Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány mg magnéziumot szedhetek...

Hány mg magnéziumot szedhetek naponta?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokszor keményedik a hasam és egy hosszabb séta után szúrni is szokott a hasam alul, ha lepihenek elmúlik. Eddig minden reggel vettem be egy béres magnéziumot amiben 250 mg van. Vehetek be egy nap kettőt is? Jövőhéten megyek dokihoz persze majd vele is megbeszélem de érdekelnének a válaszok.

21+5 hkm


2019. jún. 21. 21:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
46%
Hiába pontoztok le, higgyétek el, hogy nem oszt nem szoroz a keményedesek szempontjából a magnézium. 36 hetesen meg aztán végképp tok természetes hogy keményedik a hasad. Van akinek félidőtol keményedik es gond nélkül végig viszi a terhességet. Ha gond van komolyabb beavatkozás kell, a magnézium sz*rt se fog érni. Ez olyan, mint az allergia ellen adott kalcium. Hatástalan. Érdemes a legfrisebb kutatásokat olvasgatni.
2019. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

Kedves utolsó, köszönjük a laikus kioktatásod, nyilván soha nem voltak ilyen jellegű problémáid, innen az a rohadt nagy tapasztalat.

Én sem szedtem magnéziumot a terhességem alatt, mert soha nem voltak olyan panaszaim amik igényelték volna. Majd egyszercsak a 32. héten bekeményedtem. Nem csak úgy "normálisan", hanem konkrétan egyik pillanatról a másikra mozdulni sem tudtam és még a légvétel is fájdalmas volt. Végül miután egy nap alatt sem múlt el így kórházba is kerültem. Magnéziumot kaptam rá. 2 napi kúra után kezdtek enyhülni a tünetek.

Biztos csak placebo volt...

2019. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
33%
2 terhességem volt, mindkettő alatt sokat keményedtem. Az elsőnél nyomták belém a magnéziumot, nem ért semmit. A másodiknál már elmondtak, hogy ha szeretnék szedhetek, de semmi hatása nincs a keményedesekre. Amíg nincsenek rendszere szomorú fájdalmak, addig ez a terhesség normális velejárója. Hát innen ez a rohadt nagy laikus tapasztalat. Ja és elolvastam az újabb kutatások eredményeit és nem csak az elavult 20 éves szokásokra hagyatkoztam.
2019. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
*rendszeres erős fájdalmak
2019. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
68%

És most mit vársz? Te egy tapasztalat vagy, itt meg leírta másik 10 ember a teljesen más tapasztalatát.

Az meg, hogy a neten olvastad.... Bocs, de a lapos Földről meg az autizmust okozó oltásokról is tonnaszám olvasni "hiteles' cikkeket. No comment....

2019. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%
Ki mondta hogy várok valamit és ki mondta, hogy neten olvasgattam? Biztos vagy benne, hogy a magnézium segített? Nem a kórházban töltött "kötelezi pihenőido"? Nem értem miért akarsz belém kötni. Mindenki vakon követi az elavult szokásokat, meg van gyo
2019. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy várok valamit és ki mondta, hogy neten olvasgattam? Biztos vagy benne, hogy a magnézium segített? Nem a kórházban töltött "kötelezi pihenőido"? Nem értem miért akarsz belém kötni. Mindenki vakon követi az elavult szokásokat. Régebben is meg voltak róla győződve, hogy a Föld lapos, aztán kiderult, hogy mégsem ugyebár...
2019. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nekem segít a magnézium!!! 3x2 szemet szedek. Magnerotot vagy sanofis magne b6-ot. A dokim a béres magne b6-ot nem javasolta...
2019. jún. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Ignis Subdialis ***** válasza:

A Béres 250 mg-osnak mondott magnéziumának az összetevőlistájában azt látod, hogy magnézium-citrát és magnézium-oxid a magnézium forrása. Azt tudjuk, hogy a magnézium-oxidból nem igazán szívódik fel a magnézium, a citrátból meg elég jól felszívódik. Ezért az is fontos, hogy mekkora része van citrátból. A gyártó írja is, hogy 463,93 mg magnézium-citrát van benne, aminek 11,34%-a a tiszta magnézium, tehát 52,6 mg! Tehát ennél többre sajnos nem számíthatsz a 250 mg-ból, nyugodtan beszedhetsz belőle akár 8-10 darabot is.

Azonban itt felmerül a kérdés, hogy nem lenne-e gazdaságosabb olyan terméket venni, amiben csak jól felszívódó magnézium van. Pl. BioCo magne-citrát+B6 vagy HERBioticum szerves magnézium+B6, ezekben 150 mg tiszta magnézium van citrátból, nem csak 52,6.


Csak az arányok szemléltetésére: itt is szoktak beírni kismamák, hogy napi 3-4 Magnosolvot javasolt az orvosuk ezekre a panaszokra. Ennyi Magnosolvban 1100-1400 mg tiszta, jól felszívódó magnézium van. Ennek tizedrésze a 2 db Béres tabletta (2×52,6 mg)!

A napi ajánlott beviteli érték a görcsmentes állapotra vonatkozik. Ha ezen felül vannak magnéziumhiányos panaszok, nyugodtan fölé lehet/kell menni ennek az értéknek.


Az igaz, hogy a magnézium kiválthat hasmenést, de ez nem a túladagolás jele, hanem annak a jele, hogy nem tud egyszerre ennyi felszívódni a bélben. Megfigyelhető, hogy ha az ember több részre elosztva veszi be azt az adagot, ami meghajtotta, akkor nem hajtja meg, mert van ideje felszívódni a bélben. Ez pont olyan, mint a csapadék: a hosszú csendes esőt simán beszívja a föld, de ha ugyanannyi csapadék fél óra alatt esik le, akkor az az utcákon hömpölyög.

2019. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!