Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyben van a babám?...

Veszélyben van a babám? Alacsony a vasam, és az orvos szavaival "kevés vér kering a szervezetemben". Labor:HGB hemoglobin 10,8 HCT hematokrit 32,8.

Figyelt kérdés
Volt már valakinek hasonló vagy alacsonyabb értéke? Mit mondott a doki?A vastablettán azt írja,hogy 3-5 hónapra is szükség lehet,míg a vérképet helyrehozza.
2010. júl. 1. 21:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 28 hetes vérvételen volt

Hemoglobin:119

Hematokril:36,5

Kaptam vastablettát, először én is a Neo-Ferro Folgammát, mindenki azt mondja az a legjobb, de sajnos az én gyomrom nem bírta, annyira fájt tőle, hogy abba kellett hagynom és kaptam helyette másikat, amit nem is bánok, mert ez még finom is(csokis) Maltofer a neve.

Most a 36 hetes vérvizsgálaton

Hemoglobin:125

Hematokril:35,1

Az orvosom azt mondta, hogy ez egy jó vérkép és nem kell növelni sem a vas tabletta adagomat, most is csak egyet szedek naponta. Szerintem a Hemoglobin a lényeg, hogy az ne legyen nagyon alacsony. Neked majd lehet, hogy a napi 2 tablettát fogják ajánlani. De gondolom az orvos írt már fel valamit ugye? Mert minnél előbb el kell kezdened szedni, hogy ne romoljon tovább a vas-értéked.

Ja és egyél sok spenótot, abban sok a vas, és én pl. minden reggel gabonapelyhet reggelizek, amiben van vastartalom. Remélem tudtam segíteni 38hkm

2010. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én terhesen rossz vas értékkel (többek között sok évi hús nem eves miatt) korábban is és most is Ferrograd-Folic nevű tablettát kaptam. Ez azért nagyon jó, mert folsavval van kiegészítve. Nekem nem okoz semmilyen mellékhatást, pedig a többi vas készítményt nem birom. Esetleg kérdezz rá a dokidnál, hogy ismeri-e.
2010. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtat engem is,hogy az orvosod szerint ez nem rossz vérkép.:)Nekem a Maltofert írta fel.Jó ötlet a vas tartalmú gabonapehely is.Köszi!
2010. júl. 2. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!