Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tènyleg kizaròlag barna lehet...

Tènyleg kizaròlag barna lehet a baba szeme ha enyèm kèk, pàromè pedig barna?

Figyelt kérdés

Èn ùgy tudom erősebb a barna szem.

Apukànak a szeme barna enyèm pedig kèk


2019. márc. 15. 19:18
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudni, hogy az apuka genetikailag milyen, ezért kétféle lehetőség van:

- mindkét allél (a génekben az adott tulajdonságot kódoló rész) sötét, barnás szem. Tehát csakis barnát tud adni, te pedig csak kéket. Ebben az esetben a gyerekben is egy-egy mindkét fajtából, és mivel a barna erősebb, 100% hogy barna szeme lesz.


- az apukának sötét és világos szemet kódoló allélja is van, de mivel a barna mindig domináns, ezért az ő szeme barna.

Viszont a kettő közül csak az egyiket adja tovább. 50% esélye van, hogy a kéket, tehát a gyerek is kék szemű lesz.


Ezek stabil tulajdonságok, amik nem változnak, tehát akárhány gyereket vállaltok együtt, ugyanezek az esélyek. Mivel nem tudjuk, hogy az apának milyen alléljai vannak, 75%-os eséllyel fog barna szemű gyereketek születni. (A barna itt az összes sötét, a kék az összes világos árnyalatot jelenti).

2019. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nekem zöld a szemem, a férjemnek barna, biztos voltam benne, hogy a gyereknek is sötétebb lesz, de kék szemmel született és most 9 hónaposan még mindig világos szürkés a szeme. Szóval az esély megvan rá :)
2019. márc. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Ferjem barna szemu,en kek. Mindket fiunknak kek a szeme ;)
2019. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!