Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Súlyos vérszegénység várandóss...

Súlyos vérszegénység várandósság alatt?

Figyelt kérdés

Terhesség alatt valakinél előfordult? Ha igen, hogy kezelték?

Én ma voltam az orvosomnál, hematológushoz küldött, másfél hét múlva megyek hozzá. Azt mondta a szülés nagy fokú vérzéssel jár és veszélyes rám nézve. De még időben vagyunk.

25 hkm


2019. jún. 5. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Vastablettát szedtem a terhesség alatt, szülés után pedig vénásan pótolták a vasat, nem akkora gond egyébként.
2019. jún. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is szedem a vasat, de viszont a 12. heti vérképemhez képest a mostani 24. hetes rosszabb lett. Nem tudom miért :(
2019. jún. 5. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Lehet injekció formájában adják majd be. Nekem nem volt annyira vészes, de a tabletta nálam sem ért semmit, hiába emeltünk a dózison nem változott a vérképem.
2019. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét terhességem alatt vészes vashiányos voltam csak az injekció kúra tudott kicsit segíteni. Most a harmadik babát várom és szintén injekciós kúra kellesz.
2019. jún. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem végig jó volt a vérképem és a 32. héten elég hirtelen esett le 86-ra a hemoglobinom. Én vénásan kapom a vasat, heti 2x, mert szájon át egyáltalán nem épült be.

Jó eséllyel szülés után is fogok pár adagot kapni, ha meg nagyon vészes a helyzet akkor maximum vért is kapok. Nem akkora dráma, a babára pl semmi befolyással nincsen.

2019. jún. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Be kell feküdni a kórházba vagy bemegyek és jövök is ? :)
2019. jún. 6. 09:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vénás vaspótlást kaptam 3 hétig szülés előtt. Szülés után még vért kaptam, mert annyi vért vesztettem. Valóban nem játék. 😕 Ja mellette szedtem vasat, de semmit az rajtam speciel nem segített. Nem kell befeküdni, az első vaspótlás vénásan másfél óra mire lecsöpög az infúzió. A többi már max 20 perc.
2019. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Kedves kérdező! Engem ezért fektettek be a kiírt dátum előtt 2 héttel. Benttartózkodás alatt is vettek vért és nézték a hgb szintet.

2019. jún. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!