Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetesen érezhetem a méhemet...

10 hetesen érezhetem a méhemet a hasamon keresztül?

Figyelt kérdés

Ma reggel egy rossz mozdulatnál begörcsölt a hasam alja, próbáltam tapogatni és egy keményebb, hát majdnem az egész hasam vonalát követő valamit tapintottam ki, az egyik oldalon sokkl keményebben, mint máshol. Ez a méhem lehetett? Nem árt a babának, hogy "begörcsölt"? Aggódom egy kicsit...


10 hetes km.


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. júl. 7. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, a mehedet igy meg nem erezheted. A 12. hetig a meh aszemeremcsont mogott van, a medenced vedi teljesen a kulso hatasoktol. Tehat szimpla hastapogatassal meg nem erezheted, maxa feltolodott szerveket.

De nezd meg ezt es lathatod, hogy hol jar a mehed, babad kb: [link]

[link]

2010. júl. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jah, ez kimaradt: a rossz mozdulatnal erzett fajdalom a mehtarto szalagok meghuzodasa miatt van. Minel nagyobb lesz a mehed, annal erzekenyebbek lesznek a szalagok. A babanak nem art, neked rossz, ezert vigyazz, mertnagyon tud fajni es nagyon hirtelen.

Leulesnel, felallasnal, fordulasnal es nyujtozkodasnal fajt nekem eleinte, ha hirtelen mozdultam. Amikor ngy volt a pocim mar az agyban fordulaskor is belenyilal.

2010. júl. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kb ott érzem, ahol az első képen 12 hetesnek mutatja. De akkor az mi lehet, ha nem a méhem?
2010. júl. 7. 08:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor világos. Az előző válaszod az előbb még nem láttam. Tehát méhtartó szalagok. Próbálok majd vigyázni, de álmomban sajna nem megy... Tényleg nem egy kellemes érzés. Nem múlhat ez el? :)
2010. júl. 7. 08:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos erre nincs megoldas. Ez olyasmi, mint az izomlaz. Vagyis nem egeszen. Tehat a mehed egyre nagyobb sulya tartjak a szalagok, nyulnak, feszulnek es minel jobban meg vanak terhelve, annal erzekenyebbek.

De nyugi, meg fogod szokni.

Az elso terhessegemnel kb fel idoig szenvedtem ezzel, mert en eleg gyors mozgasu vagyok, mindig elfelejtettem, hogy nem felugrani kell a szekrol, kiugrani az agybol, hanem kicsit finomabban mozogni. De nehany ilyen kesszurasszeru fajdalom emlekeztetett ra es ovatosabban mozogtam.

Nah nem ugy kell elkepzelni, hogy lassitott filmnek kell lenni, csak mondjuk ha valamit leejtesz, akkor nem fordulasbol hirtelen lehajolsz erte, hanem ovatosabban mozogsz.

Ha mar nagy lesz a pocakod, akkor hidd el, hogy sajna lesz idod ejszaka is odafigyelni a fordulasra. Az utolso hetekben en mar nem aludtam tul jol. A fordulas pedig kesz hadmuvelet volt. Mindig felebredtem, hogy mar el vagyok gemberedve, faj a csipom a bal oldalon fekvestol. Fordulni meg szepen ovatosan tudtam csak, kulonben meghuzodott a hasam. Hat, neha nagyon merges voltam emiatt.

Sok boldogsagot!

2010. júl. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ, a tanácsokat és a jókívánságot is!

Jó egészséget nektek!

2010. júl. 7. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!