Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 éves és 34 éves kornál...

24 éves és 34 éves kornál első babával való terhesség, lehetséges, meg normális dolog ilyen korban szülni, vállalni az elsőt?

Figyelt kérdés

2019. jún. 14. 08:08
1 2
 11/15 khniki ***** válasza:
100%
34 vagyok, első babámat várom. Nem érzem magam öregnek, a férjemmel 2,5 éve ismerkedtem meg. Örülök, hogy előbb nem vállaltam gyereket, így tapasztaltabb lettem párkapcsolat terén és volt időm magammal is sokat foglalkozni, programozni, utazni. Sajnálnám, ha ezek az élmények kimaradtak volna. A babázásnak nálam most jött el az ideje, akkor is, ha anno nem így terveztem.
2019. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
24 éves vagyok 21 hetes várandós. Nem érzem korainak, terveztük a babát, megvan mindenünk és nagyon várjuk ☺️ Párom 27 éves, 1 hónap múlva lesz az esküvőnk.
2019. jún. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 24vagyok most nyáron születnek az ikreink. Lombik babák tehát már egy ideje vártunk rájuk. Férjemmel mindenünk megvan csak ők hiányoztak már. Szerintem nem korfüggő, változó ki mikor érzi magát rá késznek. Ebben viszont ne hallgass senkire csakis magatokra! :)
2019. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
33 éves vagyok, szeptember elejére várom az első babámat. Nem tartom későnek, persze már évek óta vágytam babára. Párommal 3 éve vagyunk együtt, tavaly őszre alakult úgy az életünk, hogy belevághattunk a babaprojectbe. Igaz, hogy saját lakás még nincs, albiban lakunk, így hozta az élet, ami szükséges viszont mindent meg fogunk tudni adni a kislányunknak. Mondjuk 40 évesen már későnek tartanám az első gyermek vállálását, persze más az, ha valakinek addig nem sikerül. Szerencsére 3 hónap alatt megfogant a Picikénk, így még 37-38 éves koromig majd szeretnénk egy kistesót is.
2019. aug. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Manapság egyik sem számít szélsőséges példának. 24 évesen én személy szerint korainak érzem, mert én most annyi vagyok és egyelőre szeretném befejezni a tanulmányaimat, ami még 1 év, utána szeretnék a szakmában dolgozni is 1-2 évet, na meg még kiélvezni a szabadságot, utazgatni, tehát én 28 éves korom előtt nem szeretnék szülni, de ezt már évekkel ezelőtt is tudtam. Nem szeretnék csak az apuka fizujára szülni, ha értitek, nem akarok függeni senkitől, így mikor jön a baba, egyrészt mindenképp kapjak csedet, gyedet meg a társait, másrészt legyen félretett pénzem is és olyan biztos anyagi hátterünk legyen, hogy a gyereknek mindent tudjunk biztosítani, amit kell. Viszont nem vagyunk egyformák, van, aki 20 évesen szült, mert minden vágya az volt az életben.


A 34 nyugatabbi országokban manapság átlagos kor a szüléshez. Komolyan, én 2 családnál voltam ott régebben babysitter, mindkettőnél 3 gyerek volt és az anyukák az elsőt 32-34 évesen szülték. Ott már az a fura, ha egy nő huszonévesen szül :D

2020. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!