Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek olyan, aki az...

Van köztetek olyan, aki az orvosa elött eltitkolta, hogy volt egy abortusza? Lehet ebből bármi probléma?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekem , akik kulföldön születtek , volt egy abortuszom is szintén külföldön . ( ott éltem , igy orvoshoz is oda jártam )

Most kisbabát várok , itt magyarországon fogom megszülni . Mikor kérdezte az orvos , hogy volt e valami egyéb a 2 terhességen kivül ( abortusz , vesztés ,stb ) letagadtam .

Mért fontos ez neki ?


2019. máj. 2. 19:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az életemnek ezt a részét magamba kitöröltem , egyéb okok miatt , nem akarok rá emlékezni , nem értem mért fontos ez , ha az a kérdés , hogy mért tagadgam le .
2019. máj. 2. 19:03
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Mert mondjuk egy korábbi vetélésnek lehet egészségügyi hatása egy későbbi terhességre, talán azért! Az orvos nem azért van ott, hogy ítélkezzen, hidd el, hogy számtalan abortuszon átesett nőt látott már, nem te lettél volna az első. Viszont ha ennek az abortusznak bármi hatása lesz a jelenlegi terhességedre, vagy volt a szervezetedre és te eltitkoltad, akkor majd ne az orvost hibáztasd, ha valami gond lesz.
2019. máj. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Az orvos a Te érdekedben kérdez, nem kíváncsiságból.
2019. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Minden terhességgel és abortusszal egyre gyengébb a méh és a méhszáj, ezért érdekes számukra ez az infó.

De úgy őszintén, a te esetedben nem hinném, hogy akkora gond, hogy eltitkoltad, még ha le is pontoznak érte.

Más az, ha valaki nem szült még és úgy tagadja le, hogy minek volt kitéve a méhszáj.

És más, ha egy többször szült nő hallgat el egyet. Neked már a kettőtől is lehet ugyanolyan ramaty, mint másnak öttől, így szerintem mindegy.

A vetélés más tészta lenne, ott az ok a lényeges.

2019. máj. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
Egyet értek 4-essel, az abortusz a méhszáj miatt lehet főleg érdekes, de mivel szültél már kettőt (hacsak nem császárral), akkor kb. mindegy. Vetélést meg azért kérdezik, mert növeli az esélyét még egynek. Ezek mind csak annyit jelentenek, hogy jobban odafigyelnek arra, más tanácsokat kap és esetleg több mindenre szűrik, akinek szerepel ilyesmi a kórelőzményében.
2019. máj. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
Nekem a második terhességem 8 hetesen vetéléssel végződött,nem voltam vele sehol,rendesen kitisztultam.A férjemen kívül senki nem tudott róla,az orvosnak sem mondtam el.Most a harmadikat várom,ha valami visszamaradt volna,úgyis észrevette volna.
2019. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Nyugodtan elmondhattad volna,de már édesmindegy.
2019. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Mi probléma lehetne? Max meghalsz vagy te vagy a magzatod. Nem azért kérdezi mert érdekli hányszor kapartak, hanem mert minden terhesség(a ki nem viselt is) növeli egyes kóros, életveszélyes állapotok előfordulásának kockázatát.
2019. máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

# 6/8 Időpont ma 19:56


Honnan tudod,hogy rendesen kitisztultál,ha nem voltál ultrahangon??


Kérdező: A méhedben élő magzat érdekeit kell szem előtt tartanod. Nem a saját kényelmedet. Sajnálom,ha nyers vagyok,de ez az igazság. Most nem te számítasz! Igen,meg kell mondanod. A lelkizést meg majd megoldod.

2019. máj. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem is értem, mi ez a nagy csinnadratta körülötte.

1 db igent mondasz, megkérdezni mikor, és soha többé nem beszéltetek volna róla.

De most itt többet foglalkozunk vele, mint amennyit a doki foglalkozott volna.


Nem ítálkezik, nek mindegy az előéleted, a magzat érdekében kérdezi, amit kérdez. Nem azért mert kíváncsi rád.


Nekem volt. Elmondtam, felírta ,soha többé nem került szóba. Nem nézett rám csúnyán,s nem történt semmi, ami miatt bánnom kellett volna, hogy igazat mindtam.


De ha nálad lesz valami, akkor ott fog motoszkálni, hogy vajon ha igazat mondasz, és MINDENT tud a doki, máshogy lett volna-e...

Megérte?

2019. máj. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!