Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan számoljátok ki, hogy...

Hogyan számoljátok ki, hogy hányadik hónapban vagytok?

Figyelt kérdés

Nyilván tudom, hogy ehhez nem kell Nobel-díjasnak lenni, és nem ez a terhességgel összefüggő legmeghatározóbb adat, sőt, eleve hetekben számolunk hivatalosan:)


De mivel a terhességi kor számításánál mindenképp vannak anomáliák (pl. első két hétben még nem is terhes az ember), a 9 hónap számításánál is vannak különbségek. Van, aki abból indul ki, hogy hány hetes, és az hány eltelt hónapnak felel meg, pl. 16 hétre azt mondja, 4. hónap (de így a 40 hétből már 10 hónap lesz), más az utolsó vérzés első napjától számolja, de akkor meg az utolsó hónap a terminusig számolva 7 nappal hosszabb, mint a többi, megint más a kiírt terminustól számol visszafelé, tehát ha pl. május 5-re van kiírva, akkor április 6-án lép be a 9. hónapba.


Második kérdésem, hogy pl. az "5 hónapos terhes" kifejezés számotokra mit jelent, azt, hogy már betöltötte az ötödik hónapot, vagy azt, hogy belelépett az ötödik hónapba?


2019. ápr. 16. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Táblázatokból néztem :D pl:

[link]

2019. ápr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Terminustól visszafelé és x-edik hónapban vagyok - ez a még nem betöltöttet jelenti. De aki nincs tisztában a hetekkel, annak elég egy pici még/félidős/már csak x hét, aki meg nagyjából képben van, annak lehet heteket mondani. 😊
2019. ápr. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elfogadott, ahogy az orvos számolja.

Utolsó menstruáció első napjától számolják. Tehát ezért vagy te a kimaradt mensi napján 4 hetes, ami igazaból 2, de ilyen terhesség nincs, de ennyire szőrszálhasogatók.

Azt számold, amit a doki mondd a vizsgálatkor. Én hetekben számoltam, így könnyebb volt.

2019. ápr. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sohasem tudtam, hogy hány hónapos terhes vagyok, pedig ha rákérdeztek akkor mindig az volt a kérdés, hogy hány hónapos. Mondtam nem tudom, 28 hetes, számold ki (utóbbit csak magamban). Általában idősek vagy akik nem szültek még, vagy férfiak kérdezték így. Jelenleg már nem hónapokban, csak hetekben vagy trimeszterekben beszélünk a terhességről, nem is értem miért kell ezt így megbonyolítani a hónapokkal.
2019. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én hetekben számolom, engem is mások kérdeznek hónapokban mindig. De ezek szerint másnál sem annyira magától értetődő vagy fejből azonnal mindig rávágható a válasz, megnyugodtam:)

2019. ápr. 17. 11:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem szept 10 volt az uccsó menszesz én minden hó 10 én tartom a honapfordulót
2019. ápr. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!