Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehet 2 héttel nagyobb...

Mitől lehet 2 héttel nagyobb a baba? Ez baj? Hatalmas babám fog születni?

Figyelt kérdés

A 20 hetes genetikain a baba méretei 22 hetesnek feleltek meg. Pontosan tudjuk, mikor fogant, a 12. hétig tökéletesen tankönyv szerinti volt a mérete a korához képest. Aztán 16 hetesen már 1 héttel nagyobb volt, 20 hetesen pedig már 2 héttel...

A családban mindenki normál 3-3,5 kg körüli súllyal született és a férjem családjában is. Mégis lehet, hogy hatalmas, 4 kg fölötti babám lesz??


2019. márc. 4. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Mert ő nem olvasta a tankönyvet...


Viccet félretéve, egyrészt nem robotok, hogy egyformák legyenek, másrészt a mérések nem pontosak.

Ne vedd szentírásnak a mérést.

2019. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Az elsőnek igaza van.

Plusz nem is úgy működik ez, hogy x méretűnek kell lennie. Hanem van egy tól-ig határ amin belül normalis. Az hogy az átlaghoz képest kicsit nagyobb vagy kisebb az nem baj.


Az enyém két héttel volt kisebb, de meg is mutatta a dokim, hogy ez csak egy átlag szám, amit a gép automatikusan számol, és mutatott egy görbét, hogy honnantól lenne kóros az eltérés.


Ettől függetlenül lehet hogy problémát vetít előre (pl a nagyobb baba esetén, a terhességi cukrot). De ez a ritkább. Általában csak genetika okozza az átlagtól való kis méretű eltérést, semmi más.

Egyelőre ne izgulj!

2019. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Túl sokat aggódsz, vedd lazábban, és olvass kicsit kevesebbet. Igen, neked egyedi babád van, de mindenkié az! A mérési eredmények csak átlagok, amiket a könyvben leírtak. A 2 kilós és a 4 kilós babák sokaságának átlaga. Hagyd a fenébe a méregetéseket, élvezd a terhességet, engedd el a stresszt.
2019. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, én 4 kiló 5 dkg al születtem. Most 30 évesen is egészséges boldog nő vagyok.
2019. márc. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk már a 18 heti uh mondták, hogy hmmm nagy baba lesz, nagy baba lesz.A 32 hetesen már saccolták min 3800g -nak. Aztán 40+1 született 3930g 50cm.Megszülni is csak azért nem tudtam, mert a csípőn túl keskeny, nem fért volna ki.Viszont ha egy átlagos 3300g-os baba mellé tettük oda nyilván látszott, hogy nagyobb de messze nem volt óriási:D

Ne parázzál rá, ilyenkor még csak tippelgetnek és egyáltalán nem biztos, hogy tényleg 4 kg feletti lesz a babád.

2019. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elsonek van igaza. Ezt tenyleg nem kell halalosan komolyan venni. A meresek milimetereken mulnak ami nyilvan nem pontos hiaba a doki pontosan szeretne merni, az en babam legutobb 1het4nappal volt nagyobb de a dokim mondta hogy nem szamit mert szepen fejlodik egeszseges es igazabol nem lenyeges ha 1-2 hettel nagyobb vagy csak ugy van merve. Nem kell ezt tulkombinalni
2019. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is mindkettő 2 héttel nagyobb volt, az egyik 52cm 3320g lett, a másik 54cm 3650g
2019. márc. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem a kettőnek semmi köze egymáshoz. a szülés várható időpontjához van köze, mert van protokoll, hogy a 40. hét után mikor indítják a szülést mindenképpen. Így ha marad a két hét, lehet előrébb hozzák a szülés várható időpontját.

Az hogy mikor fogant a baba lényegtelen, mert utolsó menstruáció napjából és a ciklusból számolják a szülés várható időpontját.

2019. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A dokim ennek ellenére nem hozta előrébb a szülés időpontját.

Amúgy pontosan félidőben fogant. 28 napos ciklussal a 14. napon volt ovu.

2019. márc. 4. 14:30
 10/12 anonim ***** válasza:
azt majd a végén, ha végig mutatja ezt a két hetet, de lehet két hetet még nem módosítanak.
2019. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!