Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalnál gyereket 41 évesen,1...

Vállalnál gyereket 41 évesen,1,5 éves kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire lenne okos döntés...Egyrészt szeretnék valami maradandót adni a páromnak, ami örökre összeköt minket, másrészt félek, hogy mi lesz ha véget ér a kapcsolatunk akkor a közös gyerek miatt sokkal nehezebb lesz elfelejteni őt. És maga a szülés is kockázatos 40 éves kor felett, ettől is félek.
2019. jún. 12. 15:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%

Te nem akarsz gyereket, ez a leírásodból is látszik. Nem is jó a kapcsolatotok és nem is akarsz igazán. De akkor meg miért nem lehetett védekezni? Így most jobb, hogy abortuszra kell menni?

Egyébként így biztos nem szülnék én sem.

2019. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
67%

Elsore azt gondoltam “most vagy soha”

De te igazabol nem is szeretnel gyereket. Szoval ne. Ha magad miatt szeretned azt mondanam persze. Utanad az ozonviz.

2019. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%
Olyanokat írsz mint egy 15 éves tini. Nem tudom hogy sikerült ilyen éretlennek maradni. Tudod félek bármit írni, annyira befolyásolható vagy, az én lelkemen ne száradjon egy abortusz. Kicsit szedd össze magad és döntsetek felelősen.
2019. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%

Nem terveznék 41 éves koromra gyereket, de nem mennék abortuszra.

Egyébként valahol persze ajándék a gyerek, de minden ajándék csak akkor az, ha a másik örül neki.

2019. jún. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%

"Egyrészt szeretnék valami maradandót adni a páromnak, ami örökre összeköt minket, másrészt félek, hogy mi lesz ha véget ér a kapcsolatunk akkor a közös gyerek miatt sokkal nehezebb lesz elfelejteni őt."


Inkább vegyetek egy kutyát...

Te tényleg vagy 41?!

2019. jún. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a gyerek köti össze a nőt meg a férfit. Ez úgy hangzott, mintha azért akarnál szülni neki, hogy magadhoz láncold a párod.

" mi lesz ha véget ér a kapcsolatunk akkor a közös gyerek miatt sokkal nehezebb lesz elfelejteni őt." -mintha nem a gyerek lenne a fontos, hanem a te összetört szíved.

Azt vettem ki a leírtakból, hogy kapcsolatfüggő, önző ember vagy (ne legyen igazam) így semmiképp nem kellene gyereket vállalni, mert a gyerek csak egy eszköz lenne, a végén meg felesleg. Tökmindegy mennyi idős vagy, ez a hozzáállás akkor sem állja meg a helyét, ha gyereket akar az ember. Gondolkodj el, miért is akarod ezt a gyereket? Mert szerintem egy gyereket nem azért szülünk, hogy boldoggá tegyen minket, hanem azért, hogy őt tegyük boldog emberré.

30, 17 hetes km.

2019. jún. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
4. Voltam és szintén 41 éves vagyok. Azt nem írtad, hogy már terhes is vagy! Ne haragudj, de tiszta dedó amit csinálsz. Ha valóban terjes vagy talán bele kellett volna írni a kérdésbe, mert nem ugyan az a két szituáció. 40 év felett nem tartom jó ötletnek a gyermekvállalást. Mert a fel is kell nevelni nem azt jelenti, hogy megpusztul az ember pár év múlva, hanem azt, hogy a gyerek 10 évig futni fog reggeltől estig. Ennyi kidősen meg már nem bírja az ember. Nyilván vannak kivételek. Jó ha az embernek van önkritikája. Én eldöntöttem hogy ha nem lesz 40 éves koromig akkor ennyi, nem lesz gyerekem. Viszont az élet mellett vagyok, és az abortuszt sem támogatom. Szomorú, hogy ilyen helyzetbe hoztad magad és a gyermeked. Bár kétlem, hogy igaz lenne a sztori, ennyire gyermeteg szerintem nem lehet valaki. Csak másokra akarod tolni a felelősséget. Ha már terhes vagy, ez a te döntésed kell, hogy legyen, eleve gusztustalan mástól kérni tanácsot a gyereked életéről. Ha Mariska azt mondja öld meg akkor megteszed? Ha jóska meg azt, hogy neved fel akkor megszülöd ajándekba? Ne haragudj de ez gyomorforgató.Nagyon sajnálom a babát ha tényleg létezik. A problémádat pedig a pároddal kéne megbeszelni nem idegenekkel. Ha valóban már egy létező életről van szó. Ha csak hazugság akkor viszont még véletlenül se ess teherbe mert katasztrófa vagy.
2019. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!