Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell mindig minden...

Miért kell mindig minden idegent körbe puszilgatni, terhesen is?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok,Pesten élek egy ideje és megfigyeltem, hogy ha bemutatnak valami új embernek (barátok barátai) akkor azok rögtön körbe puszilgatnak. Ez a bemutatkozás kvázi. Én ettől mindig idegbajt kaptam, de amióta babát várok, kifejezetten idegesít a dolog. Nem szeretnék bezárkózni, eljárunk helyekre, találkozunk új emberekkel, szívesen kezet is fogok velük, de engem frusztrál, hogy valaki így bele mászik az arcomba. Más is érzékeny erre? Hogyan lehet ezt hatékonyan elkerülni?
2019. jún. 10. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Egy hirtelen könyökütéssel az orrnyergükre.

De esetleg azzal is megpróbálkozhatsz, hogy értelmesen kommunikálva finoman elhárítod.

2019. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
MIELÖTT elkezdik a puszilgatás, kinyújtod a kezed kézfogásra - ezzel megszabod a köztetek lévö távolságot.
2019. jún. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Ennek semmi köze a terhességhez. Valakinél ez szokás, valakinél az.

Nyújtsd a kezed kézfogásra, ha nem akarsz puszilkodni. Ennyi.

2019. jún. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
En sem ertema terheseggel valo osszefuggest. Ha beteg a masik azt a kezfogassal is at tudod venni. Sot. Hacsak nem fertotlenited folyton a kezed. Egyebkent ha nem nyujtod az arcod csak allsz egy helyben es mosolyogsz, esetleg odaintesz, valoszinu nem tamadnak le. En ezt szoktam alkalmazni ha valamiert nincs kedvem puszilkodni. Meg mindig bejott.
2019. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Ehhez terhesnek sem kell lenni. Én a kezem nyújtom vagy azt sem csak tartom a távolságot. Családon belül is utálom le is építettem, ha van egy nagyobb ballagás 25 embert kell körbenyalni a megérkezés utáni öt percben.
2019. jún. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem, ha túl közel jönnek idegenek, de még a barátaimat sem puszilgatom.


Én nem lépek közelebb, hanem a helyemen maradva mosolygok és örülök, vagy direkt úgy csinálok, hogy ne legyen helyem odapuszilni.


A kézfogást képesek sérelmezni, èn már többször megkaptam, de ja, az is jó ötlet.


Vagy úú volt olyan, hogy kézfogással egybekötve kaptam puszit..

2019. jún. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyújtsd a kezed kézfogásra. Esetleg - ha "lekésted" a kéznyújtást, vagy aznap sok embertől számíthatsz puszira, akkor benyöghetsz egy olyat, hogy "van egy kezdődő ajakherpeszem, a baba miatt nem szeretném hogy jobban előjöjjön" vagy valami hasonlót.
2019. jún. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb, ha - barátságosan, esetleg viccesebben - szólsz, hogy nem vagy puszis, de nagyon örülsz a találkozásnak :)
2019. jún. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha sokan vannak én csak bájosan mosolygok es integetve bemutatkozom az embereknek egyszerre :D "sziasztok Xy vagyok"


Ha külön megy a bemutatás es mondjuk az első emberünk hajolna puszira akkor a következőnél simán benyögöm hogy nem vagyok nagy puszis úgyhogy szia xy vagyok es bájosan mosolygok kézfogás közben 😂



Amúgy én nem csak az idegenekkel szemben vagyok ilyen, egyedül a férjem, a kisfiam és anyukám érintése nem zavar (mondjuk a férjemet es kisfiamat kifejezetten igénylem és túlszeretem)

De én a szivem drágám csillagom stb becézéstől is falnak megyek (vannak a minden hátsó szándék nélkül így becéző idősebb korosztaly)

2019. jún. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!