Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, ha nem reagálom túl...

Normális, ha nem reagálom túl a terhességet?

Figyelt kérdés
27 hetes vagyok és próbálok mindig mindennek pozitív oldalt keresni (pl: egy minimális hasfájásnál is), más miért aggódik annyira? Én is olvasok sok dolgot, de valahogy mindig nyugtatom magam, hogy nem lesz semmi baj. És mi van ha mégis? Felelőtlen vagyok. A szüléstől viszont nagyon félek.
2008. nov. 11. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell tulreagalni a terhesseget, a vilag legtermeszetesebb dolga. Es nem vagy felelotlen. A szulestol meg szerintem mindenki tart, max nem vallja be meg maganak sem. Gondolj arra, hogy a szules miatti fajdalom olyan energiakat szabadit fel benned, amirol nem is tudtal, hogy letezik, arrol nem beszelve, hogy egy uj eletet adsz.
2008. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Normális, ha nincs semmi panaszod, akkor nem is kell túlreagálni. Én a 38-ik héten vagyok, de még mindig aktív vagyok, mászkálok mindenfelé, sokszor már úgy szólnak rám, hogy vegyek vissza a tempóból, de minek? Amíg nincs probléma ne csináljunk magunknak. Boldog babavárást!
2008. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most24 hetes vagyok és én sem reagálom túl.Nekem is ha kemény vagy egy picit fáj akkor körülöttem mindenki mondja pihenj feküdj sokat csak ártasz a babának,ha nem így teszem.De én nem fogom fel olyan tragikusan.Nem azt mondom,hogy nem féltem persze mindenki félti a babáját,de próbálok úgy élni mint azelőtt mielőtt terhes lettem. Én tudom mi jó nekem,hogy érzem magam jól,de azért vigyázzok magunkra csak mások másképp látják.
2008. nov. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó állsz a terhességhez, nem is lesz semmi baj!

Ami meg a szülést illeti, attól a legtöbb kismama fél. Én 29 hetes vagyok, de még gondolni sem merek rá.

2008. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretnék egy pillanatra a régi korban terhesnek lenni.Mikor még nem özönlött az emberre ennyi informácio,mende-monda.Jo hogy tul reagáljuk.És szerintem azok is tul reagálják (ami érthetö)akinek nehezen jött össze.Én például az elsö terhességemnél,semmit nem reagáltam tul.Semmi pletykára nem figyeltem,nem böngésztem a netet,majd egy uh-án közölték:missed abortusz.Elhalt a magzatom.Azt sem gondoltam,hogy ilyen van,létezik.Ma már tudom.És tul reagálom egy kicsit igen,mert bennem van mostmár az,hogy ez is megtörténhet.Az hogy te nem reagálsz tul semmit,irigyésre mélto.Szerintem igy zajlik egy normál terhesség és még élvezni is jut időd.Gratula.:)
2008. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok.Természetes,hogy félünk a szüléstöl,föleg ha elsö.Hiszen ismeretlen.De biztos kilehet birni.
2008. nov. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már azt hittem felelőtlen vagyok és hogy még nem nőttem fel egy babához (26 éves leszek). A szüléstől valő félelmem pedig szerintem csak akkor fog elmúlni, ha már a kezembe lesz a pici.
2008. nov. 11. 21:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ugyanígy gondolkodom, hogy a terhesség nem betegség, henem -egy csodálatos- állapot. Tőlem ha megkérdezik, hogy "hogy vagy?", én aztmondom, hogy minden rendben. Sajnos ilyenkor a kommunikációnak vége, úgy látom, hogy mindenki arra kiváncsi, hogy itt fáj meg ott fáj. Tulajdonképpen szerintem hozzáállás kérdése az egész. Mindent csak természetesen.

A múltkor ezen az oldalon szintén teljesen pozitív hozzászólást írtam és le lettem pontozva. Ez is azt bizonyítja, amit leírtam.

Üdv 37 heteske

2008. nov. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes vagy, hogy így állsz hozzá a terhességhez, igazából ez lenne a legjobb viselkedés mindenkinek, csak a nőben alapvetően benne van, hogy aggódik azért, akit szeret, hát még ha a saját gyerekéért van szó... (Én már a párom miatt is agyvérzést tudok néha kapni, ha megy valahova kocsival és nem veszi fel a telefont, sajnos gyakran mindenféle rémképek ködösítik be olyankor az agyamat, hogy biztosan baj van, megsérült, összetörte magát, stb, de ugyanezt eljátszom a szüleimmel is.)

Ettől függetlenül a terhességhez most már én is úgy állok, mint te. Sajnos a második trimeszter elején majdnem elveszítettük a babát, hetekig nagyon pesszimista voltam, minden nap azzal a gondolattal keltem, hogy talán ma lesz vége az egésznek. Hát, rövid időn belül már olyan depressziós voltam, hogy semmit sem volt nekem pozitív. A 20. heti uh-n amikor közölték, hogy minden tökéletes, akkor nyugodtam meg csak igazán és akkor tudtam már én is úgy gondolkodni, mint te! És így sokkal jobb a közérzetem, szebbnek tűnik az egész világ. A 38. hétben vagyok, elvileg bármikor jöhet a baba, de én már a szüléstől sem félek, sőt, már annyira szeretném látni a fiamat, hogy alig várom, hogy szülhessek, mindig azt lesem, hogy mikor fáj már végre valamim, mikor indul meg a vajúdás. Szerintem te is el fogsz jutni ebbe a stádiumba!

Egyébként nekem a legtöbb nyűg a terhességgel a 32. hét környékén jött, azóta sokszor magammal vagyok elfoglalva, mert mindenféle szenvedést előjön, ami előtte nem. 25 éves vagyok, ezelőtt egy évvel, sőt, még néhány hónapja is pörögtem, enyhén hiperaktív életet éltem, most meg úgy érzem magam, mint egy erősen leépült hatvanas: fáj a gyomrom, a nyelőcsövem, rettenetes gyomorsavam van, vérszegény lettem a terhesség alatt, egész nap élőhalott vagyok, zúg a fülem, majd minden nap hányok a gyomrom miatt, néha lihegek már egy-két emeletnyi lépcsőzéstől is, folyamatosan fogorvos után szaladgálok, mert tönkrementek a fogaim, különös pigmentfoltok jelentek meg a korábban szép bőrömön, a hasamat benőtték a pihék, a fejem lufi lett, pedig nem híztam sokat, rosszul alszom és alig bírok felkelni önállóan az ágyból, akkora a pocakom. És ezek miatt néha az önértékelésem a padlón van, mindez bántja a nőiességemet és úgy érzem, hogy soha nem leszek már olyan fürge, szép és egészséges, mint voltam. De következő pillanatban pedig arra gondolok, hogy mindez csak egy átmeneti állapot és az egész a babám miatt van, így nem érdekel, legyen még akár ezerszer is rosszabb, akkor is végigcsinálnám újra!

Úgyhogy őrizd meg a jelenlegi pozitív hozzáállásodat, de ha esetleg neked is előjönnének olyan apró-cseprő nyűgjeid, mint nekem, az se vegye el a kedved, mert ez semmi ahhoz képest, hogy anyák leszünk!

2008. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Szerintem teljesen jól csinálod,irigyellek is miatta! :) Én is aggódom,mint bármelyik kismama és ezentúl már így is marad,szülőként lesz sok izgulni való...Az egészséges féltés természetes dolog,amiatt ne legyen lelkifurdalásod,mert nem sápadsz el minden apróságon.A rengeteg felesleges infó,amit kapunk és a sok-sok "jótanács" sokkal inkább megijeszt és akaratlanul is negatív gondolatok jutnak eszembe...nehéz ezt kezelni. :(

Nálunk is első baba lesz,minden eltelt nap után kicsit megnyugszom,és örülök hogy ismét közelebb vagyunk a picink érkezéséhez.Persze minden kismamának vigyáznia kell a maga és babája egészségére,akkor nagy valószínűség szerint minden rendben lesz majd!Üdv,32 hetes kismama

2008. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!