Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCOS, IR gyanú. Tényleg...

PCOS, IR gyanú. Tényleg hónapokig, esetleg évekig kell várnom arra, hogy teherbe essek?

Figyelt kérdés

A napokban derült ki, hogy PCOS-em van, és kaptam beutalot magylaborra és terheleses cukor vizsgálatra. Ez a harmadik hónap, hogy a férjemmel próbálkozunk, hogy osszejojjon a baba. Áprilisban egy hetet késett a menzeszem, májusban 10 napot, de mindig megjott normálisan. Most 30.korul nem várom és jelét sem tapasztalom eddig annak, hogy meg akarna jönni. A doki akinél voltam azt mondta, kövér vagyok (170cm, 67kg vagyok), látszik rajtam, hogy sok szénhidrátot eszek és ne is álmodnak róla, hogy mostanában össze fog jönni a gyerek. Elő is írt 180g szénhidrát diétát. Az egyik petefészkemben van egy 20mm-es ciszta, de a másikban volt ebben a hónapban peteeresem, a doki ezt mondta. Persze a férjemmel továbbra is vedekezes nélkül vagyunk együtt, főleg most, hogy a doki azt mondta, akár évekbe is telhet, mire osszejon a gyerek, ha osszejon. Teljen magamalatt vagyok, csinálom a diétát és várom, hogy mehessek a laborba és kideruljön, hogy van-e IR is, vagy azt megúsztam.

Volt már valaki így? És esett már valaki így teherbe komplikáció mentesen, normális terhességgel?

Nagyon megremisztett a doki és félek, hogy nem lehet gyerekem.



2019. jún. 29. 20:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Miból derült ki a PCOS?
2019. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Válts orvost!
2019. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Az elmúlt három hónapban 7-10 napokat késett a menstruációm. És három hónap alatt nem jött a baba. Ezért a doki megnéztem hüvelyi ultrahangon, hogy mi a helyzet a petefeszkeimmel, hogy egyáltalán van-e peteeresem. Van, legalábbis a nem cisztas petefeszkemben volt ebben a hónapban. És akkor látta, hogy a másikban ott egy ciszta.
2019. jún. 29. 21:12
 4/22 anonim ***** válasza:
Nekem állandóan volt viszta a petefészkemben, 2 gyerel jött spontán. A PCOS egész más
2019. jún. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nekem a doki mondta, hogy ez PCOS. Bár hallottam, hogy ha valakinel több ciszta van az a PCOS (Poliszisztas ovarium szindróma, policisztas =több ciszta), egy ciszta esetében nem erről beszélünk. Csak ha doki mondja, az ember hajlamos elhinni mindent.
2019. jún. 29. 21:45
 6/22 anonim ***** válasza:

Ez az orvos egy idióta. Nekem is van túlsúlyom, 10 kg. Jelzem neked nincs.

n

8. Hónapban megforgant a baba. Teljesen spontán.

Ha van peteérésed, akkor semmi baj.


Szerintem még pcos - d sincs. 1 ciszta nem a világ.

2019. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hát ugye a Policisztas azt jelenti, hogy több ciszta. Nekem csak egy van. Ezért nem értem. És a tipikus tünetek sincsenek nekem: szőrösodes, hirtelen súlygyarapodas, menstruáció teljes kimaradása. Ezért sem értem, hogy tudta ezt a diagnózist felallitanin a doki, úgy, hogy még a labornak se híre se hamva. Majd ha megjon akkor kell mennem. De úgy állt hozzám és úgy beszélt velem, mintha nem három hónapja nem jönne össze a baba, hanem három éve. Persze, hogy betojtam, hogy most mi lesz.
2019. jún. 29. 22:13
 8/22 anonim ***** válasza:
Aviva torna+cukor&lisztmentes etrend mellett teljes tunetmdntessege, rendszeresse valt ciklus utan az elso honapban osszejott.
2019. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
180g-os szénhidrát diétára vagyok ítélve, mellette szedem a Trimesztert és bízom a csodában.
2019. jún. 29. 22:30
 10/22 anonim ***** válasza:
Az orvosok által felírt étrend semmit nem ér. Keress rá Bocsi Vikire vagy Perjes Kingára. PCOS és IR 100%ban az étkezésen, életmódon múlik. Rendszeres torna is nagyon sokat javít a helyzeten. Túlsúlyos meg valóban nem vagy. Sikerülni fog!! Jobb a feljebb említett 2 táplálkozási tanácsadótól személyre szabott étrendet venni, mint egy rahedli gyógyszert beszedni.
2019. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!