Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nehéz olvasmány várandósan?

Nehéz olvasmány várandósan?

Figyelt kérdés
A kérdésem elsőre nagyon furcsának hathat. De olvastam egy cikket egy holokauszt túlélőről és hogy írt egy könyvet az emlékeiről. Felkeltette a kíváncsiságomat, szeretem a valós történeteket, visszaemlékezéseket. Ugyanakkor eszembe jutott az is, hogy talán nem eza legjobb állapot ilyen lelkileg megterhelő könyvet olvasni. Szerintetek van ebben valami? Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy rátok milyen hatással voltak megrázó filmek, könyvek, hogy nem volt e lelkileg túl megterhelő és nem bántátok meg, hogy úgymond önként kerestetek magatoknak lelkileg megterhelő dolgot
2019. máj. 8. 20:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%
En meg nem terhesen se olvasnam el. Nem azert mert nem erdekel, hanem alapbol nem birom ezeket. Anna Frank naplojat sem olvastam vegig es a Schindler listajat se nezem meg soha tobbe. Szerintem nem terhesseg hanem alkat fuggo.
2019. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azt neked kell tudnod, hogy mennyire lettel erzekenyebb terhesseg alatt. Ha sokkal, akkor nem biztos, hogy most kellene nyomaszto regenyekbe belekezdened.

Nyilvan ettol nem lesz baja se a babanak, sem neked, de en pl kemeny vagyok alapban, nem kicsit, de a terhessegeim alatt direkt kerultem a megrazo/nyomaszto torteneteket, filmeket, konyveket, mert sokkal jobban megerintett minden es aprobb dolgokon is elbogtem magam.

Amugy pl gyillos elmeket, hannibalt, amerikai horror sztorit, meg hasonlo nem valos badarsagokat minden tovabbi nelkul megneztem, de ha pl a History channel-on bealudtam es ebredeskor mar II. vilaghaborus dokumentumfilm ment, ami csaladokat/gyerekeket is erintett, akkor attol mar felbolydult a lelkem.

Nagy unalmamban egyszer a Hotel Ruanda-t kezdtem el nezni, de a ferjem szolt, hogy hagyjam, mert elotte ket hettel mar a Gettomilliomos utan is ket napig sirdogaltam. :)

Szoval en direkt nem kerestem terhesen az ilyesmit, mert nem viseltem jol. De tenyleg te erzed, lehet, hogy te nem vagy erzekenyebb terhesen sem es kb epp annyira fog megerinteni a sztori, mint amugy is.

2019. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy kicsit érdekes érdeklődésem.

Mániám a sorozatgyilkosok főként, tömeggyilkosok annyira nem, de van ami abból is érdekel pl Columbine.

Illetve a pszichopátia, szociopátia és a kórbonctan is érdekel.

Illetve ami még a nagy kedvencem az a náci Németország, a szakdolgozatom is ebből írtam.

Terhesen is olvastam ezekről ugyanúgy. Nekem is volt aki beszólt, hogy még terhesen is ilyeneket olvasok?

De nem értettem az összefüggést.

Ja és amit kemény 3 hetet itthon voltam szülés előtt már CSED-en non stop Investigation Discoveryvel töltöttem :D

Nem bántam meg.

2019. máj. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!