Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, hogy egy bizonyos...

Van olyan, hogy egy bizonyos idő utána nem küldhetnek el a munkahelyemről, ha kisbabát várok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy bizonyos idő után, hanem a fogantatás pillanatától felmondási védelem alatt áll az állapotos nő!
2010. júl. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok: itt egy hasznos link erről:

[link]

2010. júl. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És olyankor mi van, ha én egy közvetítő cégen keresztül dolgozok egy cégnél, és esetleg ettől a cégtől elküldenek, és a közvetítő cég nem tud a számomra másik munkát biztosítani.

Igazából attól tartok, hogy ha elkezd látszódni, akkor leépítés ürüggyel elküldenek.

2010. júl. 7. 08:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem küldhetnek el onnantól kezdve hogy tudod bizonyítani a terhességed. (kis könyvvel, orvosi papírral)
2010. júl. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha határozott idejű szerződésed van, akkor azt nem köteles meghosszabítani a lejárta után, de ha határozatlan idejű, akkor NEM küldhet el, nem helyezhet másik munkakörbe..Szóval, azt tanácsolom, hogy SEMMIT ne írj alá ezután!

Ha esetleg így is el akarna küldeni, tessék megmondani, hogy akkor a munkaügyi bíróságon találkoztok. Azt olvastam valahol, hogy ilyen esetben valami 95% körül a munkavállaló javára szoktak dönteni. Ne hagyd magad!!

Csak azért írom, mert engem is el akartak küldeni, mikor 6 hetes voltam, de nem hagytam magam.


24 hetes km

2010. júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Határozatlan idejű szerződésem van.

Januárban vettek fel 1-2 hónapra, és még mindig itt vagyok. Elméletileg van munka, remélem ez így is marad még egy pár hónapig. :)

2010. júl. 7. 09:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Viszont mindenképp el kell mondanod, különben hivatkozhat erre a munkaadó, hogy nem tudta, amikor elküldött, ha jól tudom. Ugyanis azt is meghatározza ugyanez a jogszabály, hogy amint megtudod és biztos (tehát van szívhang), el kell mondani a munkaadónak...
2010. júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sajnos a feleségem is így járt és a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal Ügyfélszolgálatától a következő választ kaptuk:

Tisztelt Uram!



Megkeresésére a következő választ adjuk:



Munkaerő-kölcsönzés esetén nem minden esetben érvényesülnek a Munka Törvénykönyve (1992. évi XXII. törvény) általános szabályai.


Az Mt. 193/P §-a kifejezetten rögzíti, hogy például a törvény 86/A-96. §-ai nem alkalmazhatóak ezen atipikus munkavégzési forma esetében.


Ez annyit jelent, hogy a felmondási tilalmak, illetve a végkielégítés szabályai nem vonatkoznak a munkaerő-kölcsönzés keretében foglalkoztatott munkavállalókra.



A kölcsönzött munkavállalónak tehát fel lehet mondani akkor is, hogyha terhes.


Ezért a felesége munkáltatójának az Mt. 193/J. § (3) bekezdésének d) pontjára hivatkozással történt felmondása (amikor is a munkaviszony megszüntetésére a kölcsönbeadó működésével összefüggő okból került sor) nem jogszerűtlen; a munkaügyi bíróság előtt eredményesen nem lehet megtámadni.


A kölcsönzött munkavállalónak való felmondás esetén végkielégítést nem biztosít a törvény.



A kölcsönzött munkavállalók esetében a felmondási idő tekintetében is az általánostól eltérő, speciális szabályok vannak.


Az Mt. 193/J. §-ának (4) bekezdése értelmében a felmondási idő mértéke 15 nap. Ha azonban a munkaviszony időtartama eléri a 365 napot, a felmondási idő 30 napra emelkedik.


Felesége munkáltatója tehát helyesen, az Mt. vonatkozó szabályait figyelembe véve állapította meg a felmondási időt.



Válaszunkat összefoglalva: bár természetesen nagyon sajnáljuk a feleségét, amiért elvesztette az állását, de álláspontunk szerint nem érdemes bírósághoz fordulnia, hiszen a munkáltatója nem követett el jogszerűtlenséget.



Utolsó kérdése (hogyan lehetséges kéthetes gyerekkel a munkaügyi kirendeltségen jelentkezni, amikor 5-6 órás várakozás van) nem jogi jellegű kérdés, így megválaszolásában sajnos nem tudunk a segítségére lenni.



Ugyanakkor bizonyosak vagyunk abban, ha Önök a családon belül nem tudják megoldani a gyermek elhelyezését, s a problémájukat jelzik a kirendeltségen, akkor – előzetes egyeztetés után – soron kívül fogadják majd a feleségét.



Üdvözlettel:



FSZH Ügyfélszolgálat



Ugyanakkor egy ügyvédtől u.a. a kérdésre a köv. válasz érkezett:

Amennyiben táppénzen volt a felmondáskor és nem telt el 1 év+15nap a táppénzen töltött időből, nem lehet felmondani, még munka-erőkölcsönzés esetén sem (felmondási tilalom szabályai ez esetben is érvényesek). Megtámadhatja 60 napon belül bíróság előtt. Fizetést a per elbírálásig eső időre (legfeljebb egy évit) utólag kaphat pernyertesség esetén, eddig munkában lévőnek tekintendő.


Köszönjük, hogy kérdésével megkeresett minket.

Kérjük az ingyenes jogi segítségnyújtásnál vegye figyelembe a honlapunkon található felelősség kizárására vonatkozó tájékoztatónkat.


Válaszom tájékoztató jellegű.



Tisztelettel:


A neveket szándékosan töröltem.

Hát ezek után nem mentünk sehová,mert nem akartuk megkockáztatni a pervesztést,mivel két teljesen különböző válasz érkezett u.a. a kérdésre.

2010. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!