Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgozzák kismamaként?

Roxi26 kérdése:

Meddig dolgozzák kismamaként?

Figyelt kérdés
11 hetes kismama vagyok, élelmiszerboltban eladó vagyok. Sokat vagyok pénztárban ahol tudok ülni, de napi 9 órázok, hajnali negyed 5kor kelek. Szinte minden szombaton is kell menni dolgozni. Fárasztó a hajnali kelés és a hétvégét és. Én gondoltam a 17-18. hétig dolgoznék, úgy, gondolom az reális,nem túl korán de nem is túl sokára mennék táppénzre. Sokan mondják nekem hogy, ők már ilyenkor nem is dolgoznának, anyum meg azt mondja hogy régen végig dolgoztak a kismamák és felesleges elmenni elöbb,mert csak unatkoznák otthon. Én azt gondolom ha van rá lehetőség akkor miért ne használhatnám ki, nem irodában ücsörgök egész nap.
2019. ápr. 13. 11:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A válasz 2. fele lemaradt.

Addig,amíg nem esik nehezedre. Bár nem ártana kialudnod magad,mielőtt indul az éjszakázás,először a nagy poci,utána meg a kicsi miatt.

2019. ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
38%

"majdnem a végéig dolgoztam, kórházba nővérként 12 órában."


És még büszke is vagy a butaságodra és felelőtlenségedre bravó. De a többi kismamát nem biztasd ezzel.Örülj csendben, hogy nektek nem lett bajotok ennyi ésszel...


Kérdésre válaszolva októberig dolgoztam,decemberben szültem. Ülő munka irodában,mivel se veszélyes,se megterhelő nem volt,és a kollektíva is szuper volt,ezért nem volt ezzel gondom, utána is csak az iszonyatos derékfájás miatt jöttem el,már nem bírtam ülni napi 8 órát.

2019. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig nem kényelmetlen.

Viszont miért kell az irodai munkát kevesebbnek titulálni? Interjúztattál már úgy napi x embert, hogy nem tudtad, mikor kell kirohannod hányni? Vagy prezentáltál így?

2019. ápr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtam, hogy a kereskedelemben dolgozni nem lehet stresszes, hanem hogy aki sosem csücsült irodában, az ne is ítélje meg, hogy az mennyire lehet fárasztó kismamaként, ahogy mi "irodisták" sem ítéljük meg, milyen lehet eladónak lenni
2019. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szintén kórházban dolgozom. 6 héten az első alkalommal mikor elmentem orvoshoz rögtön táppénzre írt ki.

Az előző szülésem előzménye miatt is indokolt volt, a másik meg munka. Náluk a betegek 70%-a fekvő, ezeket napi 3x tisztába tenni, húzni-vonni, emelgetni az ágyba. Sok fertőző is van. Köszönöm szépen nem kérek belőle.

2019. ápr. 14. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia!Én is kereskedelemben dolgozok.12 hetes vagyok és már csak két hétig maradok utána táppénz.Nagyon fárasztó és nehéz már így is.Napi 8,9,10 órát talpalni a boltban.Árut pakolni,polcokat takarítani,szavatossági időt ellenőrizni.És mivel áru nem csak szemmagasságban van az állandó legugolás-felállás is elég rossz.Nálunk nincs ülő kassza így ha ott vagyok akkor pedig órákig állok. Sztem egyáltalán nincs korán ha 17-18 hetesen mész táppénzre.Én úgy gondolom a baba az első,és mivel már most érzem,hogy nem tudok még egy-két hónapot dolgozni nem is erőltetem.Kitartást neked arra az időre míg dolgozni szeretnél és Boldog babavárást! 😊👶
2019. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!