Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiírhat már valamelyik orvos...

Kiírhat már valamelyik orvos nögyogyász/háziorvos táppénzre?

Figyelt kérdés

Még csak hét hetes vagyok, de sajnos nagyon rosszul érzem magam. Eddíg még nem mondtam El a munkahelyen, mert azt gondoltam talán nem lesz olyan vészes, és tudok dolgozni menni, sajnos egyre jobban eldöntödött hogy nem. Állandó hányinger, hányás, emiatt keveset eszem, iszom, alszom, kimerűltség, állandóan csak aludnék. Elöjött a migrénem is, szenvedek mint a kutya, mert a gyógyszert nem vehetem be. Orvosom holnap zárva van, de nekem dolgoznom kéne menni, de nem tudok, nem akarok ott összeesni, mert nehezeket kell emelni, és sokáig is kell talpon állni, az EMBEREK is idegesítöek. Persze nem csináltak kedvezö beosztást számomra, mert nem tudják, hogy terhes vagyok, ezért minden maradt úgy, ahogy volt, déltöl estig kellene robotolnom, tuti már elsö nap a mentö vinne el, a babámat még semmi pénzért nem akarom kockáztatni.

Adhat másik orvos is valami papírt munka felmentést, vagy táppénzre felvétel, vagy kérni a munkáltatót, hogy 2-3órába osszon be?


Elsö baba, ezért semmit se tudok.

Köszi a válaszokat.

Jó éjt


2019. márc. 4. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem vagy munkaképes, akkor nyilvánvalóan kiírhat a háziorvos. Hosszútávon pedig a nőgyógyász javaslata alapján. A háziorvosnak biztosan van helyettese, ha ő nincs holnap.
2019. márc. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
A következő 8hónapban otthon lenni..... lehet ettől lekaparnám a falat. Ha rosszul vagy kezd 1-1 hét táppénzzel, lehet elmúlik ez az időszak hamar. Ha olyan a munkaköröd hogy emelned stb kell akkor meg mégiscsak szólj a munkahelyen.
2019. márc. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom pontosan hogy működik, de szerintem a 12hetes UH-t azért meg kellene várni, meg az első 3 hónapot amúgy is meg szokták. Ha nagyon rosszul vagy menj táppénzre,de szerintem rendes táppénzre a 12 hetes UH után vesznek fel. Én is nehezeket emeltem a munkahelyemen ezért szóltam ahogy kiderült hogy terhes vagyok, meglehetett velük beszélni, szerintem próbáld meg, a legtöbb munkahely azért normálisan áll ehhez hozzá.
2019. márc. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Abban a pillanatban tp vehetnek, hogy kiderül. Tudom, mert engem 6 hetesen vettek, mert a munkahelyemen használt kemikáliák miatt ott nem engednek terhes nőt dolgozni. Engem a nőgyógyász írt ki.
2019. márc. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként a háziorvos visszamenőleg is táppénzre vehet. Ha hétfőn nem rendel, akkor is otthon maradsz és kedden mondod neki, hogy hétfőtől vegyen táppénzre.


Én egy percet sem dolgoztam miután 5 hetesen kiderült. Mondjuk az én munkahelyem veszélyes nagyon. Börtönben dolgozom.


Jobbulást és kellemes babavárást!

2019. márc. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyon rosszul voltam a 8. héttől, így elmentem táppénzre, de a 14. hétre elmúlt így visszamentem dolgozni, véglegesre nem írattam ki magam, mert beleőrültem volna az otthon csücsülésbe.

Egyébként nekem is olyan a munkám amit terhesen nem végezhetek, így én egyből szóltam bent és kaptam más beosztás. Ezért nem is volt gond, mikor elkezdtem hányni, mert maga a főnököm mondta, hogy inkább maradjak otthon és pihenjek. Nagyon megértőek voltak.

2019. márc. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kiirhat a hazi orvos, mondjuk az enyem nem tul jofej es csak ugy volt hajlando kiirnk ha viszek nonogyasztol szakorvosi javaslatot🙄 de a nodokim rendbes es adott ugyh azzal siman tappenzre vettek es a 6.hettol nem dolgozom, sok dolog miatt sajna veszelyeztett terhes vagyok. Nem mondom h nem uncsi de a cel lebeg a szemem elott. Amugy azt is meg tudod tenni ha ha elmult az elso trimszteri rosszullet visszamesz dolgozni amig akarsz
2019. márc. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!