Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha albérletben élnél egyedül,...

Ha albérletben élnél egyedül, elmondanád a tulajnak, hogy gyermeket vársz? Vagy el kell mondani kötelezőszerűen, vagy csak akkor, mikor már látszik is?

Figyelt kérdés

Szomszéd témával nincs gond.

4éve élek ebben az albérletben egyedül,az ár is igen kedvező,minden oké,megbízik bennem,pontosan fizetek.Nem szeretném feladni.Persze tudom,hogy nem szeretik a gyerekes bérlőket,ezért jutott ez eszembe,mert nehezebb kirakni őket.Az apa nem költözne ide,mert sokat van távol a munka miatt,van saját háza,kétlaki életet élnénk,hétköznap én itt a gyerekkel,hétvégén nála,tehát az sincs hogy most ideköltözik egy plusz ember,ami miatt duplájára emelné az albérlet díját.

Nem igazán akarom ezt így elmondani neki,mert aztán lehet hogy megemelné a bérleti díjat,de az úgy nagyon nem lenne jó anyagilag,mert az már sok lenne.

Én arra a verzióra gondoltam,hogy csak akkor mondanám el ha már látszik,úgyis rákérdezne mi van velem,aztán azt mondanám hogy az apukával nem egyezett a jövőképünk,külön folytatjuk utunkat,de bizonyos összeget minden hónapban ad albérletre,stb,amíg újra nem dolgozok,így fedezve van az albérlet,semmi gond nem lesz.Ha úgy látja hogy problémák adódnak a fizetéssel,akkor én magamtól fogom azt mondani hogy elhagyom a lakást.

Tudom hogy ez valamelyest füllentés,nem szeretem az ilyet,de nem akarom hogy ilyen miatt elveszítsem a lakást,mert nagyon sok szempontból előnyös(5percre minden,bolt,posta,gyógyszertár,minden ami kell,orvos az egyik szomszédom is ha valami gond lenne,szóval ezer dolog).

Ez így jó,vagy mi a legjobb megoldás erre ?

Amúgy 1 hónapban egyszer jön 5 percre,teljesen normális,nem kutakodik utánam,messzebb lakik,kutyámat is elfogadta,nem érdekelte,a legjobb tulaj életem során,férfi.



2019. márc. 29. 00:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ne hazudj! Én már 6hét után megmondtam neki, egy szót nem szólt, sőt azóta is mindig kérdezi hogy vagyok, ad tanácsokat, neki is van három gyerkőc. Elején én is páráztam, hogy kirak, de aztán rájöttem, hogy ha kirak akkor sem fogok tudni mit tenni majd keresek másikat, lényeg a baba. Aztán a sajnos a sors megoldotta örököltünk egy lakást és egy házat is. 😢 Amúgy az nem opció, hogy esetleg apukához költöztök? Szerintem így elég nehéz lesz, hogy ő ott ti meg itt, de ezt ti tudjátok.
2019. márc. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%
Inkább úgy hangzana helyesen a sztori, hogy apukának van saját családja és ez meg besikerült a szeretőnél.. Nem?
2019. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%
Én is arra gondoltam, mint a 12-es válaszoló.😁
2019. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem kell füllenteni. Inkább ne avasd be a részletekbe, csak hogy babát vársz és hogy maradni szeretnél az albérletben. Ha elkezded részletezni a dolgokat, akkor csak belezavarodsz és még a kis füllentés sem fog működni. Gondolom nem lettetek közeli barátok a tulajjal, főleg ha havi egyszer találkoztok 5 percre, szóval elég neki annyit mondani, hogy "Figyelj csak, az a helyzet, hogy babát várok. Szeretnék az albiban lakni, az apukával külön vagyunk. Megoldható, hogy továbbra is maradjak?" Ne titkold a picit, mert ha egyszer csak arra lesz figyelmes, hogy nagy pocival fogadod amikor jön megnézni a lakást, akkor lehet hogy megjárod.
2019. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!