Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig kell szedni a terhesvit...

Meddig kell szedni a terhesvitamint, folsav miatt kérdezem?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam, a folsavat csak a 12. hétig kell szedni, utána elvileg elegendő az étkezéssel bevitt mennyiség, mert a túl sok folsav is káros egy idő után.


19 hetes vagyok, én még szedem a terhesvitamint, amiben 0,4mg van + Vas tablettát is kaptam amiben szintén van 0,35mg folsav.


Olvastam korábban, hogy 0,8 a terhes nők napi szükséglete, de akkor ez most csak a 12. hétig vagy végig igaz?


Egyébként jó a vérkép, rendben van a gyerek az ultrahang alapján, nincs semmi problémám, de ezzel most megijesztettem magam :)



2019. ápr. 23. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Végig. Nem lesz semmi problémátok tőle :)
2019. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most tényleg kellett ez a válasz :)
2019. ápr. 23. 12:37
 3/6 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Fiammal végig szedtem, most is végig fogom. Az orvos is azt tamácsolta, sőt szoptatás alatt is ajánlja az orvos és védőnő is.
2019. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a terhesvitaminon felül plusz szedtem folsavat,mert az első terhességemből tanulván,ahol én is csak az elején szedtem és a hemoglobin szintem az alsó érték felénél volt szülés után,ezért vérátömlesztést akartak végezni.Most végig szedtem vagyis ittam vas+folsav pezsgőtabletta formájában a terhesvitamin mellé.

Szülés után most nem szédültem,rosszul sem voltam,nem mint az elsőnél.


Viszont ez én vagyok,nem biztos,hogy neked is kell ekkora mennyiség.

2019. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

14. hétig szedtem, aztán minden bogyót abbahagytam (addig is ímmel-ámmal sikerült). Változatosan étkeztem, zöldség, gyümölcs, mindent ettem.

Tökéletesen egészségesen született a fiam időre, problémamentes terhességem volt végig, 37. hétig dolgoztam pultosként.

Nekem sem lett semmiféle hiánybetegségem, vagy bármi.


Beszéld meg az orvossal, elhagyhatod-e.

2019. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En szedem a magzatvedo vitamint,c,vitamin,vas,magnezium,folsav,collagen kapszulat.

Idaig minden rendben van :)

25hkm

Szedjed csak a folsavat baj nem lesz belole :)

2019. ápr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!