Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben van valami? Vagy a...

Ebben van valami? Vagy a terhesség vagy a szülés nehéz, de olyan nincs hogy mindkettő könnyű legyen?

Figyelt kérdés
Csomószor hallottam, hogy azt mondják nincs olyan hogy a terhesség és a szülés is könnyű legyen, valamelyiket megszenvedi az ember. Tudok példát arra hogy van akinek semmilyen probléma nem akadt a terhessége kapcsán de több mint 1 napot vajúdott, meg olyanról aki az egész terhessége alatt rosszul volt, hányingere volt, de 3 óra alatt megszült, fájások idejét is beleszámítva...
2019. márc. 29. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Álom terhesség után 7 óra alatt lett meg a fiam (első baba). Nyilván nem volt egyszerű, de nem extrém nehéz szülésnek se mondanám. 🙂
2019. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
-nem (első voltam)
2019. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

És van más eset is! Az enyém pl.:


problémamentes terhesség (kb észre sem vettem, hogy terhes vagyok, utolsó napokban is simán hajoltam, guggoltam stb)


Rettentő gyors vajúdás (3óra az első fájástól, és nem is akartam belehalni, csak fájt)

Méggyorsabb kitolás 15 perc 4 nyomás


Tök szuper mindenki erről álmodik! Aha csak a felépülés volt hosszú!!! gátmetszés nem gyógyult, újra műteni stb stb...

2019. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a teherbeesés jön nehezen, utána meg álomterhesség, álomszülés.Mindenre van példa és mindennek az ellenkezőjére is.Szerintem nincs ilyen összefüggés.
2019. márc. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt vészes a terhesség, a savamon kívül már bajom nem volt. A szülésemet sem mondanám túl nehéznek, 8 óra vajúdás után megszületett a kisfiam. Szóval lehet "könnyű" mindkettő.
2019. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen egészséges terhesség, 37. hétig dolgoztam pultosként.

Soha nem keményedtem, nem vizesedtem, semmi jóslófájás.

A kiírt előtt 3 nappal pont vásáelás közben elkezdett folyni a magzatvíz. Ez volt délben. Az első fájás úgy fél 4 felé jött, de elviselhető volt.

9-kor kerültem a szülőszobára. Leesett a fiam szívhangja, foglalt volt a műtő, így cselekedni kellett.

Este 9:50-re meg is volt a fiam. Másnap már jöttem-mentem, ültem. A 4 öltés elég elviselhető volt.

Szóval én rácáfolok az elméletedre.

2019. márc. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálam álomterhesség, a kívánósságon kívül semmi bajom nem volt, álomszülés, kb. 3,5 óra az első fájástól a baba megszületéséig, gyors felépülés, kevés vérzés, viszont a szoptatás nem ment.
2019. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Első terhességnél inkább csak érzelmi hullámvasut volt, a szules konnyu volt es gyors. 7 ora volt, de kb 3 nyomasra kinn volt a fiam. Amugy emeltem jottem mentem stb.

Masodiknal nehez terhesseg volt, bevereztem az elejen, es nem birtam kb semmit csinalni es nehez volt a szules is. Sokkal durvabb volt.

2019. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Első próbálkozásra összejött a baba, a terhességet észre se vettem, se hányás, semmi nem volt, 38 hetesen, guggoltam, cipőt felvettem, átsétaltam a másik végébe. 12 órát vajúdtam, de az első 8 óra semmi nem volt, csak kis mensi szerű görcsök, utána kaptam oxytocint, de mindössze 4 óra múlva megszültem, kb 4. Kitolasra. A szülés után 6 orával, már hordozókendővel járkáltam a babával.



Azt hiszem nagyon szerencsés vagyok :D

2019. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

Akkor én leszek a kakukk tojás:

Csak lombikkal tudok teherbeesni, ha azzal sikerül, akkor meg jön a probléma a kihordással, mert méhnyak elégtelenségem van. Csak műtéttel, és állandó fekvéssel tudtam kihordani a babám -de még úgy is necces volt.

Miután eljutottunk a szülésig; na az sem ment. Vittek a műtőbe...

Kész szívás az egész, de azért hamarosan újra nekifutunk.

2019. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!