Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhes vagyok es fejfajos...

Ha terhes vagyok es fejfajos milyen fajdalomcsillapitot lehet szedni ami nem csak tavaszi szello hatekonysagu?

Figyelt kérdés
Eddig ugy kb az algoflex forte, cataflam es quarelin ami hasznalt. Amikor faj a fejem, semmit nem tudok csinalni es nem mulik el. Sokszor meg alvas utan is fejfajassal ebredek. Ugyanez a kerdes pl natha eseten. Akkor mit szabad szedni? Nyilvan konzultalok majd dokival is de gondolom vannak altalanosan engedelyezett szerek.

2019. máj. 18. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a Panadol az engedélyezett, viszont kevés a kifejezetten tiltott. Így rábólintani senki nem fog hogy vegyél be erősebbet, csak saját felelősségre teheted, de ha valamitől bizonyítottak baja lehet a babának akkor azt is megtalálod a leírásban hogy milyen baja lehet, a terhesség mely szakaszában, és a normál "terhesen ne szedje" szöveghez képest erősebb tiltással találkozol.
2019. máj. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én migrénes voltam terhesség előtt.Ha rám jött csak a flector rapid por segített, úgyhogy első kérdésem az volt mit lehet.Algopyrint lehet szedni.Nem levélszám, de egy-egy db beszedhető.

Amúgy ha mázlid van úgy jársz mint én és elfelejtheted jó időre a migréneket.Nekem a terhességem kezdete óta csak most jó másfél évvel szülés után tértek vissza a görcsös fejfájásaim, de jóval ritkábban.

2019. máj. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az se mindegy melyik trimeszterben vagy, de ehhez kell az orvos, akinek ktt a nagy gyógyszerkönyv meg a szakértelme.

Amúgy én is küzdök fejfájassal, de pont s terhességek alatt nem volt problémám szinte soha. Hormonálisan teljesen megváltozik minden, lehet neked se fog fájni.

Viszont két műtétem is volt a terhességeim alatt, kaphattam fájdalomcsillapítást. De orvos kell hozzá, aki megmondja az adagolást...

2019. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Migrénes vagyok advil ultra fortet szedtrn terhesség alatt is.
2019. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szintén babás vagyok. Terhesség előtt is migrénes voltam de nem ennyire mint amióta terhes vagyok. Én semmit nem szedek mert kb 2-3 naponta fáj a fejem és ennyi gyógyszert nem lehet bevenni. Meg én nem is merek megmondom őszintén. Inkább ilyenkor lefekszem pihenni és tiszta levendulaolajat szoktam a halántékomba dörzsölni és szokta enyhíteni, nem mindig persze. Én a frontot érzem meg mindig abból pedig mostanában kijut rendesen így remélem ha már végre eljön a normális idő enyhülnek a fejfájásaim. Reméljük neked szerencséd lesz és hasonlóan az előttem szólókhoz terhesség alatt neked sem lesz durva fejfájásod. :)
2019. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2. trimeszterben vagyok. Algoflex indokolt esetben adhato. (elsoben is, csak a harmadikban NEM)
2019. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen. Jajj utolso ez nagyon rosszul hangzik ☹️ Drukkolok, hogy javuljon.

Meg csak most teszteltem pozitivat. Oszinten szolva mult heten volt minden (berugas, cataflam). De remelem ez meg nem artott meg.

Igazabol nekem valamiert csak az algoflex hat vagy cataflam vagy a quarelin. Pl az algopiryn sem meg aspirin sem meg advil sem. De akkor a panadolt kiprobalom majd azt nem probaltam. Amugy az jo fajdalomcsillapitonak szamit?

Kb hetente egyszer faj a fejem de van hogy ritkabban van hogy gyakrabban. A hetente az atlag.

2019. máj. 18. 22:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyik műtétem utan (az 3. trim. volt) Cataflamot vehettem be. De hangsúlyozta az orvos hogy csak alkalom szerűen engedélyezett a gyógyszerkönyv szetint. Kúraszerűen nem!

Összesen kettőt vettem be.

Mar 7 éves az a lanyom. :)

2019. máj. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!