Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatti stressz...

A terhesség alatti stressz milyen hatással lehet a babámra?

Figyelt kérdés
Sajnos a párom a terhességem felénél úgy döntött, hogy mégsem kér belőlünk! Elég nehezen viselem és az elmúlt egy hónapban teljesen kikészültem! Félek, hogy ettől a picikémnek nem-e lehet valami baja?! Próbálok tudatosan nyugodt maradni, de sajnos ebben a helyzetben elég nehéz...
2008. nov. 10. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Sajnos én is végig idegeskedtem a terhességemet. Egyenlőre még ben van a picikém, és elég jól érzi magát, nem akar kibújni, ami még nem is baj. Remélem nem viseli meg őt. Mikor nagyon ideges vagyok, próbálok rá koncentrálni, megsimizem, és elmondom neki, hogy semmi baj. Hasonló problémám van, mint Neked különben. Abban bízom, ha kint lesz a pici, majd ő leköti a figyelmem, és kevesebb időm lesz ezeken a problémákon rágódni. Nem hiszem,hogy baja lesz a babádnak, csak ő is nyugtalanabb, én legalábbis azt vettem észre, hogyha nagyon ideges leszek, elkezd kapálózni a pocakomban. Beszéltem pár kismamával, akiknek hasonlóan telt a terhességük, ők azt mondták, hogy születésük után a babáik nyugodtak voltak, nem hagyott rajtuk nyomot. Minden jót! 37 hetes kismama.
2008. nov. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nagyon sajnálom, hogy így alakult nálatok a dolog. Kb. 20 hetes terhes lehettem amikor családi botrány tört ki nálunk, tényleg minden összejött, sokszor kiborultam idegileg. Utána meg agyon aggódtam magam, hogy szegény babámnak ártok e vele. Az biztos, hogy használni nem használ hogyha idegeskedsz. Próbálj meg a kisbabára koncentrálni. Szüleid esetleg melletted állnak, segítenek? Mert ilyen esetben jó ha valakinél vigaszt találhatsz.

Szóval az én kisfiam azóta megszületett-lassan 3 hónapos- és elég nyugodt baba. De lehet, hogy csak szerencsém van. :)

Fel a fejjel! az apuka sokat veszít, erre majd rájön!


Boldogabb babavárást!

2008. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Sajnálom, hogy nem felhőtlen a pocakosságod, de megnyugtatlak, a kicsinek nem lesz semmi baja. Érzi, hogy idegesebb, feszült vagy, mert akkor egészen más hormonok szabadulnak fel benned, amikből ő is kap, de ez nem ártalmas rá.

Sőt, azt olvastam, hogy valahol jó is, ha néha-néha stresszel az anyuka, mert ahogy az anyuka megnyugszik, kezeli a helyzetet, abból tanul a kicsi is, érzékeli, és később könnyebben tudja majd ezt hasznosítani is.

2008. nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4 csemeténk van és bár hálisten a férjem a világ legjobb embere ,az anyósom........szóval egyik terhességem sem volt probléma mente az ő jóvoltából.Egyik csemeténk szuperebb mint a másik és egyik sem idegygyenge vagy bármi ami erre utalhatna,hogy a magzati korban sérült volna!!!!Fel a fejjel,csak rá koncentrálj és csatlakozom az elöttem szólóhoz,az apuka bánhatja,a világ első és utolsó csodájáról mondott le!!!!!!
2008. nov. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a biztatást, nagyon aranyosak vagytok!
2008. nov. 10. 11:23
 6/6 anonim válasza:

Hasonló cipőben járóknak:


Nagyon szerettünk volna kisbabát, 1 év után nagy nehezen össze is jött. Nem is volt gond a 4. hónapig. Nagyon boldogok voltunk. Aztán jött a fordulópont. Apuka egyszer csak összeomlott, agresszív lett és más.. bántott is terhesen. Nos 9 hónapig bírtam, és szülés előtt 3 héttel elhagytam őt. Nagyon kemény volt az a fél év amit terrorban kellett nagy pocakkal eltöltenem nála. Féltem, hogy meg fog ez látszani a kicsikémen. De nem :) A világ legnyugodtabb és legegészségesebb, legaranyosabb kislánya lett az enyém :) Hihetetlen volt számomra az, hogy egy kis szent jött le hozzám és születése óta ott segít engem ahol tud.. Szóval én is alátámasztom: a stressz nincs hatással a magzatra.

2014. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!