Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben van valami? Vagy a...

Ebben van valami? Vagy a terhesség vagy a szülés nehéz, de olyan nincs hogy mindkettő könnyű legyen?

Figyelt kérdés
Csomószor hallottam, hogy azt mondják nincs olyan hogy a terhesség és a szülés is könnyű legyen, valamelyiket megszenvedi az ember. Tudok példát arra hogy van akinek semmilyen probléma nem akadt a terhessége kapcsán de több mint 1 napot vajúdott, meg olyanról aki az egész terhessége alatt rosszul volt, hányingere volt, de 3 óra alatt megszült, fájások idejét is beleszámítva...
2019. márc. 29. 19:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igen, vagytok itt egy páran szerencsések :D

Bár a legrövidebb szülés amit tudok, az mégiscsak az akit említettem, hogy 3 óra alatt letudta és első baba volt.

2019. márc. 29. 21:52
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondok gyorsabbat.

Első gyerek: burokrepesztéstől számítva 1,5 órán belül megszületett a fiam, 3900 grammal és 55 cm-rel.

Második gyerek: kórházba érkezésől számított 1,5 órán belül farfekvéssel, lábtartással 3600 grammos, 52 cm-es baba, természetes úton.

Harmadik gyerek: éjfélkor ébredtem, elfolyt a magzatvíz, éjjel negyed 2-re kint is volt, 3400 gramm, 54 cm.

Aterhességeim teljesen rendben mentek, semmi komoly gond nem volt az első tirmeszteri émelygésen/hányáson kívül, meg a második, harmadik gyereknél a végefelé enyhe gyomorégés, de nem kibírható volt. A harmadikkal 2 héttel szülés előtt még dolgoztam, a szülés előtti vasárnap karácsonyi vásárban bóklásztam fél napot (kedden hajnalban szültem).

Bármikor végigcsinálnám újra.

2019. márc. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok olyanról,aki meg se érezte hogy terhes,a végén érzett valami fájást,10 perc alatt a kórházban voltak,és 20 perc után meg is született a gyerek.
2019. márc. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben azért számít nagyon sokat, hogy egyénileg ki hogyan élte meg a dolgot. Én egész életemben azt hallgattam anyukámtól, hogy neki milyen sima terhessége és szülése volt. Bár engem és bátyámat is túlhordás miatt indítottak, mégis bátyám fél nap alatt vajúdás után kb 3 nyomás alatt kint volt én meg indítás után 3 órával egy nyomásra kipattantam.

Most 27 hetes vagyok és kicsit részletesebben beszélgettünk. Kérdeztem tőle, hogy nem volt-e durva, hogy indítottak minket. Mondta, hogy miért lett volna? Mert az oxitocinra azt mondják, hogy nagyon erős fájásokat okoz. Közölte, hogy jaaa, hát igen, miután megkapta, azt hitte szétszedi az ágyat maga alatt... Aztán kiderült, hogy sava is volt végig, nem kevés stb

De ezek szerint ő mégis nagyon pozitívan élte meg az egészet :)

2019. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem könnyű terhességem volt. Természetes szülésre számítottam. Egyik éjszaka felül kiszakadt a magzatburkot, de nem indult meg a szülés. Közölték, hogy akkor burokrepesztés és oxitocin. Onnantól kínok kínját éltem át. Nagyon rosszul reagáltam rá. Iszonyatos fájásaim voltak, pedig jól bírom a fájdalmat, egyszerüen nem tágultam, hiába voltak 2 perceseim. Folyamatosan turkáltak bennem, sikítottam a fájdalomtól. 3 orvos 5 szülésznő felváltva... Nem tudták eldönteni mi legyen, nekem bezzeg nem mondtak semmit, a baba feje nem volt beilleszkedve. A tarkójával akart

kijönni. 13 óra kínszenvedés után megcsászároztak. Most megint gondtalan a terhességem, de már az orvosom is óvatosabb, nem adott csak 4 napot a terminustól.

2019. márc. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!