Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adnátok tanácsot babakelengye...

Adnátok tanácsot babakelengye beszerzéséhez?

Figyelt kérdés

Hirtelen mindent megszeretnék venni,de persze az anyagiak ezt nem teszik lehetővé.Mivel kezdjem? Ti hogy csináljátok/csináltátok?

Kórházi cumót saját részre,mikor szereztétek be?


2010. júl. 7. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

26 hetes vagyok, s mindent apránként szerezünk be. Ez azt jelenti, hogy már vannak ruhácskák, de még nincs meg minden.

Meg mostantól minden hónapra ütemeztünk egy nagyobb dolgot. Tehát a pelenkázó szekrényt a babakocsit és kiságyat matraccal külön-külön hónapban vesszük meg, s így nincs akkor kiadás egyszerre.

A paplan már megvan, s a két garnitúra is azért nagy összegnek számított!

A kórházi cuccon még nem gondolkoztam.

2010. júl. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kórházba én gézből és vattából gyártottam pakkokat, mert minden vcre menés után kicseréltem, így is mindkétszer még eddig hozatni kellett be. Szóval betétből nem lehet elég. Én olyan lábujjközös strandpapucsban szültem , ami annyira bevállt, mert zuhanyozásnál is simán be lehetett a zuhany alá menni vele, és mire megtörölköztem már meg is száradt.

A babának a tescoban, vagy auchanban lehet több badyt venni egységcsomagban azokat érdemes megvenni, nagyobb méretekben is, azokat sokáig lehet használni.

2010. júl. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kórházi cucc a legfontosabb.

Papucs, törölköző, tisztálkodási szerek, nedves vécépapír, vécéfertőtlenítő kendő, hálóing (elölgombos - kínaiból fillérekért), szopimelltartó (szintén kínaiból fillérekért), köntös, nagyon nagy méretű betét, olcsó bugyi, stb.

A baba cuccai közül, ami fontos: pár darab ruha, pelus, törlőkendő, törölköző, textilpelus, hordozó.

Babakocsi, pelenkázó, kiságy, stb szerintem ráér a végén is. Az se baj, ha akkor veszitek meg a babakocsit pl, ha már megszületett.

Írj listát, és pipálgass, írd be nagyjából mi mennyibe kerül, így tudsz tervezni hónapról hónapra, amíg meg nem szülsz.

Remélem tudtam segíteni.

2010. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az6 én párom 25 hetes koromig külföldön volt. Én az alatt az idő alatt összeírtam mit kell megvennünk. Persze mikor hazajött és elétettem 2 teljes oldal spirálfüzet nagyságú, akkor majdnem elájult, elnevezte halállistának:)

Hozzáteszem, hogy mi mindent használtan vettünk meg, és semmit sem bántam meg, talán a játszószőnyeget, játék nélkül kaptam, na de mindegy. Mi is úgy csináltuk, hogy szépen apránként vettünk meg mindent. 36 hetesen vettem meg a végső dolgokat, amiket a kórházba is be kell vinni, azóta össze van csomagolva a táskám szülésre készen. 38hkm

2010. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,a kórházi dolgokat is elkezdem venni,mert egyszerre az sem megy.

Mindenkinek boldog babavárást és nevelést kívánok:)

2010. júl. 7. 16:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom a teszveszt és a vaterát. Nagyon sok dolgot meg lehet venni újonnan is. Sok kismamának marad hálós bugyi, betét stb. bontatlanul és itt a töredékéért meg tudod venni. De bármit. Nagyon jó minőségű használt ruhákat is lehet venni. Én szinte már cska innen vásárolok, de nem is bánom, mivel sokat bukik a babám, így naponta többször is át kell öltöztetnem. Mi értelme lenne, ha a több eszer forintos rugikat bukná össze-vissza?
2010. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!