Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan aki nagy túlsúllyal...

Van olyan aki nagy túlsúllyal kezdte a terhességet? 120 kg +?

Figyelt kérdés

Miket ettetek, hogy ne nagyon hizzatok, tényleg csak amit "muszáj"?

Egy hónapja kezdtem az életmód váltást, de közben terhes lettem. Elvetetni nem szeretném.



2019. márc. 13. 09:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Az életmód váltást azért kezdted el, mert nem estél teherbe?

Van ismert betegséged ami miatt kövér vagy?

2019. márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pm alulmukodesem volt.
2019. márc. 13. 09:18
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha az életmódváltás nem annyiban merül ki, hogy napi 500 kcalt eszel és csak csirkét rizst meg abonettet, akkor semmi nem veszélyezteti a gyereket. Ha változatosan és egészségesen eszel akkor nem kell abbahagyni az életmódváltást mert nem veszélyes a babára. Sok zöldség, lassú felszívódású szénhidrát, kevés zsír, napraforgó olaj, iktasd ki a cukrot. Ezt a “csak amit muszáj” felejtsd el, ez nem jó sem neked sem a magzatnak. Ha így le is adsz bármit az azonnal vissza fog jönni ahogy egy kicsit elengeded magad. A koplalás nem célravezető de főleg nem terhesen.
2019. márc. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Normálisan érkezem. Napi kb 1400-1500 kalória és max 160g szenhidrat.

Változatos étrendet kaptam dietetikustol.

2019. márc. 13. 09:34
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Én 106 kg-val kezdtem. Mivel eléggé megvisel a terhesség -gondolok itt a rosszullétekre- most a 14. héten járok, és 6 kilót fogytam. A babával minden rendben van. Minden eredményem tökéletes. Nekem az a saját tapasztalatom, hogy mivel van rajtunk felesleg, így nincs falási rohamunk, mert a babának van miből elvennie, ami neki kell. Hozzáteszem ,hogy nem vagyok büszke rá, hogy kövér vagyok, de most látok benne némi pozitívumot. Talán nem is hízok sokat a végére, de ki tudja!? Messze még a vége.
2019. márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Az elsővel 110 voltam, a másodikkal picit kevesebb, mert fogytam a terhesség alatt és gyorsan jöttek egymás után. Mindkettővel csodálatos, tünetmentes terhességem volt és fogytam is mind a kétszer. 😊
2019. márc. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

A kaja mellett figyelj a mozgásra is. Járj el tornázni, jógázni.

Amit írtál kalória, elég kevésnek tűnik terhesen, lehet nem fogod bírni. Ne éhezz! Egyél, csak mértékkel.

2019. márc. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

128kiloval estem teherbe , az első 5honapban nagyon sokat hànytam rosszul voltam , igy az étvágyam nagyon lecsökkent , de különösebben diétát nem tartottam , a cukrom az rendben van .

Viszont nekem előjött a magas vérnyomás es a magas pulzus is a 20.het környéken , jelenleg ezekre több fele gyógyszert is szedek , es sűrűn járok kórházba megfigyelésre.

Jelenleg 36hetes vagyok es nagyon kimerült , ami nyilván a tulsulynak is köszönhető , hizni 5 kilót hiztam eddig .

2019. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Milyen hamar sikerült teherbe esnetek? Elsőre sikerült?
2019. márc. 13. 12:21
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

126 kgval kezdtem a terhességet. Magam miatt figyeltem az étkezésre, mert tudtam, hogy a túlsúlyos nőknél sokkal hamarabb alakul ki a terhességi cukorbetegség.


Amiket ettem: zabpehely/zabpehelyliszt, növényi tejek, barna rízs, tk tészta, tk kenyér, rengeteg zöldség, gyümölcs, levesek, natúr joghurt, tojás, túró, cukor helyett édesítő.


1800 kalória volt beállítva.


116 kgval jöttem ki a szülőszobáról, 38. Héten szültem egy makk egészséges kislányt.

2019. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!