Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok én akarom a...

Terhes vagyok én akarom a babát a párom nem mit tegyek?

Figyelt kérdés
21éves vagyok mindketten dolgozunk és 4éve együtt vagyunk már. Én úgy érzem készen állok az anyaságra és ha az aborruszra gondolok még a sírás is elkap. De a párom olyanokat mond nekem hogy tönkre teszem az ő és a kicsi életét is mert nincs elég pénzünk de még egy kevés férletett pénzünk is van. Még azon is elgondolkodtam hogy inkább egyedül felnevelem de nem tudom mennyire jó döntés. A szüleimnél el tudnék lakni meg azt mondta hogy ha megtartom nem hagy el de akkor is tanácstalan vagyok.

2019. ápr. 16. 22:05
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

#28 ki az a minimálbéres? Aki meg meri kérdezni a kérdező fizetését, mielőtt odavágja neki csuklóból, hogy 200 ezret fogsz kapni és pont?

Te ilyen csökkentett értelmi képességű vagy, mi? Aki nem tud ok okozati összefüggéseket felismerni.

2019. ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
29%
Kedves Kérdező! :) Ez a Te döntésed, nem a párodé, mert Benned fejlődik, növekszik a kicsi. Ha Te úgy érzed, szeretnéd, akkor tartsd meg. Én így tennék a helyedben. Nézz utána mindenképpen a juttatásoknak (GYES, stb.). A leírtak alapján az anyagi helyzetetek szerintem nem annyira rossz, de nehezebb helyzetekből is ki lehet jönni jól. A kérdésed alapján szerintem nagyon megbánnád az abortuszt. Ha utánanézel, hogy zajlik, ha belegondolsz, mit jelent valójában, akkor rájössz, miért. Egyedül nem könnyű gyereket nevelni, de nem is lehetetlen. Bár szerintem nem is kéne, mert sok férfi van úgy, mint a párod, hogy hirtelen megijednek a rájuk szakadó felelősségtől. Szerintem tök jó szülők lennétek, ha már most azzal foglalkoztok, mi lenne a legjobb a kicsinek. És írtad, hogy félsz a meddőségtől. Igen, az abortusz okozhat meddőséget, igaz, ez mostmár sokkal ritkább, mint régen, de Te is beleeshetsz sajnos abba a kevés %-ba. Meg sajnos nem biztos, hogy a későbbiekben rögtön összejönne a baba, amikor szeretnéd, de kívánom, hogy ne így legyen. Sajnos sokan küzdenek manapság ezzel a problémával. Minden jót kívánok és jó döntést! :)
2019. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó, nem kéne az agymosás.

Amúgy meg honnan tudod te azt hogy számodra 2 ismeretlen ember mennyire lenne jó szülő? Ne nevettesd már ki magadat. Ha magára marad is majd rohansz segíteni neki? Mikor nemkap sem Gyedet sem semmit?

És nem, nem a kérdező döntése hanem a kettőjüké. Cseszheti hogy jog szerint az övé, ha aztán magára mard és nem tud boldogulni.

2019. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
10%
Kedves Kérdező! Ne parázz! Itt sem és sehol nem tudja megjósolni senki, hogy a párod mellettetek marad vagy sem. Ma még könnyebben leléphetnek a pasik, mint régen. Pedig bizony ő az apuka nem a szomszéd. Akarta vagy nem. A szegény gyerekezésről meg csak annyit, hogy nem fog a gyereknek hiányozni, ha lelép. (Saját tapasztalat) az hiányzik az embernek, ami jó, aki jó. Az együtt töltött idő, stb. Merj örülni a babádnak a tervezgetések közben-neki te vagy a legfontosabb! A gyermekedet nevelni, az ő kis életét elfogadni sokkal jobb, mint a mi lett volna ha. Az abortuszt visszafordítani utólag nem lehet. Apuka meg ha kicsit is felnőtt már az óvodából, és szeret is téged, akkor együtt maradtok!
2019. ápr. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
94%

Aha, persze utolsó, mert a terhességet és a szülést talán vissza lehet fordítani, ha úgy hozza a sors, hogy időközben rájön, mégsem volt ez olyan jó ötlet ..?? Nem! Csak ebben az esetben itt lesz egy gyerek is, akivel foglalkozni kell ám és gondoskodni minimum 18 éves koráig!


Az meg egy bődületes nagy baromság, hogy a gyereknek nem fog hiányozni, ha lelep az apja. Már hogy ne hiányozna! Egy normális, egesz családban nem csak anya van, de apa is. Ahogy nő fel az a gyerek, majd látja szépen, hogy az ovis, sulis eseményeken, a közös, családi programokon mindenkivel ott az apja, neki pedig nincs. Sok olyan gyereket ismerek, ahol apuka lelépett. Mindegyiket megviselte, kit jobban, kit kevésbé. Idővel nyilván enyhül a dolog és elfogadod, mert jobbat nem tudsz, de igen is pocsék érzés és szánt szándékkal nem tennék ilyet a gyerekemmel!

Anyagi gondjaik vannak, ezt a parja is pontosan látja, igen is fel kell vázolni azt a helyzetet is, hogy egyedül marad. A legrosszabból kell kiindulni, nem azt kell kapásból feltételezni, hogy vele marad apuka, aki tudtára adta, hogy nem akar most gyereket, mert nincs meg a megfelelő anyagi körülmény hozzá. Kettőjüknek sincs meg, hát akkor még egyedül a kérdezőnek. Szeretettel és törődéssel még senki nem fizetett be csekket, nem vett ennivalót, nem vett ruhat stb stb. Felelősen kéne gyereket vállalni! Nem úgy, hogy tudom nincs ra elég pénz, de “majd lesz valami”.

2019. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
94%

34-es: a hányinger elfog attól, amikor valaki úgy állítja be a gyerek vállalás, hogy ez kizárólag az anyára tartozik, az apára nincs is szükség, a gyereknek úgysem fog hiányozni, a lényeg hogy az anyja szeresse. Pedig a kutatások rendre azt bizonyítják, hogy fiú/lánygyermek esetében egyaránt nagyobb mentális fejlődési gondokat okoz egy apa hiánya, mint egy anyaé, főképpen mert az esetek zömében anyai szerepet a nagymama, nagynéni, új feleség, stb is könnyebben tölt be, mint fordított esetben egy férfi... De persze, bíztassunk csak arra valakit, hogy apa nélkül nevelje föl a gyereket....(nyilván nem vitatom adott esetben pl egy válás fontosságát, de hogy már a nekiindulás is apamentes, sőt, sok esetben az apát szándékosan kizárva történjen, az felelőtlenség, önzőség)

Kérdező! A lelki hittérítők véleményével ellentétben a gyerekvállalás- és nevelés anya és apa közös feladata. Beszélj a pároddal, jól rágjátok át, keressetek megoldásokat, de mindenképpen együtt beszéljétek meg és arra fókuszál, hogy ezt együtt kell megoldási. Ha a párod netán elzárkózik és nem lehet vele jövőképet kialakítani, hidd el, a lehető legjobb amit tehetsz az az abortusz. De ha együtt is csináljátok, még akkor is kétséges számomra kell-e úgy gyereket vállalni h 200e Ft a jövedelmének, és te nem dolgozol 1 éve, tehát minimális pénzetek lesz. Nem tudom, szerintem ráértek még gyereket vállalni, és addig is esetleg egy normális körülményt biztosítani neki.

2019. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!