Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El kell vetetnem a babám?...

El kell vetetnem a babám? Mert úgy sem lesz egészséges?! Volt aki terhesen Cataflamot szedett?

Figyelt kérdés
Holnap lesz 5 hetes a babám! 4 mm-es petezsák van! A baba még rendben én viszont nagyon nem! Nagyon csúnya foggyökér gyulladásom van! Sajnos olyan fájdalommal, hogy falat kaparok és sokszor már üvöltök! Görcsroham is volt a fájdalom miatt! Illetve ez a második napja hogy sajnos cataflamon élek a kér napban 7-8 db cataflamot be kellett vennem, ennek még nincs vége... kaptam antibiotikumot 3 szemest de korántsem azt ami kellett volna nekem utóbbi a baba miatt mem adható! Nos a cataflamot sem díjjazák az orvosok de ilyen fájdalom mellett megértik, hogy az a 3 óra amíg hat fellendülés! Sajnos más fájdalom csillapítok meg sem mozdítják ezt a fájdalmat! Az orvosok véleménye megoszlik a cataflannal kapcsolatban!

2019. febr. 24. 21:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
A hatodik hètig iszol, cigizel, gyogyszert szedsz, majdnem mindegy!olvass utàna, sok helyen írjàk orvosi lapok!de ha meg akarod tartAni ezt a babàt akkor szedd össze magad, menj el egy normalis orvoshoz ès ő mondja meg h innentöl fogva mit szedhetsz hova menj es mit csinalj...
2019. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én nőgyógyászom alkalmi szinten engedte a cataflamot, mert migrénes vagyok. De csak valamikor a 20. héttől (már nem emlékszem pontosan mikortól). Végül egyszer volt olyan migrénem, hogy a 20-dik óra után feladtam és bevettem egyet. Mert nyilván nem akartam, de még a víz sem maradt meg bennem..
2019. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz emiatt beteg, persze nem tesz jót de hidd el nagy kárt nem tesz. Kitartás!!
2019. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hisztérikus hozzáállással nem biztos, hogy jó ötlet gyereket vállalni. 6 hetes korodig nem megy át semmi az embrióba. Egyáltalán voltál dokinál? Vagy csak magadtól gondolod ezeket a hülyeségeket? Amúgy a cataflam maximális adagja 3 tabletta per nap. Nekem felírták terhesen, de nem szedtem be. Semmi bajotok nem lesz!
2019. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
2019. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

6 hétig semmi nem megy át a babába szóval nem lesz tőle baja viszont az adagolását tartsd be, mert hiába eszel meg többet belőle egyáltalán nem biztos, hogy hatásfokban növekszik(sőt, van hogy már a gyógyszer túladagolás miatt fáj még jobban ami épp fáj)

Antibiotikumot nem fogsz olyat találni aminek a tájékoztatóján az volna, hogy terhesen szedhető.Ettől függetlenül rengeteg nő van aki ilyen-olyan egészségügyi probléma miatt terhesség alatt 1-2 kör antibiotikumot be kell szedjen.Speciel én 2 félét kellett, hogy szedjek egyszerre mégis egészséges babám született.

Ha mondtad a fogorvosnak ,hogy terhes vagy tuti olyat írt amit biztonsággal be is szedhetsz.

Viszont a fogadat minél előtt tegyék rendbe mert egy gyulladt fog sokkal több gondot okoz mint pár szem tabletta.

Kívánom a legjobbakat és próbáld meg nem halálra idegeskedni magad!

2019. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Még szívműködése sincs ilyenkor az embriónak. Placenta sem, ami összekötné a keringéseteket, szóval ilyenkor még nem lehet gond. De: én nem vennék be többet, hanem elmennék orvoshoz, aki megtalálja a megoldást egy ilyen helyzetre, mert hogy napokon belül viszont lesz szívműködés, akkor viszont már a babát is érinti, mit szedsz.
2019. febr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Jesszus. Hú. Ez így kemény. Ne hisztériázz már. 5 hét...Na próbálom összeszedni a gondolataim. Szóval én nagyon erős tüdőgyulladással kezdtem a terhességem. Erős antibiotikumok, fájdalomcsillapítók, röntgenek!!! Láss csodát, egy rosszcsont 10 éves már!! Ja félidőben megfejelte az egészet egy autóbaleset is...
2019. febr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű segítő kommenteket!


A nem építő jellegűeknek pedig jelzem 4 orvos hozta rám a frászt olyannyira, hogy ma 2 órát ültem a genetikai tanácsadóban, mert sürgősséggel beutaltak!


5. Baba egy gyermek született már igazoltan egy súlyos autóbaleset altatásos következményektől gyógyszerek miatt középsúlyos értelmi sérüléssel! Tehát nem alaptalan a félelmem és az orvosok aggódása sem.


A cataflam jelentősen megnöveli a vetélés kockázatát

Szívbetegséget okozhat a kicsinél ez miatt a 11. Héten Egy tőlünk 60 km-re lévő városba a 12. Héten pedig Budapestre genetikai ultrahangra írányítottak

2019. febr. 25. 12:42
 10/16 A kérdező kommentje:
A sérült gyermekemnél a fogantatás osztódásakor volt az autóbaleset és kromoszóma rendellenesség lépett fel
2019. febr. 25. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!