Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akit tobb hetre korhazba...

Akit tobb hetre korhazba feltettek terhesseg alatt, hogy viselte?

Figyelt kérdés
Nekem be kellett fekudnom, nagyon bozonytalan mi lesz a babaval es messze vagyok a ferjemtol ami nagyon megvisel. Par napja vagyok meg csak itt a korhazban de ugy erzem mentalisan nagyon nehez ez az egesz... ti hogy viseltetek?
2019. márc. 27. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Megkérdezhetem hány hetes vagy és mi okból fektettek be?

Engem csak magas vérnyomás miatt fektettek be bár én nem viseltem nehezen. Nyilván az is megszabja azt hogy mi okból kell az embernek befekudnie. Ha írod nem tudod mi lesz a babával rosszra gondolok és komolyra :( és ilyenkor az ember nyilván rosszabbul viseli. Kitartást nagyon.

2019. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól viseltem, a 29. héten fektettek be, szülésig ott is maradtam, nekem jobb volt bent, mert szörnyen hánytam végig, otthon nem kaphattam infúziót, illetve kérdéses volt, hogy mi lesz velem, mert más komoly egészségügyi gondok is adódtak, jó volt a tudat, hogy jobb esélyekkel tudnak velem valamit kezdeni ha baj történik, mintha otthon lettem volna.
2019. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26. héten fektettek be, 2 hónapot voltam bent szülésig, azt nagyon jol viseltem. Jó szobatársaim voltak, az ott dolgozók tündériek voltak, gyorsan telt az idő, sokat pihentem, készültem a nagy feladatra mind testileg mind lelkileg. Szülés után másfél hónapot voltunk pic-en. Az rettenetes volt, de azért mert az egyik babánknak súlyos keringés összeomlása volt, aminek az okára nem jöttek rá, találgattak többször téves diagnózist adtak, nem egyszer halálos betegséget találtak nála (tévesen). Legalább fél tucatszor mondták azt, hogy búcsúzzunk el tőle. Rettenetes volt, leginkább a tehetetlenség érzése. Tudtam, hogy nincs jó kezekben, hogy fogalmuk sincs, hohy mit csináljanak, de nem tudtunk mit tenni.
2019. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Csaknem 11 hetet voltam bent a 27. hetet kezdtem mikor be kellett feküdni. Igazából számítottam rá ezert fel tudtam készülni. Masrészt nekem nagyn erős motiváció volt hogy korábban elveszitettem egy babát a 20. héten. Így nem is volt olyan nehéz az egész. Szó szerint folyamatosan feküdtem mert tudtam hogy így elő egészségrs gyermekem születhet.

Kedvesek voltak velem törődtek velem nagyon jó szobatársaim voltak. Azt a részet viseltem nehezen hogy a masodik hónapban sajnos nem jöhetett hozzám a lányom látogatni.

Korlátlan internet egy okosteló sok régi filmsorozat. Valami kézimunka beszélgetés a szobatársakkal.

A helyzeted nyilván komoly de minden jóra fordulhat. Ahhoz hogy el tudd viselni ezt az egészet két dolog nagyon fontos. Egy. Hidd el és bízz benne hogy minden rendben lesz. Ezzel kapcsolatosan semmi negatívumot nem engedhetsz a gondolataid közé férkőzni. Ha fejben feladod megszülsz. Teljesen mindegy h éppen hol tartasz. Kettő. Ami körülötted másokkal történik az mások élete mások terhessége. Boldogsága vagy éppen tragédiája. Ezt sem engedheted közel magadhoz. Neked a saját terhességedre kell koncentrálnod. Ha mások baját magadra veszed begörcsölsz vagy megszülsz. Úgyhogy ilyen ertelemben csak magaddal foglalkozz a magad terhességere csak pozitívan gondolj.

El kell hinni hogy még innen is lehet élő egészséges babád csak ki kell tartani! Én kitartottam. Most 8 hónapos és itt alszik a karomban. Tarts ki Te is! Menni fog!!!!

2019. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Nagyban függ a miérttől. Én úgy viseltem, hogy saját felelősségre hazajöttem. Vizesedés miatt fogtak bent "só diétára"...nem köszönöm nem kérek belőle. Itthon is nehezen viseltem már nem, hogy ott. Vérnyomásom vizeletet itthon is tudtam nézni. Nem láttam értelmét.
2019. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

3 hónapot feküdtem bent, de csak azért, mert addig bírtam, aztán hazakértem magunkat. A 12. héttől a 26.-ig voltam kórházban.

Én rosszul viseltem, ami leginkább a végére jött ki rajtam -ezért is kértem, hogy engedjenek inkább haza, minden feltételt megteremtünk otthon hozzá.

Sokáig nálunk is kérdéses volt, hogy mi lesz a babánkkal; megmarad-e, aztán miután sikerült elérni a 24. hetet, és megkaphattuk a tüdőérlelőt, azért aggódtunk tovább, hogy mennyire lesz koraszülött. Ráadásul ott ért, ugyanolyan körülmények között az ikerbabáink elvesztésének egy éves évfordulója is, akiket ugyanazon okból veszítettünk el a 20. héten...

És eközben nem volt elég mindez; körülöttem minden testetöltött, amitől még féltem: a méhen belüli magzatelhalástól, a beteg babán át, az extérm koraszülésig. Mélységesen megrendített minden szobatársam küzdelme/ tragédiája. Többször volt, hogy éjszakákat nem aludtam, mert volt akit akkor vittek sürgősséggel császárra 25 hetesen, volt akinek egyszer csak elfolyt a magzatvize 30 hetesen, és vitték szülni. Egész éjszaka csak imádkoztam, hogy jól jöjjenek ki ebből a helyzetből, és kértem, hogy óvjon meg minket a hasonló történésektől.

Nehezen viseltem az állandó fekvést is -nem kelhettem fel- a nem éppen kényelmes kórházi ágyban. Egy idő után minden porcikám fájt már, amitől csak még feszültebb és türelmetlenebb lettem.

Végül az orvosom hazaengedett -de azért beleírta a zárómba, hogy 'kérésére otthonába bocsájtjuk'; és otthon folytattuk mindazt, amit a kórházban: a férjem 0-24-ben kiszolgált, én meg csak feküdtem, feküdtem... összesen 6 hónapot, mert szerencsére sikerült így kihúzni a 38. hétig, és egészséges babám született.

2019. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

En 1 hete vagyok bent, 23 hetesek vagyunk, engem nagyon megvisel az egesz, foleg azert mert nem lehetek benne biztos h a vegen megeri... csak remenykedunk h minden rendben lesz a babaval. Meg az is nagyon nehez, h 130 km-re vagyok otthonrol, senkinnem tud meglatogatni csak hetvegen par orara, egyedul erzem magam nagyon. A noverek nem tul kedvesek...

Probalok arra gondolni, h itt vagyunk a leheto legnagyobb biztonsagban. Itt a korhazban nem is terhesnek erzem magam, hanem betegnek:(

Minden tiszteletem azoke akik tobb hetet, honapot toltottek bent, probalok ezekbol erot meriteni es remelem, h a vegen minden jol alakul. Meg azert jo sok het van vissza, ha szeremcsesek leszunk, szoval muszaj fejben osszeszednem magam

2019. márc. 28. 10:39
 8/13 anonim ***** válasza:
De mi a baj? Fejlődési rendellenesség? Vagy miért bizonytalan, hogy túléli-e? Nincs rá vmi,kezelés? Mert sok olyan módszer van, ami csak 1-1 klinikán elérhető, máshol nem es fel se ajánlják az orvosok, hogy másik kórházba kellene menni a jobb esélyek miatt.
2019. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nagyon nehéz és még nehezebb ha fiatal terhességgel vagy bent, netezni kell egész nap és ne koraszülött rémségeket olvass, nézz sorozatot, töltsék le hozzák be neked tableten! Meg vannak jó játékok is a play áruházban. Mi a baj egyébként? Mi van a babáddal? A 24. hét egyébként vízválasztó, de gondolom te is tudod, hogy innen már koraszülött és mentik ha ki kell jönnie. Nekem ez sok erőt adott, amikor túl lettünk végre a 24. héten, bár azt is tudtam, hogy sokkal jobb lenne a 28. hétig kihúzni.
2019. márc. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem fejlodik rendesen, kisebb a koranal joval:( iugr

Naponta nezik uh-n h a flowmetria romlik e, ha igen akkor kiveszik es megprobaljak kint megmenteni de nyilvan az a cel h minel tovabb bent legyen. 28.ig nagyon nagyon szeretnem kihuzni🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Kozben kisult h a lepeny total a mehszajon van es meg is van rovidulve a mehnyak🙄 verzes nem volt hal isten.

Es hat az is kerdes h ha ki is huzzuk a 28. tobb hetig okozott e vmi bajt az h kevesebb oxigent kap a dragam odabent.

Szoval rengeteg a kerdes

2019. márc. 28. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!