Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25hetes terhes vagyok. Most...

25hetes terhes vagyok. Most olvastam a toxoplasmosisról. Kétségbe estem, mert rajtam ilyen szűrést nem végeztek, holott van szobacicánk. Ha most kiderül a fertőzöttség mi történhet a picivel?

Figyelt kérdés

Eddig minden laboreredményem tökéletes volt és az UH se mutat semmiféle eltérést,pedig 5D-n is voltunk.

A nőgyógyász ad beutalót a toxo szűrésre?Oda kb 2 hét múlva jutok be.Vagy próbáljam megsürgetni,esetleg háziorvossal íratni beutalót?


2019. márc. 27. 16:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
25 hetesen ha terhesen lettél fertőzött, akkor már nincs mit tenni. Ha előtte átestél rajta, akkor meg azért mindegy.
2019. márc. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nekem felírta a beutalóra a háziorvos a szűrését, de lehet hogy nem mindenkinek írják...

Egyébként egy ismerősöm pont most mondta, hogy ő fertőzött volt (valószínűleg már a teherbeeséskor) sajnos nem emlékszem már mit mondott, hogy kellett-e szednie valamit vagy nem, de teljesen egészséges babát szült, már óvodás, és semmi baja.

2019. márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

Nincs benne már rég az alap vizsgálatokban. Akármilyen orvos adhat beutalót, de fizetős. Nálunk 6ezer. 12. 24. héten és utána havonta kérte a dokim. Akkor is meg lett csináltatva mikor elkezdtünk próbálkozni. Ha esetleg még nem kaptad volna el és a terhesség alatt igen, akkor adnak rá gyógyszert amit szedned kell.

Én macskák között nőttem fel. 3 éve van együtt szobacicám és még nem estem át rajta. Igazából kicsi a lehetősége annak hogy elkapd, de terhesen érdemesebb azért megnèzetni. Még annyi, hogy amíg terhes vagy ne legyen kiengedve a cica, mert össze szedheti

2019. márc. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Holnap megyek magánvérvételre. Plusz szúrás lesz, mert ezt nem ott csinálják ahol a terheléses vércukorvizsgálatot. De inkább fizetek érte, csak hogy tudjuk mi van.
2019. márc. 27. 18:45
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kötelező érte fizetni. Ráírta a beutalóra a háziorvosom, első trimeszter elején, ingyen megcsinálták.
2019. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Inkább fizetek érte, így minnél hamarabb meglesz az eredmény is. Elvileg egy héten belül.
2019. márc. 27. 19:08
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer olvastam hasonló kerdesnel hogy anyukaja terhesség alatt kapta el es nagyon rosszul lat emiatt. De mosatlan gyumolcstol is elkaphatod. Ha benti cica es nem jar ki akkor nem fogod elkapni tőle. Amúgy is csak az első par napban fertőz
2019. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Szia, itt egy videó ami jól körbejárja a témát. [link]
2019. márc. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ma megvolt a vérvétel. 1-5 munkanap és lesz az eredmény.

A cica mióta nálunk van (lassan 1 éve) csak lakásba volt tartva, nem jár ki. Így remélem tényleg nem lesz gond. De így legalább megtudom, hogy átestem e már rajta.

De ha jól értem, ha nem estem át rajta, akkor konzultálni kell orvossal, hogy írjon gyógyszert?

2019. márc. 28. 15:40
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha nem estél át rajta, akkor sem kell gyógyszert szednedm csak ha fertőzött lennél, amit kizártnak tartok, mert az már gondot okozott volna.


Én 34 éves vagyok. Egész életemben volt macskám. Imádom őket. Mégsem estem át még a toxoplazmózison.

2019. márc. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!