Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az édesapám trombózisban...

Ha az édesapám trombózisban halt meg akkor nálam ez rizikófaktornak számíthat terhesség alatt?

Figyelt kérdés

SZiasztok!


Tapasztaltabbakat kérdezném, Apukám 5 éve meghalt trombózisban.

Most 15 hetes vagyok az első babámmal, lehet rám nézve ez "magasabb kockázat"


Köszönöm a válaszokat előre is !



2019. márc. 28. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
igen.
2019. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A trombózis hajlam nélkül is kialakulhat pl. idős korban, ha sokat feküdt valami miatt és kevés folyadékot ivott, vagy műtétje volt, vagy néha elég valami sérülés és egy hosszabb üldögélés és kicsit szűkebb erek vagy vizesedőbb lábak... Ha viszont hajlamot örököltél, abból is van többféle rizikójú... szóval ki kell vizsgáltatni és akkor tudsz majd csak biztosat. Ha kiderül, hogy igen, akkor vérhigító injekciót kell szurkálnod magadnak a megelőzés miatt. Ezt csak úgy bemondásra nem adják, talán kivéve császárnál ha közlöd, hogy ez a családi előzmény, akkor utána kapsz valamennyit (de van, ahol egyébként is adnak mindenkinek).
2019. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor a továbbiakban egyeztetek a dokival, és balga eddig nem említettem neki... és most a napokban akadtam egy olyan cikkbe bele, ami arról szólt, hogy terhesség alatt magasabb LEHET A TROMBÓZIS KOCKÁZATA, FŐLEG HA ESETLEG HAJLAM VAN RÁ... akkor jutott eszemben, hogy Apukám ebbe halt meg .


köszönöm szépen, ment a zöld kezecske.

2019. márc. 28. 14:17
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Terhesség alatt nem csak lehet, hanem mindig magasabb az esély a trombózisra. Viszont akinek nincs trombofíliája, annak ez a kockázat se óriási.

(Ez ugyanolyan, hogy a repülés is emeli az esélyt. Az átlag ember mégse szúrkálja magát)

2019. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ.

Azért megemlítem a dokinak ha megyek hozzá legközelebb.

2019. márc. 28. 15:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudod, van-e hajlamod (és abból is van több fokozat), nem tudod, nálad mekkora a kockázat. Jól írta előző, a terhesség növeli a kockázatot, ha jól emlékszem, vagy 5x-ösével, de ez még mindig elenyésző, ha nincs hajlamod, viszont már elég rizikós, ha eleve nagy. (Nekem pl. nincs hajlamom, de első császár után lett trombózisom, így a második terhességnél végig szuriznom kellett kb. a pozitív teszttől a szülés utáni 12. hétig - másnak meg enyhe hajlammal vagy visszeres láb miatt elég a vége felé meg még pár napig. Szóval ezt a doki tudja mérlegelni.).
2019. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!