Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam cukorterhelésen....

Tegnap voltam cukorterhelésen. (24. terhességi hét) Alacsony az eredményem, amíg nem megyek dokihoz mondanátok rá valamit aki jártas ebben?

Figyelt kérdés
Az éhgyomri vérvétel eredménye 4.6, a lötty után 2 órával 2.2
2019. márc. 13. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Szia, nekem is alacsony lett, többször voltam kórházban előtte, eszméletvesztéssel, fülzúgással, rosszulléttel. Volt, hogy félre is beszéltem.

Nekem azt mondta az orvos, hogy ezzel nincs teendő, csak mindig legyen nálam szőlőcukor és víz, és rendszeresen egyek, sose legyek éhes. És ha érzem, hogy rosszul vagyok, guggoljak le, és hajtsam előre a fejem, hogy ne törjem össze magunkat, ha összeesek. Szerencsére azóta csak 1x volt ilyen, de a cukor segített.

2019. márc. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Én csak annyit tudok hozzátenni, hogy az alacsony vércukorszint méh összehúzódásokat okozhat, így érdemes figyelni a hipoglikemia tüneteit.
2019. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De ha mindig eszel iszol rendesen nem lesz hipoglikémiád...
2019. márc. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A fentieken kívül az a gond azzal, ha 75 g cukor megivása után kifejezetten lezuhan a cukrod, hogy a hasnyálmirigyed extrém sok inzulint termel, többet, mint amire szükség lenne. Ezt addig tudja csinálni, amíg ki nem merül. Akkor jön a cukorbetegség. Szóval ez nem olyan egyszerű szerintem, hogy ezzel nincs semmi teendő, mert az oké, hogy jelenleg nem vagy GDM-es, de nem is normális az éhgyomrinál alacsonyabb cukor a terheléskor, pláne nem a kifejezett hipózás.


Hiszen a GDM-es kismamáknak is ez az egyik legnagyobb réme, hipózáskor a magzat oxigénhiányos állapotba kerülhet és meg is halhat.


Gyakorló GDM-es vagyok, harmadik GDM-es terhességem, inzulinos szoktam lenni a második felétől.


Én a helyedben ezt nem hagynám annyiban, nem várnám meg a következő terhesgondozás időpontját, hanem felkeresném a terhességi diabetológiai központot a közeledben. hangsúlyozottan nem sima nőgyógyászt, nem is sima diabetológust, hanem csakis olyat, aki kifejezetten ért ahhoz, hogy a babának milyen cukorértékek jók, lehetőleg szülészorvos és diabetológus is egyben.


Természetesen az igaz, hogy ha le szokott esni a cukrod, akkor kell hogy legyen nálad némi nagyon gyors felszívódású szénhidrát, legjobb a szőlőcukor, de mellé valami lassút is kell enned, pl. Korpovitot, hogy a hipózás után a szőlőcukortól aztán nehogy az egekbe szökkenjen a vércukor.

2019. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!