Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vki hallott már olyanról h a...

Vki hallott már olyanról h a nemátjárható petevezetézet el kell tàvolítani m a nőre is veszélyt jelent rákosodhat s állitólag a lombik is azért sikertelen?

Figyelt kérdés

2019. márc. 24. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Én úgy tudom h lombikot nem is kezdenek, még nincs meg sz átjárhatóság
2019. márc. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

A lombik pont, hogy ilyenkor segit, mikor nem atjarhato valaki. Inszemet nem csinalnak, ha el vagy zarodva.

Bar en atjarhato vagyok, van ismerosom, aki nem, de nem mondtak neki ilyet. Mire alapozod ezt a kerdest?

2019. márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Első: a lombiknak semmi köze a petevezeték átjárhatósághoz, a petesejteket le tudják szívni anélkül is és a megtermékenyítés testen kívül zajlik le. Az embrió beültetése pedig a méhszájon át történik, nem kell hozzá a petevezeték. (Ezt a lombikos orvosunk is elmagyarázta).

Amire te gondolsz az az inszemináció, amikor a spermát helyezik el a petevezeték bejáratánál és a megtermékenyülés testen belül történik, de a beavatkozás előtt elvégeznek petevezeték átjárhatósági vizsgálatot.

Kérdező: én részemről nem hallottam ilyet, de az előbbiek alapján nem hinném, hogy köze van a sikertelen lombikhoz.

2019. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik petevezeték nem átjárható, fel sem merült, hogy el kell távolítani. Két sikeres lombikom volt.


Úgy tudom, hogy az eltávolítás csak gyulladásban levő petevezetonel merül fel.

2019. márc. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez orvosfüggő. Én hallottam olyanról, hogy lombik előtt eltávolították az elzáródott petevezetéket, addig bele sem kezdtek a lombikba, mert hogy gócforrást jelenthet.


Nekem más tapasztalatom van: egyik petevezetékem van elzáródva, de meghagyta a lombikos orvosom. Sikerült is később, és van egy kislányom azóta.

2019. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit csináljak m most az egyik Dr azt mondta h el kell távítani m ez gátolja a lombik sikerességét meghogy kimosodik s beültet embrió emiatt de korábban ilyenről nem is hallottam.Azért írtam hàtha vki volt hasonló helyzetben.Nem vàgyom a műtétre félek de ha tudnám biztosra h ettől jobb lesz megnyugodnèk
2019. márc. 26. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek szintén eltávolitották mind két petevezetőjét.. Egyik sem volt átjárható.. Neki is azt mondta az orvos, hogy amiatt kell eltávolitani mert valami folyadék visszafolyik a méhüregbe és gátolja a beágyazodást... De ezt csak több sikertelen lombik után javasolta.
2019. ápr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!