Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha anyum ikergyerek, de az...

Ha anyum ikergyerek, de az ikertestvérének, aki nő nem született ikergyereke, sőt a gyerekeknek sincs ikergyereke, akkor nekem lehetnek ikerbabáim?

Figyelt kérdés
Jól tudom, hogy az ikerterheség női ágon öröklődik?
2019. máj. 22. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

A ketpeteju (vagy tobb, de az igen ritka) ikerterhessegre valo hajlam oroklodhet olyan formaban, hogy ahhoz ugye egy ciklusban tobb pete erik meg, nem csak egy. Ez az “adotrsag” elvileg oroklodhet es igen, noi agon, gekintve, hogy a noknek van petesejtjuk. :)

Az egypeteju ikerterhesseg okat jelenleg meg nem tudjak, vagyis az az allaspont, hogy ousztan a veletlen muve, nem oroklodik a hajlam.

Anyukadek milyen ikrek?

2019. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Bárkinek lehetnek ikrei.

Minél idősebb egy nő, annál nagyobb az esély kétpetéjü ikrekre. Illetve ha kapott valamilyen hormonkezelést, akkor is nő az esély.

Egypetéjűek meg random szerűen. Minden 10000 terhesség.

2019. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Anyuék kétpetéjű ikertestvérek.
2019. máj. 22. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Nagymamámnak 2 ikerterhessége volt (kétpetéjű ikrek) és egy szimpla, anyukámnak is 2 ikerterhessége volt (szintén kétpetéjű) , az egyiknél az egyik pete méhen kívül tapadt meg és így meg kellett szakítani a terhességet. Az ikertestvéremnek és nekem se lettek ikreink, de benne volt a pakliban.

Esetleg a dokival nézessed meg uh-val a peteéréskor hogy mit/hányat lát.

2019. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi!
2019. máj. 23. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!