Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szült már valaki Magyarországo...

Szült már valaki Magyarországon és Angliában is? Összehasonlítva mik a különbségek? Mi volt jobb és rosszabb?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 2. 13:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%

Ittvagyok!! Angliaba 1 napot tartanak bent a korhazba szules utam. Ameddig nincs 3 perces fajasod le se sza*nak a korhazban.. engem 2szer kuldtek haza..ami jo volt, hogy egy szemelyes szobaba voltam a babaval, apa is bent aludhatott. Mert ott olyan “ fejlett “ a korhaz.

Midwife minden nap megy hazhoz szules utan, 1 hetig. Aztan neked kell hordani hozza.


Magyarorszag.. elfolyt a magzatviz, berohantan hisz 2. baba.

Bevittek a vajudoba. Szenvedtem 7 orat, apaval megvetettek 7000rert az apas szetet.. 3 napot bent fekudtem.. full bunko emberek vettek korul.. a 3. babatol elment a kedvem, itt tuti nem szulnek tobbet soha!

De ha kerdesed van irj nyugodtan. 8 evet huztam le angliaban.

2019. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%
Magyarorszagon meg rajtam kivul 5 anyuka volt bent ez kinaradt. 6an voltunk egy szobaba.
2019. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

Így van, ahogy az első írja. Angliában ugymond ambuláns szülés van, szülés után hazamehetsz és a midwife jár hozzád. Egyágyasban voltam én is, azt hiszem minden kórházban egyágyasak a szobák, apa bent lehet, bent is alhat veled. Tiszta minden, kaja finom.

Viszont a tíz perces fájásokkal még engem is elküldtek, akkor kellett visszamennem ha már két percnél jártam és rendszeresek voltak. De szükség esetén kapsz oxit stb, akkor nem mehetsz már el nyilván.


Itthon a Sotén szültem, öt napig voltam bent, 8 ágyas szobákba, higénia nulla, 16 ágyra van egy mosdó, 16 órát vajúdtam, összesen 18 óra volt a szülés. Bunkó volt mindenki, gyerekkel is velem is. Semmiről se tájékoztattak, azt is csak távozáskor tudtam meg a kézikönyvből hogy a gyerek megkapta az oltást, mert amúgy nem mondták. Nyelvét felvágták, arról se szóltak, nekem egy életre elment a kedvem a szüléstől..

2019. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
81%

Jah, és apa nem mehet be a kórterembe, szüléshez igen az apás szettben, de az újszülött osztályon ahol anya és gyerek van, nem mehet be, mert kizavarják elég szép stílusban..

Folyosóra meg a gyereket nem viheted ki, mert hideg van, és akkor meg téged zavarnak vissza.


Bár ez csak a sotén volt, gondolom más kórházban másképp van

2019. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
elso vagyok: ugy van ahogy irod 3,4! en nyiregyhazan szultem , hidd el itt meg rosszabb a helyzet.. konkretan uvoltottem a csecsemo gondozokkal hogy hozzak mar ki a gyereket anyukamnak had nezze mar meg.. 1 orat vartunk a bejaratnal ( a szobak vegen) nemtudom hogy irjam. Aztan 1 ora utan mentem hogy hozzak mar ki a gyereket mar 1 oraja szoltam.. arra mentem be, hogy a gyerek torkaszakadtabol uvolt a folyoson egyedul, a csecsemo apolomeg magyarazza telefonba, asztalra felpakolt labakkal hogy milyen cuki kutyat vett..
2019. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%

Nyugat Europa es Balkan. Van meg kerdesed?

Angliaban volt császárom, másnap otthon voltunk, reggel hozzák az étlapot amin kiválasztod az ebédet és a vacsorát, előétel, öt féle főétel, hat féle desszert. Tisztaság van, kedvesek.

Császárkor bent lehet apuka is , ott van a fejednél végig fogja kezed, a babát soha 1 percre nem viszik el. Nincs olyan, hogy 1 percig nem látod. Amikor vitték vizsgálatra természetesen akkor is mentünk vele.

2019. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%
Megint elso vagyok: nekem is hoztak etlapot :) es valami vastartalmu 100% os gyumolcs levet is kaptam. Ha lenne 3. babam biztos magyarorszagot kilonem.. Emma’s diary is kaptam, tele jo dolgokkal!
2019. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
6- os vagyok, és természetesen akkor is bent alhat éjjel a kórházban lehajtható vendégágyak vannak minden kórházi ágy mellett. Teát, kávét kekszet ő is kap.
2019. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%
* apuka is bent alhat
2019. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

Igen, van étlap, és nálunk apuka is választhatott róla egy főételt és egy desszertet, ajándékba kapott ő is gyümilevet koccintásra!

#3,#4es voltam

2019. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!