Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. heti genetikai ultrahang?

12. heti genetikai ultrahang?

Figyelt kérdés

A saját orvosom szerint teljesen felesleges. Elég lesz a sima 12. heti uh és majd a 16. heti kötelező.

Szerinte a vitaminoknak sincs semmi értelme. Ebben sem mertem rá hallgatni, így folsavat és magnéziumot szedek.

Tudom hogy fizetős ez az genetikai uh, és nem is sajnalom rá a pénzt, de szerintetek van értelme, vagy tényleg elég a sima?


2019. márc. 1. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem fizetős, kötelező, TB alapon elvégzik.


Ha nem bízol az orvosodban, miért ő az orvosod???

2019. márc. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a kötelező 12.heti sztks uh-n is szűrik a Downt ingyenesen?

Az orvosom kezd elbizonytalanítani, úgyhogy gondolkodom a váltàson :(

2019. márc. 1. 09:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A 12. heti UH az az. Neked fel sem tűnik, hogy nem "sima" UH, a dokinak fontos, hogy olyanokat is nézzen, amit "sima" UH-n nem biztos, hogy mér.

És ezért is kell a megfelelő időben csináltatni.

2019. márc. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A 12. heti UH konkrétan a Downt szűri, a kombinált tesztben van vérvétel is, ott már a Downon kívül szűrik az Edwards és Patau szindrómákat is. Ha nem bízol az orvosodban és nem fogadod meg a tanácsait akkor miért ő az orvosod?
2019. márc. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mert terhesség előtt is hozzá jártam kötelező citologia miatt, de mivel soha semmi gondom nem volt, nem bonyolódtunk soha semmilyen hosszabb beszélgetésbe.

Most pedig egy csomó dologra kíváncsi lennék és úgy érzem hogy nem kapok megfelelő tájékoztatást, meg akkor sem ha kérdezek.

2019. márc. 1. 09:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A 12.héten TB alapon ingyenes a genetikai UH, csak a kombinált teszt fizetős. A 16. héten pedig nincs kötelező UH, csak a 18-19. héten.

Szerintem elég sürgősen válts orvost!

2019. márc. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 12. heti genetika UH konkrétan kötelező. A 11-14. hét között végezhető. A 16. héten nincs UH, a következő genetikai UH a 18-22. hét között van.

Szerintem válts orvost.

A folsav és a magnézium egyébként nem vitamin.

2019. márc. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!