Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik voltak a legidegesitőbb...

Mik voltak a legidegesitőbb kérdések kismamaként?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk már gyerekek, 31eves vagyok, második gyerek. Rendszeresen megkérdezik hogy terveztük vagy becsúszott??? Most nem azért de arra nem kíváncsiak hogy készült?
2019. márc. 2. 10:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
57%

Kisfiú vagy kislány?

Mikor szülök?

Meddig dolgozok még?

Biztos hogy nem ikrek? Jól el tudnak ám bújni..

Minden áldott nap, legalább 20x...

2019. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nem csak én futok bele ilyen emberekbe. Természetesen én is szívesen tarsalgok, de nem arról hogy hogyan és miként készült a gyerek és a szopási dolgaimat sem részletezném. Mert persze a kedvenc kérdésem babával a szopizunk még? Hát ja, ha oda jutok akkor én is

:)))

2019. márc. 2. 21:28
 23/26 anonim ***** válasza:
80%
16, ha egy nap 20-an bunkón kérdeznének a terhességemről, akkor elgondolkodnék rajta, hogy velem van e a baj, illetve, hogy kikkel veszem körül magam, miért nem szólok neki, hogy sértő amit kérdez. Gondolom nem napi 20 kollégád, meg szomszédod van, aki ennyire ,, közvetlen'' veled. Az 140 ember heti szinten, aki szerinted csak rád kíváncsi. Kicsit hihetetlen, mert a két terhességem alatt, ha volt egy sértőnek mondható kérdés, akkor sokat mondok. A kellemetlen rokonnal sem kell találkozni, ha mégis összefutsz vele, közlöd, hogy bocs most sietek, tovább viharzol, így esélye sincs kérdezni.
2019. márc. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

engem még az se érdekelt,ha azt kérdezték terveztük vagy becsúszott 😁 mert amúgy 7 éve voltunk már együtt párommal, de mi nem terveztük az első gyerekünket(22éves voltam), most se érdekel..ha netán megkérdik,pedig most tervezetten estem teherbe a kistesóval 😊

1.dolog volt ami idegesített, az is így a második terhességemnél van/volt..mivel rettegek a császártól és 35.hétig faros volt a hugi...anyukám naponta megkérdezte: "na befordult?" nagyon idegesített, de csak azért mert stresszeltem ezen 😂

2019. márc. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
65%

Én amúgy sem szeretem a small talkot, a "csak azért kérdezek, hogy kérdezzek valamit" típusú kérdéseket, terhesség alatt meg mintha mindenki extra késztetést érezné, hogy valamit kérdeznie kell... ha valami őszintén érdekli, arra szívesen válaszolok, de a következőket én sem tudom hova tenni:


- utcán találkozom valakivel, terhesség végén ott a nagy pocakom, erre: "egyben vagytok még?"


- kb. 20. hét környékén: "minden készen áll a babaszobában?"


- "a férjed örül a babának?"


- "nem félsz EBBE A MAI VILÁGBA gyereket szülni?" - kérdezi a 80 éves nagymamám, aki a világháború kezdetén született, az apja meghalt a fronton, az anyukája egyedül nevelt 6 gyereket, a háborúban lebombázták a házukat, utána elszegényedtek, ezért neki 14 évesen dolgoznia kellett és nem volt lehetősége továbbtanulni, majd a kommunizmus alatt börtönbe zárták a férjét koholt vádakkal... de azok sokkal jobb időszakok voltak gyerekszülésre, mint a mostani, igen :D


"Izgulsz már?" - az egész terhesség alatt


"Mozog már?" - 32 hetes voltam, egy olyan anyuka kérdezte, aki tavaly szült...

2019. márc. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Engem általában nem zavar,ha érdeklődnek,eddig mindössze 2 olyan eset volt,amit nem nagyon tudtam hova tenni.

1.14 hetesen egy anyuka az ovinál azon pörgött,hogy nincs is pocakom,meg se látszik,hogy terhes vagyok...

Nem akadtam ki,csak mondtam neki,hogy kicsi még,hogy bármi látszódjon,ill van még sok idő a végéig,majd megnő.

2.18 hetesen tudtuk meg,hogy másodjára is kisfiunk lesz,szomszéd néni pedig leplezetlen csalódottsággal magyarázta,hogy "nem baj az,fő az egészség".

Ezen se mondanám,hogy felhúztam magam,inkább picit rosszul esett,mert én nem éreztem egy fikarcnyi csalódottságot sem,ill ugyanúgy örültem a születendő gyerekemnek,attól függetlenül,h ő is fiú.

2019. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!