Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! Öt hónapos terhes vagyok...

SOS! Öt hónapos terhes vagyok és mostanában úgy érzem, hogy nem akarom ezt a babát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon vártam a kicsit, már mindent meg is vettünk neki. De amióta egyre nő a hasam szinte undorodom magamtól. Ne nézzetek bolondnak de ez van. Úgy érzem nem fogom tudni szeretni a kislányomat, nem akarom megszülni sem (tudom, hogy nem lesz más választásom) rettegek a rám váró szülési fájdalmaktól és már unom a vizsgálatokra járást is. Sajnos senkivel sem tudom megbeszélni ezeket a dolgokat, egyedül a sógornőm mondta, ha szeretném akkor bent lesz velem amikor szülök. (nem értem mivel lenne akkor jobb a szülés)

Az is baj, hogy a páromnak már van két fia és mindenki azt mondja, hogy "Na végre lesz egy lányod is Józsi." Ez nekem olyan érzés mintha valami verseny lenne.

Sokszor úgy érzem, hogy inkább itthagynék mindent és eltünnék.

Mit tegyek? Nincs senki akivel beszélhetnék erről. Nem merek.


2014. júl. 31. 15:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
Pszichológust keress fel. Nem valami jól gondoltad te meg ezt a gyereket, mi?
2014. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Megbolondítottak a hormonok. Szülés után majd megváltozol, de egy biztos, nem lesz időd ilyeneken rágódni.

És ha majd a kezedbe fogod a kislányod, elmúlik minden bizonytalanságod arról, hogy akartad-e.

2014. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%
Túl sok mindent nem tudsz tenni. Az a gyerek onnan kijön, ha fejre állsz is.
2014. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem keress fel egy pszichoterapeutát, az ő segítségével felderítheted a valós probléma gyökerét, mitől van, stb. A pszichológus csak meghallgat, többnyire.
2014. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem természetes, hogy félsz, és úgy gondolom, hogy nem vagy egyedül az ilyen érzésekkel - csak itt nem divat ezt bevallani.


Akármi új dolog vár az emberre, még akkor is, ha az örömteli dolog, félelemmel is tölti el. Ez így van, ha új iskolába megyünk, ha költözünk, de még egy egyszerű nyaralás előtt is sokszor.


Én úgy gondolom, hogy szép lassan fel fogsz nőni a feladathoz, és amint a kezedben lesz a gyereked, ezt az érzést hipp-hopp elfelejted majd. Nem leszel se rossz anya, se rossz ember csak azért, mert most kétségek gyötörnek, hanem simán normális emberi lény.


Próbálj meg pozitívan hozzáállni, próbáld meg eltervezni/elképzelni az életedet, hogy mit szeretnél. Ne azon gondolkodj, mit vesztesz, hanem hogy mit nyersz. És persze tervezz nyugodtan annyira előre is, hogy mikor és hogyan tudsz visszamenni dolgozni, stb. Hogy érezd: nem áll meg a világ.

2014. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez a hormonoktól van, én egy szimpla mensitől kész szoktam lenni :D Egy új életet hordasz magadban, ami félig belőled van! 5 hónapja mellette döntöttél. Én is eléggé "utáltam" magam amikor 5-6 hónap környékén jártam. Most van egy 2 éves kisfiam és bár jól élünk, ha 100x rosszabb körülmények közé született volna sem adnám semmiért!:) Az alakod lehet még jó, csak rajtad fog múlani. És a pároddal kapcsolatban pedig , nézd ahol fiúk vannak ott nagy ÖRÖM egy másik nemű kis jövevény, nem pedig verseny! Feltéve ha te versenyezni akartál a párod fiaival és azért akartál tőle gyereket... ezt neked kell eldöntened! menj el fodrászhoz és vegyél magadnak egy szép ruhát meglátod jobb kedved lesz!:)
2014. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%

Arra gondolj, hogy ezek azok az érzések, amik eltántorítanak egy nagynak tűnő kihívástól. Az ember egy álláslehetőség, vagy egy felkérés elől simán elmenekülhet, viszont a babavárás nem ilyen. Itt nem lehet csak úgy lelépni.


Úgy gondolom nincs igaza annak aki azt írta, hogy nem gondoltad ezt át. Igenis az ember az úton érzi meg a kihívással járó nehézségeket.


Keress fel egy kineziológust, aki tudja oldani a benned lévő feszültséget, és ki tudja deríteni a félelmeid okát. Nem egy esetben segített már ismerőseimnek.


Szóval fel a fejjel, nem vagy ezzel egyedül, viszont ha boldog akarsz lenni, meg kell nyugodnod.


Amit még fontosnak tartok, beszélj édesanyáddal erről. Nem fog bolondnak tartani, lehet hogy ő is érzett hasonlót. Vagy az ő ismerősi körében éreztek már ilyet kismamák. Akkor ki tudod beszélni a félelmeidet, ami szintén sokat segít. Fel a fejjel.

2014. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
70%
Ne aggódj ez tök normális. Csak a filmekben és a lányregényekben van az, hogy a terhes anyuka fehér ruhában angyali mosollyal éli át a terhességet, és mint egy szent minden problémára tökéletesen reagál. A valóság nem ez. Sokan éreznek úgy ahogy te, csak nem mindenki vallja be. Én is utáltam az óriási méreteimet, a tokámat, a seggé avanzsált popsimat, tele voltam pattanással, fájt a hátam, nem tudtam aludni, állandóan pisilni jártam, de a legrosszabb az érzelmi hullámvasút volt. Megláttam egy kismadarat repkedni és bőgtem mint a hülye... stb Rettegtem, hogy fogom-e tudni csinálni, fogom-e szeretni a babát. Bizonytalan voltam, hogy kellet-e ez nekem, nem kellett volna még várni, stb. De akárkivel beszéltem mindenki így volt hidd el! Mutass nekem valakit aki nem félt a szüléstől! Olyan tuti nincs, aki ezt állítja az hazudik! Tervezett baba volt nálunk is. Megszületik, megszereted azonnal hidd el! Szépen összeszoktok, és nevetni fogsz egészen! Nem mondom, hogy könnyű lesz, mert nem lesz az, de nagyon-nagyon megéri! Picike mosolyával kárpótol mindenért!
2014. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

Nehéz érzések ezek, amiket most átélsz, komolyan kell venni. Van, akinek ennyire komyol próbatétel a terhesség és/vagy a szoptatás. Tudj róla, hogy szülés utáni depresszió is van, meg laktációs (szoptatáskori) pszichózis is. Ilyenkor fordulnak az anyukák a kisbabáik ellen... Eddig nem szabad eljutni.

Fontos, hogy pszichológussal meg tudd beszélni az érzéseidet, ne maradj benne ebben semmiképp. Kérdezd meg a védőnőt, hol van nálatok a pszichiátriai gondozó (ingyenes) vagy kit tud ajánlani (esetleg fizetős pszichológust vagy mentálhigiénés szakembert stb.).

A dolog SÜRGŐS, ne várj!!!


Fel a fejjel, meg lehet oldani a jelenlegi problémát, de kell a szekember!

2014. júl. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

Ha nagyon rettegsz és nem szeretnél pszichológushoz fordulni valami miatt mégsem, akkor én a következőket javaslom:


- magánorvos, de a lehető legjobb, akivel nagyon jól kijössz, aki vicces, kedves, aranyos, megbízol benne

- ha a szüléstől rettegsz, lehet császárt is választani ma már, magánorvosok nagy részénél és a magánkórházak 100%-ában.

- arról meg, hogy az emberek hülyeségeket beszélnek a gyereked neméről, ők tehetnek és nem te. Az emberek néha teljesen őrültek, maradi gondolkodásúak.


Simán elmehetnél lazítani egy kicsit! Mért nem mész el a barátnőiddel egy kis velneszre, vagy a Balcsihoz?


Nem az a baj, hogy már csak anyának érzed magad, és úgy érzed, te magad elvesztél? Mert ha így van, tégy a magad örömére valamit! Mikor voltál utoljára kiállításon? Vagy vidéken üdülni? Na látod!:)

2014. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!