és máris szr anyának érzem magam, mert a párommal elég komoly vitáink vannak, és volt hogy komolyan fontolgattam az abortuszt. Volt más is így ezzel?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el azonnal, és bocsánat ha nem jó témát választottam.

Tehát, alapvetően örültünk a pozitív tesztnek, de amikor azt érzem hogy nem kellek a páromnak annyira el tudok bizonytalanodni.

És máris gyötör a lelkiismeretfurdalás

is, hogy szegény babára majd ha ránézek és eszembe jut...

Szednem kell hormont mert pár hete véreztem, ettől reggeltől estig fáradt vagyok, alig eszek, elég érzékeny is vagyok mostanában, családi problémákkal is küszködök szóval tény hogy nem vagyok formában, de egyáltalán nem érzem toleránsnak és rugalmasnak a párom. Folyton baja van velem hogy miért ezt csinálom, miértígy, miért nem a dolgommal foglalkozok, miért alszok stb.... és lassan az örületbe kerget. Nagyon értelmes ember és nagyon szeretem őt, de amikor nem jutunk közös nevezőre úgy tud beszélni egy problémáról mintha egy valamit pl ha elrontok akkor alapjában megrengetné az egész életünket. És ilyenkor igenis azt érzem hogy nem szeret, és ha én nem kellek neki ahogy vagyok akkor mégis mi lesz később?? mi lesz amikor ennél sokkal nagyobb problémákat kell megoldani együtt?

Nincs kedvem hallgatni 0-24 mit nem csinálok jól, egy szerető férjre vágyom aki mellettem van jóban rosszban, nem csak akkor ha tökéletes vagyok.

2x volt eddig ilyen vitánk amikor esembe jutott hogy talán mindenkinek jobb lenne ha elintézném az abortuszt, és véget vetnénk ennek az egésznek. Elöször ki is fakadtam neki hogy jo lenne elgondolkodna mit is szeretne, mert totál kimerült vagyok ígyis. És teljes tönkretesz azzal ha kritizál engem. A legutóbbi vitánk most volt. De már beszélni sincs kedvem vele se erről se semmiről. Borzasztó hogy ez a helyzet. Ami a legjobban fáj hogy ilyenkor úgy érzem a babára is teljesen semlegesen gondolok, és annyira tudom szegenyt sajnálni, hogy úgy érzem megszakad a szívem. Abortuszra képtelen lennék elmenni, főleg hogy anyagilag se lenne indokolt, hallottam a szívhagját is, és teljesen úgy tekintek rá az elejétől fogva hogy egy érző kis lélek egy mini testtel. Mégis ha eszembe jut, végső "megoldásnként" jut az eszembe.

A "normál" hétköznapon örülök neki, már várom hogy nőjjön, hogy mehessek vizsgálatra, hogy láthassam és annyira boldog tudok lenni, hogy egy apró csoda növekszik bennem. de amikor a párommal veszekedünk megfordul ez az egész, bele se szeretek gondolni hogy itt lesz egy gyerek, és mi lesz velünk. Feszült vagyok és aggódom hogy érzi a pici is...

És mással meg se tudom beszélni sajnos mert még korai terhesség.

1-2 jó szó is jól esne tőletek hogy lehet csak én fújom fel az egészet? Vagy egy ilyen kapcsolatot csak mégjobban tönkre fog tenni egy gyerek? Mert igazából ez az amitől félek... mert tudom hogy a párom szeretne gyereket, én is, de nagyon úgy tűnik hogy együtt nem működünk jól... jó lenne egy két sikersztorit hallanom. Most abban reménykeden hogy hátha a következő trimeszterben már én is visszatérek a régi önmaamhoz és jobb lesz minden.


2019. febr. 20. 19:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
28%
Engem dühít az ilyen naív nő,mint te.Eleve egy szar kapcsolatba minek gyerek??Ha már van akkor ne őt büntesd amiert a ti kapcsolatotok ilyen.Neveld fel szeretetben és békességben.Ha ilyen kretén apja van őszintén ajánlom inkább hagyd ott.A gyereknek legalább így lesz természetes és nem fog hiányozni az apja.Biztos találsz majd egy normális férfit,akivel nem fogtok vitázni!
2019. febr. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 khniki ***** válasza:
75%
Első babátokat várjátok. Ez nagyon új helyzet mindkettőtöknek. Viszont az a különbség, hogy amíg te érzed, megtapasztalod, ahogy változik a tested, növekszik a pici, ő mindebből semmit de semmit nem érez, számára ez nem kézzel fogható. Tudja, hogy van, de mégsem tud azonosulni vele, hiszen csak egy külső szemlélő, aki tehetetlenül nézi a folyamatot. Minden férfi másképp reagálja ezt le. Ezek szerint ő nehezebben viseli, vagy fél valamitől, vagy egyszerűen csak nem tud ezzel mit kezdeni, hogy tulajdonképpen ő nem része az egész folyamatnak. Valószínűleg frusztrálja, csak még maga sem jött rá, vagy nem vallotta be. Mindenképp rá kell jönni a viselkedése valódi okára. Próbáld meg talán először te elmondani, hogy hogy éled meg az egészet, mi az, amire szükséged lenne, ő hogyan tud segíteni, mi az, ami most rosszul esik tőle. Aztán, ha neked nem nyílik meg, talán érdemes lenne szakemberhez fordulni.
2019. febr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szülés után volt nehéz időszakom, úgy éreztem, nem bírom teljesíteni a feladataimat. De ez csak átmeneti időszak volt. Terhesség alatt pedig sokkal érzékenyebb voltam, mint máskor. A férjemmel a kapcsolatunkban nem annyira voltak problémák, de nem egyedi eset, amit leírtál, ez egy nehéz időszak mindkettőtök számára. Fontos, hogy megbeszéljétek a problémáitokat. Az abortusz egyáltalán nem lenne megoldás. Szerintem nem vagy rossz anya attól, hogy ilyen problémáid, gondolataid vannak. Egy gyermek érkezése sosem könnyű időszak, de meg fogtok birkózni a problémákkal. :) Minden jót kívánok Nektek! :)
2019. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a férjemmel fél év együttjárás után jött a nagylányom. 9 éve vagyunk házasok, kb. kétheti szinten vannak kiborulások, hangosabb veszekedések. Az elején nagyon kedves, türelmes volt, aztán idővel rosszabb lett. Sokat szenvedtem tőle meg a családjától. 2x hagytam ott, végül visszamentem, mert hittem neki, kicsit már változott. Manapság már én is tudom kezelni a vitákat. Legalább is jobban le tudom sz...rni. Azóta lett egy 2. gyermekünk is. Picit talán változik, de sokra ne számíts. De te biztos meg fogsz erősödni.

Ha elveteted, biztos bánni fogod, hiszen már most kötődsz a babához. Én sose tudtam volna megtenni. Most van két gyönyörű, lányom, akik imádnak és akiket imádok. A legnagyobb kincsek az életemben!

Házassági tanácsadás szerintem segíthet. Nekünk is az tette helyre a dolgokat. Egy próbát megér.

Jó egészséget kívánok nektek!

2019. febr. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kismama!

Elmondom mi hogyan éltük meg a babavárást és az utána levőket.

A feleségem is nagyon fáradékony volt. A nőgyógyász írt fel vasat. Attól több ereje lett.

Arra készüljetek fel, hogy amikor a gyönyörűség megszületik, neked többet kell pihenned, mert csak a pihenés alatt termelődik az anyatej. Bizony a férfinek kell átvenni a takarítást, mosást betenni, teregetni, mosogatni. Ezt előre tisztáznod kell.

Mi KOMATÁL-at kaptunk az első hónapban. A komatál a „szoptató anyáról való gondoskodással azt biztosították, hogy az anya minél hamarabb megerősödjék a szülés után, és bőséggel tudjon szoptatni.”(wikipédia) Az egyik barátnőd megszervezheti nektek. Nálunk ezt édesanyám vállalta fel.

Én is mormota voltam, de erőt kaptam ahhoz, hogy felébredjek, ha baj van. Ma van olyan, hogy fél órával hamarabb fenn vagyok, amikor rosszul van valamelyik gyerkőc.

Én megmondtam a feleségemnek, hogy nem én szülöm meg a babát és szoptatni sem tudok, viszont keltsen fel amikor büfiztetni kell. És ő rendre felkeltett. Volt amikor szédelegtem, vagy a babácskával az ölembe ülve aludtam el. És volt olyan is, hogy a feleségem hagyott aludni. Büfiztetéskor addig paskolgattam a popsikáját amíg ki nem jött az a buborék.

Legalább hetente menjetek sétálni. Ez jó alkalmat ad a beszélgetésre. Te is kiszakadsz a teendők közül és tisztább a fejed.

Üdvözlettel: Négy gyerekes édesapa

2019. febr. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem könnyű ez az egész. Mindketten érzitek, hogy valami megváltozott, nyomja a vállatokat a félelem. Mi lesz, hogy lesz. Megváltoznak a szerepek. A férjem minden gyermekünknél mutatta a félelmi tüneteket, felelősség, súly... aztán visszarendeződik minden. De az egymás bántása nem segít. Az abortusz lenne a legrosszabb, amit tehetsz! Gondold át mit szeretnél? Aludni? Bújjatok össze együtt! Ne forduljatok el egymástól, a várandósság és a pici első éve rövid táv! Ki kell alakítani egy új életet a régit átalakítva, de a ti igényeiteknek megfelelően! Mindkettőtök szükségleteinek megfelelően. Egy kisemberrel sem áll meg az élet, sok sok eszköz áll rendelkezésre arra, hogy segítse azt, hogy ne fenekestől csak a picire koncentrálódjon az életetek! Szépen lassan kialakul majd minden! Szülővé a kicsi fog nevelni benneteket! Ez most még megfoghatatlan! De ne féljetek, jó buli! Csak ne a jövő évre készüljetek, csak a holnapra és a következő hétre 😊! Ne hagyjátok egymást, valamiért ti elkezdtétek együtt!
2019. febr. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!