Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félelem a szüléstől?

Félelem a szüléstől?

Figyelt kérdés

28 hetes, első babás kismama vagyok.

Mostanában egyre gyakrabban jön rám a félelem. A szüléssel kapcsolatban. Nem a fájdalomtól félek, hanem, hogy a babának valami baja lesz, vagy ottmaradok a szülésnél. Hogyan lehet ezt legyőzni?


2019. jún. 8. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Leghatekonyabban ugy, ha nem gondolsz ra. De teljesen normalis, hogy felsz, csak nem szabad belecsavarni magad.
2019. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zoequeen ***** válasza:
66%
En inkabb a fajdalomtol feltem mivel en biztam a gyerekembe hogy egeszsegesen fog vilagra jönni igy is lett... Esküszöm inkabb a fajdalomtol felj 😂😂 nem megijeszteni akarlak de nekem is sokan mondtak hogy jaaaaajjjjjj nem faj az direkt hazudtak .. de nem kellet volna ...
2019. jún. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ugy, ha elmesz bábák által tartott szulesfelkeszitore (akkor is, ha amugy kirhazi szulesre keszulsz). Pont az ilyen kerdesekre (is) adnak valaszt, van ingyenes informacios estjuk is idorol idore.
2019. jún. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy a szülések többsége komplikációmentes és minden jól sikerül, csak nagyon beültetik a fejünkbe már manapság a rémtörténeteket, sok nő osztja meg őket (ami nem baj, mert nekik erre van szükségük)... ezek a dolgok megtörténhetnek sajnos, de azért nem olyan hatalmas az esélye.

A jól sikerült szülésekről kevesen beszélnek.

Én nem mentem szülésfelkészítőre, nem fogadtam szülésznőt, se bábát. Semmit nem tudtam a szülésről kb. Ez nem egy követendő példa, sőt, a vége fele már bántam is, hogy én ilyen "felkészületlenül" vágok neki a dolognak..azt sem tudtam hogy zajlik egy szülés, hogy néz ki egy szülőszoba, semmit.

Ehhez képest 4 óra alatt megszültem, semmi komplikáció, semmi probléma, egészséges 9/10-es apgaros baba, minden úgy ment ahogy a nagy könyvben meg van írva...csak kicsit gyorsan, így fájdalomcsillapításra nem volt idő, ami nem volt a legjobb, de túléltem :)

És hidd el, sok ilyen sztori van, csak ezt kevesebbet halljuk.

És bár az én példám mutatja hogy felkészülés nélkül is megy ha szerencsénk van, azért tényleg érdemes szülésfelkészítőre menni, szülésznővel/dúlával beszélni, hogy felkészültebbnek érezhesd magad probléma esetén.

2019. jún. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem épp az ellenkezője segített mint az előzőnek. Én megnéztem az összes Hadas Kriszta részt, tudtam milyen problémák adodhatnak, láttam ott mennyire tud fájni, hogy milyen lesz a baba, hogy mit csinálnak ha ez es ez történik. Mindenféle szülés volt. Felkeszitettem magam a császárral, hogy ott mit csinálnak velem, Felkeszitettem magam a természetes szülésre mindenre. Így úgy éreztem nem érhet váratlanul semmi, nem fogok panikolni bármi történik. Gyors szülésem volt 2.5 órával kórházba érkezés után megszuletett a kisfiam.

Utólag azt gondolom bárcsak az azt követő időszakra készítettem volna fel magam. Mert nálunk jött a hasfájás és az órákig tartó ringatás éjjel.. Nagyon nehéz volt

2019. jún. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az vált be, hogy kisütöttem az agyamat végtelen mennyiségű szülős videóval. Egy idő után nem volt olyan, ami újdonságot jelentene. Tényleg elmúlt a félelmem, és tényleg sikerült para nélkül szülnöm. Mondjuk ez amiatt is volt, h szuper dokim és szülésznőm volt, bíztam bennük.
2019. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!